12. října 2016 • 20:40

Parádní obrat, slávistky v Lize mistryň postoupily! Sparťanky vypadly

Fotbalistky Slavie předvedly v Lize mistryň velký obrat
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalistky Slavie se jen tak nevzdávají! Na domácí půdě v odvetě Ligy mistryň sice prohrávaly s Apollonem Limassol 0:2, přesto nakonec předvedly parádní obrat a vyhrály 3:2. Nejdříve snížila Divišová, aby pak Svítková dvěma góly zařídila domácím postup do osmifinále. To fotbalistky Sparty nestačily na Twente a po prohře 1:3 vypadly.

Slavia v odvetě už prohrávala po 14 minutách 0:2. Jenže podobně jako v úvodním duelu ukázaly svěřenkyně trenéra Pavla Medynského bojovnost. Brzy snížila Divišová a ještě do poločasu srovnala Svitková. V tu chvíli ale stále postupoval tým z Kypru.

Jenže v 81. minutě faulovala Sidiraová a sudí ji vyloučil. Navíc nařízený přímý kop využila Svitková a svým druhým gólem v utkání vystřelila postup.

To Sparta potřebovala doma dohnat ztrátu 0:2 z prvního duelu a to se jí nepovedlo. V 28. minutě si totiž dala smolný vlastní gól Odehnalová a v tu chvíli potřebovaly ženy z Letné vstřelit k postupu čtyři branky. Daly však jen jedinou zásluhou Staškové. Čtvrthodiny před koncem pak dostala červenou kartu Ringelová a nizozemský celek využil přesilovou hru dvěma góly.

Vácha byl z Ligy mistryň nadšený. Holky jsou lepší než my, aspoň ji hrály, řekl

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Apollon Limassol 3:2 (2:2)
Branky: 41. a 82. Svitková, 19. Divišová - 10. a 14. Wittemanová. ČK: 81. Sidiraová (Apollon). První zápas: 1:1, postoupila Slavia.

Sestava Slavie: Votíková - Chlastáková, Necidová, Budošová, Pincová (78. Tomášková) - Bartovičová - Divišová (66. Szewieczková), Pěničková (46. Krejčiříková), Svitková, Bartoňová - Kožárová. Trenér: Medynský.

Sparta Praha - Twente Enschede 1:3 (1:1)
Branky: 34. Stašková - 28. vlastní Odehnalová, 82. Jansenová. 89. Roordová. ČK: 75. Ringelová (Sparta). První utkání: 0:2, postoupilo Twente.

Sestava Sparty: Čejpová - Vyštejnová, Čulová (73. Ivanyšinová), Odehnalová, Kladrubská (70. Moťovská) - Mouchová (60. Stárová), Bertholdová, Wagnerová, Ringelová - Mocová, Stašková. Trenér: Janota.