4. října 2015 • 07:10

Mrázek si na závěr přípravy vychutnal Toronto. Předvedl i lapačku

Van Riemsdyk znepříjemňuje práci českému brankáři.
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

PŘÍPRAVA NA NHL | Do boje o místo brankářské jedničky v Detroitu promluvil v posledním přípravném utkání na novou sezonu NHL český gólman Petr Mrázek. Na ledě Toronta pochytal 28 střel a díky vítězství 2:1 se stal druhou hvězdou utkání.

Mrázek, který bojuje o post jedničky Detroitu s Jimmym Howardem, podržel v Torontu svůj tým 28 úspěšnými zákroky. Inkasoval jen po 22 vteřinách třetí třetiny, kdy jej překonal zblízka z dorážky po odrazu puku od tyče Brad Boyes. V té době už Red Wings, za které nastoupili v poli výhradně hráči širšího kádru, vedli po trefách Andrease Athanasioua a Anthonyho Manthy už 2:0.

Letošní finalista Stanleyova poháru Tampa prohrávala na Floridě ještě v 55. minutě 0:2. V úvodní třetině získali pro Panthers dvoubrankový náskok Derek MacKenzie a Nick Bjurgstad v přesilovce hře, při které byl na ledě i třiačtyřicetiletý Jágr.

Obrat zahájil Palát, jenž se trefil v přípravě ve čtvrtém utkání poprvé, a dokonali jej Brian Boyle s Jonathanem Drouinem. Palát měl dosud na kontě z testovacích duelů jedinou asistenci. Jágr ve třetím vystoupení po dvou asistencích z úvodního utkání podruhé nebodoval.

Pavelec pochytal 29 pokusů hráčů Calgary a inkasoval poprvé až za stavu 2:0 ve 44. minutě, kdy u pravé tyče dotlačil puk za jeho záda Lance Bouma. Do té doby gólman Winnipegu pokryl řadu šancí včetně střel Michaela Frolíka a Jiřího Hudlera. Jets pak vrátil dvoubrankový náskok v 59. minutě v power play gólem do prázdné branky Drew Stafford a 16 sekund před koncem ještě překonal Pavelce přesnou ránou do levého horního rohu David Jones.

Výsledky:

Columbus - Nashville 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Branky: 8. a 54. Foligno, 27. a 45. Saad, 9. Bourque, 19. Boll, 55. Dubinsky - 22. Hodgson.

Ottawa - Montreal 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Neil (Michálek), 10. Hoffman, 18. Wideman, 37. Stone, 53. Ceci - 10. Weise, 28. Galchenyuk, 32. Gallagher, 60. Pacioretty.

Toronto - Detroit 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 41. Boyes - 34. Athanasiou, 40. Mantha. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 29 střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 96,6 procenta.

Florida - Tampa Bay 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
Branky: 13. McKenzie, 19. Bjugstad - 55. Palát, 57. Boyle, 58. Drouin.

Chicago - Dallas 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 33. a 57. Hossa, 42. Kane, 59. Shaw.

Anaheim - San Jose 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 30. Perry, 36. Fowler, 43. Lindholm, 49. Manson, 52. Bieksa - 28. DeMelo.

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Bouma, 60. Jones - 24. Wheeler, 29. Chiarot, 59. Stafford. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost 93,5 procenta.

Vancouver - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 4. Horvat (Vrbata), 59. Hansen, 61. D. Sedin - 44. Pouliot, 58. Nugent-Hopkins.

Los Angeles - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Brown, 15. Clifford, 26. Lewis, 53. Gáborík.