+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. června 2017 • 15:45

V Saúdské Arábii zakázali dresy Barcelony! Hrozí pokuta a 15 let vězení

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jste fanouškem Barcelony, nebo prostě jen obdivujete Lionela Messiho a další hvězdy? Tak velký pozor. Tedy ne u nás, ale v Saudské Arábii. Kvůli vyostřeným vztahům s Katarem je totiž striktně zakázáno momentálního nepřítele jakkoliv podporovat. A firma „Katar airways“ je hlavním sponzorem Barcelony, jehož hráči nosí na své hrudi.Mnoha zemím došla s Katarem trpělivost, protože podporuje teroristy z ISIS. Proto přišly velké dohady a zákazy, které se dotkly dokonce i fotbalových fanoušků.

Podle nového zákona v Saudské Arábii totiž platí, že nosit dres Barcelony, který má na hrudi sponzora Katar airways, je trestným činem. A hrozí šílené tresty. Pokuta až 135 tisíc eur (3,6 milionu korun) a hlavně až 15 let vězení!

Obyvatelé Saudské Arábie, kteří fandí Messimu a spol., mají dvě možnosti. Buď ve svém šatníku najdou čtyři roky staré dresy Barcelony, kde ještě aktuální sponzor nebyl, nebo si počkají na ty pro příští sezonu.

Španělský velkoklub je totiž už nějakou dobu dohodnutý s japonskou firmou Rakuten, která na dresech katarského sponzora vystřídá. Fanoušci Barcelony v Saudské Arábii tehdy určitě netušili, jak tuto změnu ocení...

720p 480p 360p 240p
TOP 5 akcí Barcelony v sezoně: Neymarův lob i superakce na Realu

720p 480p 360p 240p
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?

Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Barcelona, dresy
 Klasická verze
Mobilní verze