a dozvíte se vše jako první.
Martin Tomaides
před 5 hodinami

TOP zajímavosti z NHL: Vegas hlásí potíže, oba gólmany má na marodce

Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
SESTŘIH Premier League: Everton - Arsenal 2:5. Dominance hostí, Čech v závěru chyboval SESTŘIH Premier League: Everton - Arsenal 2:5. Dominance hostí, Čech v závěru chyboval

Góly, body, čísla. Zámořská NHL se přímo topí ve statistikách, experti tlačí informace ze všech stran a není třeba si nic nalhávat, i díky tomu je soutěž tak poutavá. Každý den se může přepisovat historie. Server iSport.cz si teď na veškeré zajímavosti v tomto směru pořádně posvítí a denně vám přinese množství poutavých informací. Obzvláště teď, když se nový ročník znovu rozjel!

PONDĚLÍ 23. ŘÍJNA

Kdepak, Antti Niemi skutečně nezažívá nejlepší start do sezony a do nového angažmá v Pittsburghu...

Dvojice útočníků Colorada Tyson Jost (6 zápasů, 1+1) a J.T. Compher (8 zápasů, 1+3) je čerstvě na marodce. Dvojicí povolanou z farmy jsou sedmadvacetiletý Gabriel Bourque a mladý talent A.J. Greer.

Populární Halloween se blíží a své kostýmy už předvedli například Nikita Kučerov, Kris Letang a Patrik Laine.

🎃🎃

Příspěvek sdílený Patrik Laine (@patriklaine),Říj 21, 2017 v 9:22 PDT

Philadelphie přišla kvůli zranění ve spodní části těla na 4-6 týdnů o obránce Andrew MacDonalda. Kanadský obránce blokoval střelu v sobotu proti Edmontonu, zápas dohrál, ale autora jedné branky v sezoně čeká pauza.

Krátce před startem ligy byla útočníkovi Brianu Boyleovi diagnostikována leukémie, forvard New Jersey ale zabojoval a už je v aktivním tréninku. "Některé části jsem celkem zvládnul. Bruslím už měsíc a cítil jsem se docela dobře, přesto k prvnímu zápasu ještě mám daleko," řekl sám útočník.

Nepříjemná zpráva dorazila pro příznivce Las Vegas od lékařů. Náhradní gólman Malcolm Subban doplní na marodce brankářskou jedničku Marca-Andre Fleuryho, mimo by měl být zhruba čtyři týdny kvůli zranění ve spodní části těla. "Bude to příležitost pro ostatní," řekl generální manažer George McPhee, který chce dát šanci Oscaru Danskovi a Maxime Lagacemu. Dohromady tahle dvojice v NHL odchytala 14 minut...

Detroit - Vancouver 1:4
Po střetu s Tomášem Tatarem musel utkání opustit obránce Troy Stecher. Dnes ho čeká vyšetření.

Fandit se musí odmalička...

NEDĚLE 22. ŘÍJNA

Ottawa - Toronto 6:3
V hledišti kanadského derby to chvílemi bylo hodně divoké...

Philadelphia - Edmonton 2:1
V osmém utkání sezony vstřelil Wayne Simmonds už svůj čtvrtý vítězný gól. Vyrovnal tak stejný počet rozhodujících branek, které nasbíral za celou sezonu 2016/17.

Columbus - Los Angeles 4:6
Kings už si vyrovnali nejlepší ligový start v klubové historii.

Las Vegas - St.Louis 3:2 v prodloužení
Z první branky sezony už se radoval Vladimír Sobotka, ale rozhodčí mu dobrou náladu utnul. "Vypadalo to, že je puk v bráně, ale asi ho nebylo možné vidět," řekl český útočník.

Hokejisté Golden Knights jsou prvním týmem NHL, který dokázal vyhrát šest z úvodních sedmi utkání historie ve své první sezoně. Pod nejnovější výhru se podepsal třemi body Reilly Smith, který jako první hráč nasbíral v jednom utkání takové množství bodů. Pod výhru se podepsal také novic v bráně Oscar Dansk, který ve své premiéře v NHL nahradil zraněného Malcolma Subbana.

Calgary - Minnesota 2:4
Vynikající start do sezony zažívá ex-liberecký útočník Chris Stewart, který bodoval ve všech šesti úvodních zápasech sezony. Vyrovnal se tak Andrew Brunettovi a Pavlu Demitrovi, kterým se to povedlo v barvách Wild před ním. "Je neskutečně rozjetý. Kvůli zranění máme celou naší klíčovou útočnou šestku rozházenou a je strašně důležité, že za to někdo dokáže vzít," řekl obránce Ryan Suter.

Tampa Bay - Pittsburgh 7:1
Sidney Crosby na začátku utkání usedl na trestnou lavici, a když domácí využili přesilovou hru, šel si rychle se sudím cosi vyříkat. Pochvaly na muže v pruhovaném asi zrovna nevalil, takže ten ho rázem ocenil desetiminutovým osobním trestem.

Dallas - Carolina 4:3
Slavnostní vhazování před utkáním přišel vhodit bývalý dlouholetý kapitán mužstva Brenden Morrow.

SOBOTA 21. ŘÍJNA

Anaheim - Montreal 6:2
Další prohra Canadiens pořádně hnula žlučí brankáři Careymu Priceovi.

Pod sedmou prohrou Montrealu v řadě je výrazně podepsaný útočník Derek Grant, který ve svém 93. utkání v NHL vstřelil první dva góly. Na druhý mu krásně nahrál Ondřej Kaše. Důležitou tváři zápasu se stal také brankář John Gibson, jenž pochytal ve druhé části hry 28 střel a vytvořil nový klubový rekord.

Obránce Cam Fowler odehrál jen minutu a čtyřicet vteřin a pak se zranil.

Winnipeg - Minnesota 4:3
Brendan Lemieux, syn slavného provokatéra Claudea Lemieux, si odbyl premiéru v soutěži. Před zraky otce a sestry odehrál 9 minut a 53 vteřin.

Své 600. výhry v NHL se dočkal Paul Maurice. Pomohl k ní 200. gól kariéry a první v sezoně od domácího kapitána Blaka Wheelera. "Chcete vyhrávat, to je hlavní. Takový gól je ale přece jen něco trochu extra," řekl Wheeler.

Florida - Pittsburgh 3:4
Do prvního zápasu sezony a čtvrtého kariéry naskočil obránce MacKenzie Weegar a poprvé v NHL skóroval. Pens teď drží proti Floridě bilanci 9-0-2.

Zápas musel ve třetí třetině po střetu s Conorem Shearym opustit brankář Roberto Luongo, který si poranil prst.

Detroit - Washington 3:4 v prodloužení
Celkem 1450 zápas v NHL odtrénoval hostující Barry Trotz, naopak domácí Niklas Kronwall oslavil 800. zápas v lize a přidal v něm první asistencí sezony.

Alexandr Ovečkin svým 20. gólem kariéry v prodloužení přeskočil v historické tabulce Jaromíra Jágra.

Buffalo - Vancouver 2:4
Zdá se, že Horvatovi budou takový ekvivalent českých Hujerů...

Henrik Sedin nahrál na gól bratrovi Danielovi a přepisoval historické tabulky švédských hráčů v NHL.

New Jersey - San Jose 0:3
První čisté konto od 21. listopadu vychytal Martin Jones. Tehdy mimo jiné také vynuloval tým Devils. "Vyjeli na nás pěkně ostře, kolem brány umí být skutečně rychlí. Ale nám to vážně šlo a skvěle jsme zahráli oslabení," řekl autor 28 zákroků o své 16. nule kariéry.

Zlomenina nohy připravila Boston na zhruba osm týdnů o tvrdého obránce Adama McQuaida.

Hokejisté New Jersey budou nějakou dobu bez gólmanské jedničky Coryho Schneidera, který skončil na marodce. Novým lídrem je tedy Keith Kinkaid, z farmy do týmu přišel Scott Wedgewood.

PÁTEK 20. ŘÍJNA

Stopku na jeden zápas schytal od vedení soutěže obránce Vancouveru Erik Gudbranson. Problémy mu způsobil hit na Franka Vatrana z Bostonu.

Chicago - Edmonton 1:2 v prodloužení
Dvě trestné minuty dostal za zákrok na Ryana Hartmana pořízek Zack Kassian. Hovoří se ale o tom, že střet si ještě prošetří disciplinární komise.

Oilers ještě nejsou v takové formě, v jaké by si přáli, ale Connor McDavid už se zahřívá. Jeho nahrávka Patricku Maroonovi je toho důkazem. "Procházel jsem kolem dvou obránců, kteří skutečně ví, co na ledě mají dělat. Snažil jsem se tedy hlavně pokrýt si puk," vykládal kapitán Oilers o své zadovce.

Ottawa - New Jersey 4:5 v prodloužení
Od zavedení prodloužení 3 na 3 v roce 2015 nemá žádný obránce tolik gólů v nastaveném čase jako John Moore. Ten čtvrteční už byl jeho pátý. "Mám štěstí, že můžu hrát vedle tak skvělých hokejistů. Vždycky se jen snažím najít správné místo na ledě," vysvětlil.

Celkem 7 utkání potřebovala k prvnímu gólu v NHL poslední jednička draftu Nico Hischier. Pak ale proti Ottawě zaznamenal Švýcar hned dva zásahy během úvodních pěti minut. "Cítím se dobře. Věděl jsem, že jednou to prostě přijde, že musím zkrátka jen pokračovat," řekl Hischier, kterého těšila hlavně výhra.

NY Rangers - NY Islanders 3:4 po samostatných nájezdech
Dvacetiletý mladíček Mathew Barzal překvapil Henrika Lundqvista a konečně se dočkal první trefy v soutěži. "Z gólu mám radost, na druhou stranu pocity jsou všeljaké, protože si myslím, že jsem gólu mohl ještě pár přidat," řekl.

Colorado - St.Louis 3:4
Svůj 300. zápas v NHL odehrál proti bývalému zaměstnavateli Nail Jakupov. Během 8 minut a 11 vteřin na ledě se do statistik nezapsal. Avalanche jinak počítali v zápase ztráty, J.T. Compher si zlomil palec a nedohráli ani Patrik Nemeth a Tyson Jost.

Za nádhernou přihrávku si Vladimír Sobotka vysloužil pochvalu od spoluhráče Roberta Bortuzza. "Myslím, že mě viděl až když byl puk v síti. Byla to neuvěřitelná nahrávka," těšilo Bortuzza, pro kterého šlo o devátý gól kariéry a první vítězný.

Columbus - Tampa Bay 0:2
Ve dvanáctém utkání kariéry si připsal první dva góly v NHL ruský obránce Michail Sergačev. "Vůbec jsem po té trefě nevěděl, co mám dělat," vykládal o nadšení na ledě devatenáctiletý hokejista. "Snažím se tady vedle kluků sbírat trochu sebevědomí, góly pak přijdou," dodal. V zápase naopak ukončil sadu sedmi zápasů s gólem Nikita Kučerov. Tampa zažívá nejlepší start od ročníku 2003/04.

Před halou ve Philadelphii je teď nově socha bývalého majitele a člena Síně slávy Eda Snidera, který zesnul v dubnu 2016.

ČTVRTEK 19. ŘÍJNA

Brankářská jednička Bostonu Tuukka Rask je na marodce kvůli otřesu mozku. Třicetiletý Fin se zranil při srážce s útočníkem Andersem Bjorkem na středečním tréninku a o den později vynechal zápas NHL s Vancouverem. Zastoupil ho ruský gólman Anton Chudobin a 26 úspěšnými zákroky pomohl k výhře 6:3.

Pokutu 5 tisíc dolarů dostal od vedení NHL český útočník Vladimír Sobotka ze St.Louis, který ve středeční bitvě proti Chicagu zasáhl vysokou holí Patricka Sharpa.

Jen pár hodin strávil v prvním týmu Peter Cehlárik, Boston ho obratem poslal zpět do Providence v AHL.

Toronto - Detroit 6:3
Veterán Patrick Marleau se dočkal 1500. zápasu v NHL. Povedlo se mu to jako 18. hráči historie. V utkání zapsal kladný bod a tři střely.

St.Louis - Chicago 5:2
Po zlomenině ruky v září se poprvé do akce zapojil Alexander Steen. Během 18ti minut na ledě dvakrát vystřelil na bránu a připsal si kladný bod. V utkání ale byla k vidění i jubilea, obránce Carl Gunnarsson naskočil do 500. utkání v NHL, kouč Mike Yeo získal 200. výhru.

Témata:  sport, hokej, NHL, zajímavosti