+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. října 2015 • 10:36

Straka se PERE o šanci: Složil bitkaře, kterého zkrvavil i Voráček

Autor:
Oleksy rozdal více ran, ale zamířil jako první k ledu.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí sezonu se na farmě Philadelphie pere o svou šanci český útočník Petr Straka. V uplynulé sezoně už na tři utkání nahlédl do NHL, letos znovu začal na farmě, ale až bude potřeba Flyers doplnit, měl by patřit mezi první adepty na povýšení. V dresu záložního mužstva boduje a o víkendu předvedl, že se umí také poprat.V sobotu nastoupil Strakův tým Lehigh Valley proti rivalovi z Wilkes-Barre. Představte si tedy bitvu Philadelphie s Pittsburghem, jenom přece jen o trochu drsnější. Tak se v AHL hraje.

Do zápasových statistik výrazně promluvili i dva čeští hokejisté. Za domácí to byl čtyřbodový Dominik Simon, na straně Lehigh Valley právě Straka. Ten v čase 1:11 otevřel skóre duelu a v čase 3:49 shodil rukavice.

Kdyby ale Straka od začátku tušil, s kým se pouští do křížku, možná by raději zvolnil. Odchovanec Plzně není žádný rváč, v AHL se do víkendu porval pouze jednou. To Steve Oleksy, který byl jeho soupeřem, zvládne i deset rvaček za sezonu.

VIDEO: Straka se nezalekl zkušenějšího soupeře

Do hostujícího útočníka se také pěkně pustil, Straka ale rány od beka soupeře ustál a nakonec sám zaútočil a poslal naštvaného protivníka k zemi. A nebylo to poprvé, co Oleksy zblízka pozoroval pěsti od českého hokejisty.

V roce 2013 hájil americký obránce barvy Washingtonu Capitals a tehdy ho vyzval k souboji současný lídr Philadelphie Jakub Voráček. Oleksy byl nakonec ten, kdo putoval v krvi do šaten.

Co se týče hokejového utkání a konečného výsledku, nepomohl Lehigh Valley ani výborný vstup do zápasu a rychlé vedení 3:0. Wilkes-Barre nakonec slavilo výhru 6:4.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze