27. února 2017 • 21:41

Play-off první ligy: Favorité zvládli i druhé zápasy, vyhrály Budějovice i Slavia

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Ve druhých zápasech čtvrtfinále play off první hokejové ligy se dařilo favoritům. Na svém ledě uspěli hráči Českých Budějovic, Kladna, Jihlavy i Slavie a všechny čtyři týmy se ujaly v sérii vedení 2:0.

Vítězové základní části z Českých Budějovic se v prvním duelu s Přerovem na výhru nečekaně natrápili a podobný průběh měl i druhý zápas. Také v něm šli po trefě Jana Bergra do vedení hosté, Jihočeši ale ještě do přestávky zásluhou Martina Heřmana s Vlastimilem Dostálkem zápas otočili. Vítězný gól vstřelil ve druhé části zkušený zadák Filip Novák, za hosty už pak pouze snížil Jakub Ferenc. Motor po výsledku 4:2 porazil Přerov podeváté v řadě.

Kladno si zastřílelo proti Ústí nad Labem, které zdolalo 6:2. O vítězi bylo rozhodnuto už po 34 minutách, kdy Rytíři vedli 4:0. Hrdinou zápasu se stal domácí útočník Peter Jánský, jenž skóroval už po 54 sekundách hry a nakonec si připsal hattrick. Třemi asistencemi se na triumfu podílel jiný zkušený útočník Jiří Burger.

V utkání Jihlavy s Frýdkem-Místkem padly jen dva góly. V dresu Vysočiny se trefili Patrik Danišovský s Radkem Hubáčkem, jenž zaznamenal branku i asistenci. Cennou výhru 2:0 podpořil skvělým výkonem i teprve sedmnáctiletý brankář Jakub Škarek.

Nejvíc se z favoritů nadřeli na vítězství slávisté. Pražané v neděli porazili Třebíč jen o gól a tentokrát museli rozhodnout až v nájezdech, když po základní hrací době skončil duel nerozhodně 1:1. Střelci se příliš nečinili ani v prodloužení, takže výhru Slavii přisoudil až ve čtvrté sérii nájezdů Václav Pletka.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Dukla Jihlava - Frýdek-Místek 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Danišovský, 52. Hubáček. Rozhodčí: Přikryl, Kika - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2177. Stav série: 2:0.

Motor České Budějovice - Přerov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Heřman, 20. Dostálek, 32. F. Novák - 6. Berger, 39. Ferenc. Rozhodčí: Bejček, Würtherle - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 6206. Stav série: 2:0.

Rytíři Kladno - Slovan Ústí nad Labem 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 1., 34. a 43. Jánský, 5. J. Kloz, 30. Pekr, 57. Ton - 37. Kasík, 52. Moučka. Rozhodčí: Kubičík, Kašík - Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:9, navíc Doležal (Ústí) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3368. Stav série: 2:0.

Slavia Praha - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. M. Kadlec, rozhodující sam. nájezd Pletka - 28. Kristl. Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1628. Stav série: 2:0.