Slavia prohrála s posledním Mostem, Kladno vede už o čtyři body

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Kladna vyhráli v 8. kole první ligy nad Kadaní 3:2 a mají v čele tabulky náskok už čtyř bodů. Druhá Slavia totiž doma prohrála s posledním Mostem 1:4. Na třetí místo se posunul díky výhře v Havířově 2:1 nováček Frýdek-Místek, který se bodově dotáhl na Pražany.

Pro Kladno se zápas s Kadaní nevyvíjel dobře. Po první třetině prohrávalo 1:2, díky zlepšení ale dokázalo vývoj otočit. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Ladislav Zikmund, který v 52. minutě svou druhou trefou večera rozhodl.

O překvapení kola se postaral Most, který na Slavii sice prohrával po trefě Jaroslava Kverky, hosté ale čtyřmi zásahy dokázali duel zvrátit. V mosteckém dresu se prosadil i veterán Jan Alinč, který v minulosti hrál právě za Slavii. Ta prohrála podruhé za sebou.

Dotáhl se na ni Frýdek-Místek, jenž vyhrál díky dvěma využitým přesilovkám v Havířově 2:1. Na gól šestnáctiletého slovenského útočníka Miloše Romana ještě odpověděl Lukáš Bednář, ale v 50. minutě zaznamenal vítěznou branku Vladimír Luka.

Nejvyšší návštěva přišla tradičně v Českých Budějovicích. Jihočeši zvítězili před téměř pěti tisíci diváky 3:1 nad Přerovem, přičemž ke třem bodům výrazně nakročili hned v úvodu. Po trefách Michala Chovana a Kanaďana Mitche Fillmana totiž vedli po čtyřech minutách už 2:0, na což hosté nenašli odpověď. Motor vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů a v tabulce poskočil na sedmé místo.

První derby Vysočiny v sezoně ovládla Jihlava po triumfu 5:4 nad Třebíčí, Ústí nad Labem dobylo po nájezdech Benátky a Prostějov prohrál vysoko 1:5 v Litoměřicích.

8. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 35. J. Mikyska, 51. Hrníčko, 57. Ordoš - 40. a 45. Gengel, 42. Merta, rozhodující sam. nájezd Poulíček. Rozhodčí: Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 243.

České Budějovice - Přerov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Chovan, 4. Fillman, 22. Rob - 28. Dostálek. Rozhodčí: Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 4706.

Jihlava - Třebíč 5:4 (0:1, 3:3, 2:0)
Branky: 26. F. Seman, 30. Jergl, 36. Šidlík, 44. Protasenja, 50. Čachotský - 14. Huňa, 30. Bartejs, 37. Kristl, 40. Paták. Rozhodčí: Svoboda, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:7, navíc F. Seman (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1827.

Slavia Praha - Most 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 20. Kverka - 24. Alinč, 35. Válek, 50. J. Šimeček, 58. Rod. Rozhodčí: Luczków - Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 658.

Kladno - Kadaň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 9. a 52. Zikmund, 28. F. Matula - 7. R. Černý, 14. Osmík. Rozhodčí: Škrobák - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1722.

Litoměřice - Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. M. Ondráček, 16. Frühauf, 28. Nedvídek, 55. J. Veselý, 56. R. Pilař - 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda - Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (Prostějov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 710.

Havířov - Frýdek-Místek 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Bednář - 15. Miloš Roman, 50. Luka. Rozhodčí: Kika, Koziol - Reich, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 3238.