18. prosince 2014 • 07:31

Na střely 34:16, góly 0:2. Devils utrpěli pátou porážku v řadě

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Zmar hokejistů New Jersey v NHL nebere konce. Devils prohráli ve středečním utkání s Ottawou 0:2, přestože přestříleli soupeře v poměru 34:16 a připsali si pátou porážku v řadě. Rozhodující gól vstřelil už ve 3. minutě v přesilové hře Kyle Turris, jenž sekundu před závěrečnou sirénou přidal druhý gól do prázdné branky při power-play domácích.

Senators stačila k vítězství hned první střela v zápase, kterou Turris jemnou tečí usměrnil za záda brankáře Coryho Schneidera. O zbytek se postaral skvělým výkonem gólman Craig Andersson, který potřetí v sezoně vychytal čisté konto.

Šesti ranami ho zkoušel překonat obránce Eric Gelinas, pět jich zaznamenal uzdravený Patrik Eliáš, čtyři pokusy vypálil Jaromír Jágr. Všichni bezúspěšně.

Ďáblové vyšli z utkání gólově naprázdno počtvrté v sezoně a potřetí v posledních dvanácti zápasech. "Myslím, že hráči odevzdali na ledě všechno. Bojovali, splnili naše pokyny, jen prostě výsledek vypadá jinak," litoval trenér Peter DeBoer. "Vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom dali gól, ale Anderson byl jednoduše fenomenální. Dnes bychom ho asi nepřekonali, i kdybychom vystřelili stokrát," dodal DeBoer.

Pátou prohru za sebou utrpěli ve středu také hokejisté Vancouveru, kteří stejně jako Devils podlehli 0:2 Dallasu. Vítězný gól Stars vstřelil ve 23. minutě Colton Sceviour, druhý přidal v poslední minutě do prázdné branky Antoine Roussel.

Po měsíční odmlce zaviněné zraněním třísel se vrátil do sestavy Bostonu David Krejčí a v Minnesotě se radoval z vítězství 3:2 v prodloužení. Český útočník, který naposledy nastoupil 18. listopadu, odehrál 18 minut a 22 sekund, byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu a jednou vystřelil na branku.

9. Getzlaf (Anaheim) 32 34 (10+24)

10. Rick Nash (NY Rangers) 29 33 (20+13)

VÝSLEDKY NHL:

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. a 60. Turris. Střely na branku: 34:16. Diváci: 15.379. Hvězdy utkání: 1. Andersson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Eliáš (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. Brodziak, 52. Pominville - 6. Söderberg, 18. Bergeron, 62. Eriksson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.841. Hvězdy utkání: 1. Svedberg (Boston), 2. Pominville (Minnesota), 3. Eriksson (Boston).

Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 23. Sceviour, 60. Roussel. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.755. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Edler (Vancouver), 3. Daley (Dallas)

4. Winnipeg 32 16 6 10 78:75 38
5. Minnesota 30 16 2 12 86:78 34
6. Dallas 30 12 5 13 87:103 29
7. Colorado 30 10 7 13 78:98 27