Eliáš křísil Ďábly. Gólem a vítězným nájezdem srazil Tampu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Patrik Eliáš rozhodl v pátečním utkání NHL bekhendovým blafákem penaltový rozstřel a zařídil New Jersey výhru 3:2 po nájezdech nad Tampou Bay. Třebíčský rodák se gólově prosadil taky v základní hrací době a i díky jeho produktivitě ukončili Devils sérii pěti proher.

Eliáš po přihrávce Martina Havláta zvyšoval v první třetině na 2:0, když se v souboji jeden na jednoho obtočil okolo Matta Carlea a bekhendem poslal puk do horního růžku branky.

Slibný náskok New Jersey se ale v dalším průběhu utkání rozplynul, přičemž vyrovnání zajistil hostům až v poslední minutě Nikita Kučerov. V závěrečné penaltové loterii ale nakonec zvítězili Devils, kteří upravili bilanci nájezdů v sezoně na 2:5.

"Naše výhra se rodila těžce, ale pro nás byla hodně důležitá. Potřebovali jsme ji. Nebylo pravděpodobně hodně lidí, kteří by si na nás dnes vsadili, ale našli jsme cestu k vítězství. I když nebyla nejhezčí. Máme hodně na čem pracovat. Tým ale ukázal charakter," uvedl trenér New Jersey Peter DeBoer, za něhož se během neúspěšných výsledků postavil i Jaromír Jágr. Česká hvězda prohlásila, že chyba není v trenérovi, problém týmu je ve vysokém počtu zraněných hráčů. V sestavě poražených byli uzdravení Radko Gudas i Ondřej Palát.

9. Kessel (Toronto) 32 34 (17+17)

10. Rick Nash (NY Rangers) 29 33 (20+13)

Naopak v neúspěšné sérii pokračují hokejisté Detroitu, kteří doma podlehli New Yorku Islanders 1:2 a připsali si pátou porážku v řadě. Red Wings nepomohl ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, jenž po první třetině nahradil zraněného brankáře Jimmy Howarda.

Český gólman kryl 22 z 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Mrázek nestačil jen na dorážku, kterou Anders Lee v polovině utkání zlomil nerozhodný stav.

Milan Michálek odstartoval gólem ze třetí minuty kanonádu Ottawy, která přehrála Anaheim 6:2. Český útočník usměrnil mezi tři tyče přihrávku Erika Karlssona. Náskok kanadského týmu postupně narostl až na 4:0, pak sice Ryan Getzlaf snížil na rozdíl dvou branek, ale další komplikace Senators nepřipustili.

Ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal i Jiří Hudler, přestože nebodoval a s Calgary podlehl na vlastním ledě 1:2 Dallasu. Výsledek kopíroval skóre z druhé třetiny, v níž Jamie Benn a Trevor Daley zajistili Stars dvoubrankový náskok. Za domácí už jen zkorigoval Mark Giordano. Flames se po skvělém startu do sezony, kdy vyhráli 17 z 27 zápasů, dostávají do krize - v posledních sedmi utkáních nezískali ani bod, což se jim naposledy stalo před šestnácti lety.

NHL:

NHL:

New Jersey - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Eliáš, 4. Henrique - 35. Stamkos, 60. Kučerov. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.916. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Kinkaid, 3. Henrique (oba New Jersey).

Ottawa - Anaheim 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 37. a 46. Hoffman, 23. M. Michálek, 9. Stone, 37. Turris, 57. Zibanejad - 40. a 42. Getzlaf. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.443. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Getzlaf (Anaheim).

Detroit - NY Islanders 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Zetterberg - 17. Nelson, 31. Lee. Střely na branku: 18:32. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nelson (NY Islanders), 2. Mrázek (Detroit), 3. Lee (NY Islanders).

Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. E. Kane, 40. Perreault - 25. Krug. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Bergeron (Boston).

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Giordano - 24. Jamie Benn, 32. Daley. Střely na branku: 22:21. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Hudler (Calgary), 3. Jamie Benn (Dallas)

4. Winnipeg 33 17 6 10 80:76 40
5. Minnesota 30 16 2 12 86:78 34
6. Dallas 31 13 5 13 89:104 31
7. Colorado 31 10 8 13 78:99 28