Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. června 2017 • 09:11

SUPER Češi Frk a Nosek dali pět bodů. Grand Rapids vyhrálo i druhé finále AHL

Vítězný gól vstřelil v čase 87:02 útočník Ben Street, který si připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci.
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Hokejisté Grand Rapids vyhráli ve druhém finále play off nižší zámořské ligy AHL nad Syracuse Crunch 6:5 v druhém prodloužení a v sérii na čtyři vítězství vedou 2:0 na zápasy. Vítězný gól vstřelil v čase 87:02 útočník Ben Street, který si připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Výrazný podíl na výhře měli i čeští útočníci. Martin Frk zaznamenal gól a dvě přihrávky a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání po Streetovi. Nejproduktivnější hráč Griffins v play off Tomáš Nosek si vylepšil bilanci jednou trefou a jednou asistencí.

Skóre otevřel v šesté minutě v přesilové hře svou čtvrtou trefou v letošních bojích o Calderův pohár Frk, asistenci si připsal Nosek. V polovině úvodní třetiny sice vyrovnal Yanni Gourde, ale domácím vrátil za 112 vteřin vedení Street.

Crunch se mezi 25. a 26. minutou během 71 vteřin díky trefám Joela Vermina a Erika Condry dostali poprvé do vedení, ale Grifins otočili díky úspěšným početním výhodám. Ve 33. minutě se prosadil při trestu českého obránce Dominika Mašína Jevgenij Svečnikov, jemuž asistoval i Frk. Po 24 vteřinách třetí části při vyloučení Gabriela Dumonta skóroval Nosek a přihrávku si připsal znovu také Frk.

Nosek se na chvíli osamostatnil s 10 góly v čele tabulky střelců play off, ale hned ve 48. minutě se na něj dotáhl Cory Conacher, jenž vyrovnal na 4:4. V 54. minutě Griffins opět vedli díky Tyleru Bertuzzimu, ale v čase 55:15 vyrovnal Michael Bournival. Rozuzlení pak přišlo až v 88. minutě díky Streetovi.

Nosek se vyšplhal v produktivitě play off na třetí místo s 18 body z 15 utkání. Na vedoucího Conachera, který sehrál 18 zápasů, ztrácí čtyři body. Druhý je s 20 body další hráč Syracuse Gourde. Frk je s 12 body z 12 utkání šestnáctý.

Série pokračuje v noci na čtvrtek středoevropského času v Syracuse.

Finále nižší zámořské hokejové ligy AHL - 2. zápas:

Grand Rapids - Syracuse 6:5 v 2. prodl. (za domácí Frk 1+2, T. Nosek 1+1) - stav série 2:0.

Témata:  AHL, hokej, finále, Sport