Vrací se Kladnu forma? Porazilo první Třebíč, Chomutov padl s Havířovem

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Kladna uspěli v hitu 9. kola 1. ligy na ledě Třebíče. Klub, který na jaře sestoupil z extraligy, přichystal lídrovi soutěže teprve druhou prohru v sezoně a sám ukončil řadu čtyř porážek. Navzdory výhře je Kladno až na 12. příčce, ale od druhého Chomutova jej dělí pouhé tři body.

Hlavní roli obsadil v utkání útočník Rytířů Jan Eberle. Nejdřív ve 36. minutě vymazal původní náskok domácích 2:0 a pak 63 vteřin před koncem prodloužení otočil skóre definitivně. Třebíč už se musela obejít bez své opory Tomáše Štůraly, jehož si Zlín stáhl zpět a poslal za něj Horácké Slavii Luboše Horčičku.

To v Českých Budějovicích se v brankovišti stále mohou spolehnout na Ondřeje Bláhu. Mladý gólman už pomohl Motoru po mdlém začátku sezony na průběžné 3. místo tabulky. Proti Ústí nad Labem vychytal v domácích zápasech už třetí nulu za sebou a po výhře 2:0 už v Budvar Areně neinkasoval úctyhodných 218 minut.

První radosti v novém ročníku se dočkali hráči Havlíčkova Brodu. Premiérové výhry dosáhli až na devátý pokus a odnesl to Šumperk, který podlehl poslednímu týmu tabulky 2:4.