Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. ledna 2016 • 15:32

Češi pomohli v KHL zničit Minsk. Sobotka vstřelil za Omsk dva góly

Vladimíru Sobotkovi se povedlo poprvé v této sezoně vstřelit v jednom utkání dva góly
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Útočníkovi Vladimíru Sobotkovi se povedlo poprvé v této sezoně Kontinentální hokejové ligy vstřelit v jednom utkání dva góly a podílel se na jasném vítězství Omsku nad Dinamem Minsk 8:1. Jednou brankou přispěl k páté výhře Avangardu za sebou obránce Michal Kempný.

Vedoucí tým Východní konference potvrdil roli favorita už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Skóre otevřel Sobotka v 13. minutě po asistenci Martina Erata. Za minutu a 38 sekund to bylo 2:0 a běloruský celek vystřídal gólmana. Jeff Glass však neudržel čisté konto ani minutu, když ho střelou zápěstím mezi kruhy překonal Kempný. Pro nejproduktivnějšího obránce Omsku to byl pátý gól v tomto ročníku.

Také skóre druhé třetiny načal Sobotka, který se trefil pošestnácté v sezoně a zvýšil už na 5:0. Na pozici nejlepšího střelce Avangardu vystřídal Alexandra Pěrežogina, jenž dál vede týmovou produktivitu.

Dinamo se prosadilo až ve 44. minutě, kdy brankáře Dominika Furcha připravil o naději na deváté čisté konto v sezoně Konstantin Kolcov.

Salák zažil smolný zápas

Další český brankář Alexander Salák z Novosibirsku nedochytal utkání na ledě Petrohradu, kde působil v letech 2013 a 2014. Reprezentační gólman pětkrát inkasoval a v 38. minutě ho za stavu 2:5 vystřídal Nikita Bespalov. Ten dostal ve třetí třetině ještě jednu branku a Sibir musel na ledě úřadujících mistrů skousnout debakl 2:6.

Útočník Tomáš Zohorna a obránce Jan Kolář pomohli Chabarovsku k zisku bodu na ledě Jokeritu Helsinky. Při power play za stavu 2:1 pro domácí Zohorna přihrál Kolářovi, jehož nahození tečoval do branky Jokeritu Dmitrij Tarasov a v čase 59:57 poslal zápas do prodloužení. V samostatných nájezdech si nicméně připsal bod navíc finský celek.