16. září 2007 • 00:00

Ústí nad Labem - Slavia Praha 1:2

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Ústí nad Labem prohráli v zápase 2. kola extraligy s pražskou Slavií 1:2.

Hokejisté Ústí nad Labem prohráli v zápase 2. kola extraligy s pražskou Slavií 1:2. Výsledek: Slovan Ústečtí Lvi - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky a nahrávky: 53. Janků (Antoš) - 14. Doležal (Duda), 30. Micka (Sup). Rozhodčí: Fraňo - Bláha, Charvát. Vyloučení: 9:8, navíc Hašek - Červenka oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5720. Sestavy: Ústí nad Labem: Přikryl - Zeman, Ficenc, Novotný, P. Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, Liščák, F. Mrázek - Šaffer, Martinec, Klimt - Hašek, Míka, Klobouček. Trenéři: V. Evan a M. Mach. Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Němeček, Drtina, Sloboda, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Ústí neuspělo ani při domácí premiéře Hokejisté Ústí nad Labem prohráli i své druhé utkání v nejvyšší soutěži, když doma podlehli pražské Slavii 1:2. Nováček před svými fanoušky podal bojovnější a lepší výkon než při premiéře v Liberci, na zkušenějšího soupeře to však nestačilo. Extraligová premiéra na severu Čech měla slavností úvod. Vedení domácích ocenilo útočníka Micku, který pomohl v loňské sezoně klubu k historickému postupu, ale nyní již hájí barvy Slavie. Fanoušci hostí poté vyvolávali jméno kapitána Lvů Antoše, jenž podstatnou část kariéry odehrál v pražském týmu. Právě Antoš byl však prvním vyloučeným duelu. Slavisté jeho prohřešek nepotrestali, i když Přikryl měl dost práce. Jeho protějšek Svoboda si první zákrok připsal až v páté minutě, kdy jej od modré prověřil Zeman. Při Bednářově vyloučení byl blízko k první brance Hořava, jeho sólo však Svoboda zlikvidoval. Více práce však měl ústecký gólman, jehož prověřili Beránek či po Liščákově chybné rozehrávce osamocený Rataj. Ve 14. minutě již Přikryl kapituloval, když nestačil na Doležalovu střelu při přečíslení dva na jednoho. Ústečtí hráči se i nadále snažili, hráli lépe než ve čtvrtek v Liberci, ale jejich koncovka byla opět tragická. Dokumentoval to na začátku druhé třetiny zkušený Janků, jenž při Žižkově vyloučení nechal vyniknout Svobodu. A domácí za neproměněné šance zaplatili v polovině duelu, kdy se prosadil Micka. Přikryl dokázal zastavit příležitost Supa, na dorážku jeho spoluhráče však už byl krátký. Snížit mohl v závěru druhého dějství Pazourek, ale ani další zkušený člen elitní formace Lvů se nevyznamenal. Za Svobodovými zády neskončila ani Liščákova teč o několik vteřin později. Nečekaně nevyprodaná Zlatopramen Areně se však puku za Svobodovými zády nakonec dočkala. Při Žižkově vyloučení se mezi střelce v 52. minutě zapsal Janků. Člen Klubu extraligových kanonýrů mohl o tři minuty později i vyrovnat, tentokrát však slavistického brankáře nepřelstil. Možný závěrečný nápor domácích poté zkrátilo Antošovo vyloučení. Deset vteřin před koncem třetí třetině byl vyloučen Bednář, ale vyrovnat se Lvům nepodařilo ani při hře v šesti proti čtyřem. Hlasy trenérů po utkání: Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Podali jsme kvalitní a bojovný výkon, ale bohužel jsme dvakrát propadli a pustili Slavii do situace dva na jednoho, a to rozhodlo utkání. Jinak si myslím, že to utkání bylo vyrovnané a trochu nám chybělo štěstíčko, abychom to urvali na ten jeden tížený bod." Jiří Kalous (Slavia): "Potvrdila se naše očekávání, že nás v historicky prvním extraligovém zápase v Ústí čeká těžká bitva. Byl to boj o každý metr ledu a enormní nasazení domácích to učinilo pro nás velmi těžkým. Čekali jsme na naše šance, dvě jsme proměnili. Dnes jsme to ubojovali."