+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Smutný zůstal útočník Tomáš Plekanec i po výhře nad USA (4:3). Světový pohár pro české hokejisty ve čtvrtek skončil a jejich kapitán tušil, že tým mohl předvést víc. Litoval hlavně ztraceného duelu proti výběru Evropy (2:3 v prodloužení).Co pro vás znamená výhra nad USA?
“Je důležitá. Ukázali jsme charakter našeho mužstva, dokázali jsme to ubojovat a dokázali urvat tu výhru. Dělali jsme nějaké chyby v obraně, ale částečně jsme si splnili svoje povinnosti. Pak jsme hráli hodně obětavě, Mráza (Petr Mrázek) nás hodně podržel.”

Jaké by bylo celkové hodnocení turnaje?
“Zklamání, jednoznačně. Chtěli jsme tady předvést víc, první dva zápasy se nám vůbec nepovedly. S Kanadou bylo dobrých prvních deset minut, ale jinak jsme to nezvládli a to zklamání samozřejmě přetrvává. Měli jsme na víc.”

Rozhodoval zápas proti Evropě, ale ovlivnil ho i ten s Kanadou?
“Asi nás ta úvodní prohra srazila víc, než měla. Nedokázali jsme to dostat z hlavy, hodně jsme o tom mluvili a nepomohlo to. První půlku zápasu to bylo vidět a nezvládli jsme to. Zbytečně. Bylo to o hlavě, nedokázali jsme předvést náš nejlepší výkon a to nás stálo turnaj.”

Jak český hokej ve srovnání se světovým obstál?
“Bylo to hodně krátké, vlastně o dvou utkáních. Nechci to hodnotit. Jsem zklamaný z výkonu a hry, kterou jsme předváděli. Bylo to rychlé, nezvládnete jeden zápas a už se do toho nemáte šanci dostat zpátky. Potkalo to Američany a potkalo to i nás. Nezvládli jsme to, je to škoda a nemůžeme hledat výmluvy.”

Jde najít pozitiva?
“Realizační tým fungoval výborně. Bylo to perfektně připravené, schůzky, příprava na soupeře i tréninky. Bohužel my jsme to nebyli schopní přenést na ten led a to byla chyba. Protože když jsme to dělali, tak jsme byli úspěšní. Každopádně doufám, že tohle složení vydrží i do budoucna.”

Více o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>> 

Skupina A

Z V VP PP P Skóre B
1.  Kanada 6 6 0 0 0 24:8 12
2.  Tým Evropy 6 1 2 0 3 12:13 6
3.  Česko 3 1 0 1 1 6:12 3
4.  USA 3 0 0 0 3 5:11 0

 

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze