Zběsilý let za play off: Gudas naložil Hossovi, Neuvirth si užíval

Autor: jab
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Konečně dostávají své přezdívce. Letci. Cílová destinace? Po roční odmlce přistání na příčkách zaručující play off. Philadelphia, která stále postrádá Jakuba Voráčka, nočním skalpem Chicaga (3:2) potvrdila skvostnou formu z posledních týdnů a díky osmé výhře z posledních deseti zápasů předskočila Detroit na osmé příčce ve Východní konferenci.

"Snažíme se hrát jednoduše, nevymýšlíme nic složitého," odhalil prosté ingredience vítězného lektvaru útočník Wayne Simmonds. "V jednoduchosti je síla. Když to střílíme na branku a nepokoušíme se o nějaké zbytečné a nikam nevedoucí kudrlinky, většinou jsme na úspěšnější straně výsledkové tabule," dodal spokojeně autor jedné asistence a se 49 body druhý nejproduktivnější hráč týmu.

Flyers to dokázali i v Chicagu v United Center, kde prohrávali 1:2. Ve 34. minutě ale vyrovnal po rychlém brejku Brayden Schenn a v polovině třetí třetiny dokonal obrat tečovanou střelou Radko Gudas. Nešťastníkem, který vložil hůl do Gudasova nahození, byl Christian Ehrhoff. U obou inkasovaných gólů byl na ledě Čech ve službách Blackhawks Tomáš Fleischmann.

"Žádná věda. Jen jsem se snažil dostat puk přes prvního clonícího hráče, nic víc. Naštěstí to někoho trefilo a skončilo to v brance," smál se Gudas, který všechny tři své góly v sezoně dal v posledních šesti zápasech. "Když tvrdě makáte, puky se pak občas odrážejí tak, jak potřebujete," dodal spokojeně český pořez, který odehrál zápas s úřadujícími šampiony Stanley Cupu bez dvouminutového trestu.

Pověst tvrďáka Gudas potvrdil minutu před koncem druhé periody, kdy střelce první branky Chicaga Mariána Hossu hitem odklidil na střídačku. "Byli důraznější a agresivnější. Výhru více chtěli, proto jsme dnes opět odešli poraženi," štvala čtvrtá porážka v řadě (nejdelší šňůra Blackhawks v sezoně) Patricka Kanea, s 90 body v 71 zápasech nejproduktivnější hráč NHL.

Neuvirth předvedl 24 zákroků

Klíčovým okamžikem utkání byla dvouminutová přesilová hra pět na tři, kterou Chicago získalo v polovině první třetiny krátce po vedoucím gólu Mariána Hossy.

Blackhawks, třetí nejlepší tým ligy ve využívání přesilovek, ale jen dvakrát vystřelili na branku a potvrdili, že se poslední dobou v početní výhodě trápí. Ve třech zápasech nevyužili ani jednu ze čtrnácti.

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, byť ve třetí třetině čelil jen čtyřem střelám. "Ale myslím, že tři z nich byly dobré gólové šance," řekl český gólman, který na rozdíl od první třetiny tentokrát zneškodnil Hossův nájezd.

"Poslední minuty jsem si vyloženě užíval, jsem teď na vlně," dodal Neuvirth, který se v brance představil poprvé od zranění, které utrpěl 3. března. Do konce základní části chybí Flyers odehrát třináct zápasů a na posledním místě zaručujícím play off mají před Detroitem jednobodový náskok a utkání k dobru.

Red Wings reálně hrozí, že poprvé po 26 letech budou v bojích o Stanley Cupu chybět.