+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Martin Tomaides
20. září 2016 • 17:00

Mrázek by měl chytat zase, říká Kučera. Má obdiv pro kanadskou krásu

###BLOK-TOP-VIDEA###

Čeští hokejisté zůstávají po druhé porážce ze dvou zápasů na Světovém poháru v pozici outsidera a po pondělní prohře s Týmem Evropy (2:3 v prodloužení) jsou jeho šance na semifinálový postup skutečně malé. Pomalu se tak plní prognózy zámořských žurnalistů, kteří Jandačovu týmu nedávali šanci. "Abych řekl pravdu i já jsem před turnajem tušil, že to bude hodně těžké," řekl pro iSport.cz František Kučera, olympijský vítěz z Nagana.Bývalý elitní obránce, a dnes majitel HC Letci Letňany, důležitou bitvu bedlivě sledoval. Zaujal ho především brankář Petr Mrázek, který dlouho držel naděje českých barev. „Jeho výkon, to byla nádhera! I když si neodpustil chybičku, která nás částečně stála vítězství," připomněl Kučera gól, který mu vstřelil norský útočník Mats Zuccarello. „Ale to se stává," dodal se slovy, že Mrázkovi by dal důvěru i v závěrečném vystoupení proti USA.

Tým Josefa Jandače především hodně srážela vyloučení, jednou se dokonce musel bránit pouze ve třech. Soubor Evropy nakonec žádný ze sedmi trestů v gólový úspěch neproměnil, ale svého soupeře minimálně unavil. „Některá vyloučení rozhodně byla hodně přísná, ale nemyslím si, že by bylo na místě si stěžovat na sudí," reagoval Kučera na křivé pohledy některých českých hokejistů směrem k mužům v pruhovaném.

Posledním soupeřem ve skupině budou Spojené státy, jejichž postavení je po úvodní prohře 0:3 s týmem Evropy také na hraně. V noci na zítřek (od 2:00) musí ukázat houževnatost proti Kanadě, ve čtvrtek bude na řadě Česká republika.

„Stát se může cokoliv, šance je vždycky," burcuje Kučera. „Amerika zatím nic moc nepředvedla, ale otázka je, jestli by nám i výhra vlastně stačila," dumal o českých vyhlídkách trojnásobný mistr světa a nakousl další klíčový důvod. I kdyby přišla výhra, Češi budou k udržení postupové naděje potřebovat dvě kanadská zaváhání. „To není moc reálné. Dívat se na Kanadu, to byla krása..."

Vše o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>>

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze