26. září 2016 • 21:41

Slavia prohrála s posledním Mostem, Kladno vede už o čtyři body

Hokejisté pražské Slavie
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Hokejisté Kladna vyhráli v 8. kole první ligy nad Kadaní 3:2 a mají v čele tabulky náskok už čtyř bodů. Druhá Slavia totiž doma prohrála s posledním Mostem 1:4. Na třetí místo se posunul díky výhře v Havířově 2:1 nováček Frýdek-Místek, který se bodově dotáhl na Pražany.

Pro Kladno se zápas s Kadaní nevyvíjel dobře. Po první třetině prohrávalo 1:2, díky zlepšení ale dokázalo vývoj otočit. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Ladislav Zikmund, který v 52. minutě svou druhou trefou večera rozhodl.

O překvapení kola se postaral Most, který na Slavii sice prohrával po trefě Jaroslava Kverky, hosté ale čtyřmi zásahy dokázali duel zvrátit. V mosteckém dresu se prosadil i veterán Jan Alinč, který v minulosti hrál právě za Slavii. Ta prohrála podruhé za sebou.

Dotáhl se na ni Frýdek-Místek, jenž vyhrál díky dvěma využitým přesilovkám v Havířově 2:1. Na gól šestnáctiletého slovenského útočníka Miloše Romana ještě odpověděl Lukáš Bednář, ale v 50. minutě zaznamenal vítěznou branku Vladimír Luka.

Nejvyšší návštěva přišla tradičně v Českých Budějovicích. Jihočeši zvítězili před téměř pěti tisíci diváky 3:1 nad Přerovem, přičemž ke třem bodům výrazně nakročili hned v úvodu. Po trefách Michala Chovana a Kanaďana Mitche Fillmana totiž vedli po čtyřech minutách už 2:0, na což hosté nenašli odpověď. Motor vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů a v tabulce poskočil na sedmé místo.

První derby Vysočiny v sezoně ovládla Jihlava po triumfu 5:4 nad Třebíčí, Ústí nad Labem dobylo po nájezdech Benátky a Prostějov prohrál vysoko 1:5 v Litoměřicích.

8. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 35. J. Mikyska, 51. Hrníčko, 57. Ordoš - 40. a 45. Gengel, 42. Merta, rozhodující sam. nájezd Poulíček. Rozhodčí: Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 243.

České Budějovice - Přerov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Chovan, 4. Fillman, 22. Rob - 28. Dostálek. Rozhodčí: Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 4706.

Jihlava - Třebíč 5:4 (0:1, 3:3, 2:0)
Branky: 26. F. Seman, 30. Jergl, 36. Šidlík, 44. Protasenja, 50. Čachotský - 14. Huňa, 30. Bartejs, 37. Kristl, 40. Paták. Rozhodčí: Svoboda, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:7, navíc F. Seman (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1827.

Slavia Praha - Most 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 20. Kverka - 24. Alinč, 35. Válek, 50. J. Šimeček, 58. Rod. Rozhodčí: Luczków - Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 658.

Kladno - Kadaň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 9. a 52. Zikmund, 28. F. Matula - 7. R. Černý, 14. Osmík. Rozhodčí: Škrobák - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1722.

Litoměřice - Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. M. Ondráček, 16. Frühauf, 28. Nedvídek, 55. J. Veselý, 56. R. Pilař - 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda - Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (Prostějov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 710.

Havířov - Frýdek-Místek 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Bednář - 15. Miloš Roman, 50. Luka. Rozhodčí: Kika, Koziol - Reich, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 3238.