+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. října 2015 • 10:36

Straka se PERE o šanci: Složil bitkaře, kterého zkrvavil i Voráček

Autor:
Oleksy rozdal více ran, ale zamířil jako první k ledu.
TOP VIDEA
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí sezonu se na farmě Philadelphie pere o svou šanci český útočník Petr Straka. V uplynulé sezoně už na tři utkání nahlédl do NHL, letos znovu začal na farmě, ale až bude potřeba Flyers doplnit, měl by patřit mezi první adepty na povýšení. V dresu záložního mužstva boduje a o víkendu předvedl, že se umí také poprat.V sobotu nastoupil Strakův tým Lehigh Valley proti rivalovi z Wilkes-Barre. Představte si tedy bitvu Philadelphie s Pittsburghem, jenom přece jen o trochu drsnější. Tak se v AHL hraje.

Do zápasových statistik výrazně promluvili i dva čeští hokejisté. Za domácí to byl čtyřbodový Dominik Simon, na straně Lehigh Valley právě Straka. Ten v čase 1:11 otevřel skóre duelu a v čase 3:49 shodil rukavice.

Kdyby ale Straka od začátku tušil, s kým se pouští do křížku, možná by raději zvolnil. Odchovanec Plzně není žádný rváč, v AHL se do víkendu porval pouze jednou. To Steve Oleksy, který byl jeho soupeřem, zvládne i deset rvaček za sezonu.

VIDEO: Straka se nezalekl zkušenějšího soupeře

Do hostujícího útočníka se také pěkně pustil, Straka ale rány od beka soupeře ustál a nakonec sám zaútočil a poslal naštvaného protivníka k zemi. A nebylo to poprvé, co Oleksy zblízka pozoroval pěsti od českého hokejisty.

V roce 2013 hájil americký obránce barvy Washingtonu Capitals a tehdy ho vyzval k souboji současný lídr Philadelphie Jakub Voráček. Oleksy byl nakonec ten, kdo putoval v krvi do šaten.

Co se týče hokejového utkání a konečného výsledku, nepomohl Lehigh Valley ani výborný vstup do zápasu a rychlé vedení 3:0. Wilkes-Barre nakonec slavilo výhru 6:4.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze