+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. září 2016 • 22:31

Ovečkin český skalp nepřeceňoval: Ve hře byl zmatek, tvrdil ruský vůdce

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vyhráli, porazili Čechy, s nimiž to ne vždy zvládají, přesto si uvědomovali, že je na čem pracovat. Rusové brali petrohradskou výhru 4:3 s velmi střízlivým pohledem na věc. První generálka před odletem do Toronta na Světový pohár nebyla bez chyb.„Bylo znát, že jde o první zápas, měli jsme ve hře trochu zmatek i nervozitu,“ přiznával kapitán Alexandr Ovečkin. Podle jeho soudu se sborná postupně zlepšovala.

Nechala se sice zprvu zaskočit, ovšem nezpanikařila. Získávala na jistotě a Čechy si podala. „Jakmile jsme se ve druhé třetině uklidnili, nehráli jsme špatně. Sem tam nám sice schází vzájemné porozumění, puky si nedáváme tam, kde mají být, ale to se spraví. Zlepšíme obranu, opravíme chyby a budeme hrát lépe a lépe,“ nepochyboval Ovečkin v rozhovoru s ruskými novináři.

Jeho kouč Oleg Znarok si předvedenou hru celkem pochvaloval. Hlavně pak její tempo. „Líbilo se mi to, především rychlost díky menšímu hřišti,“ tvrdil s tím, že nejlepší věci jeho hráči předvedli v prvním dějství. „I když jsme neskórovali, ohledně systému hry to byl náš nejlepší úsek,“ mínil.

Stejně jako Ovečkin, tak i šéf domácí střídačky vnímal velká očekávání. Rusko od svých hokejistů očekává mimořádné výkony. „Trochu nejistoty a nervozity jsme pociťovali. První zápas, navíc domácí fanoušci… Pokračujeme v další práci,“ zakončil před transferem do Prahy k sobotní odvetě.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze