+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. srpna 2016 • 08:00

Kloudova úspěšná série: titul z ME, stříbro z MS i vstup do Síně slávy

Autor:
Vašek Klouda obsadil na letošním MS druhé místo
TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudím se dařilo, až na jednu výjimku zvládli penaltové situace ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudím se dařilo, až na jednu výjimku zvládli penaltové situace
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český reprezentant ve footbagu Vašek Klouda opět potvrdil, že patří mezi absolutní světovou špičku. Mistr v kouzlech s míčkem u nohy nejdříve získal svůj 12. titul na mistrovství Evropy ve Frankfurtu, tento měsíc pak bral stříbro na mistrovství světa v Trnavě. Nakonec se Klouda dočkal další výjimečné pocity - vstupu do footbagové Síně slávy.Na mistrovství světa se tentokrát ze zlata radoval Američan Evan Gatesman, který tak titul vrátil do zámoří po 14 letech. "Češi jsou ale footbagu skuteční mistři. Příští rok bude MS v Oregonu, kde se footbag vlastně narodil, tak doufám, že vrátím titul zpátky do Česka," říká Klouda.

Ještě víc ho potěšilo, že byl uvedený do Síně slávy footbagu. Takové ocenění totiž vyžaduje dlouhodobou snahu. "Splnil jsem podmínku 15 let aktivní propagace a tvory pro footbag. Má to pro mě velký význam," zdůrazňuje Klouda.

Kromě klasických footbagových akcí vystupoval Klouda během letošního EURO ve fotbale a také v nejsledovanější ruské talkshow Comedy Show. Do Ruska by se mohl vrátit opět za dva roky. "Když mě během evropského šampionátu viděli lidé z FIFA, řekli mi hned po vystoupení, že by byli rádi, abych vystupoval na MS 2018 v Rusku."

Podívejte se na Kloudovo vystoupení v pořadu Comedy Show ZDE>>>

Témata:  sport, footbag, klouda
 Klasická verze
Mobilní verze