26. srpna 2016 • 22:56

Hlasy po utkání fotbalové ligy Bohemians 1905 - Jablonec

0
Hlasy po utkání 5. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec (2:0):

Miroslav Koubek (trenér Bohemians): "Konečně trošku radosti. Porazili jsme silný Jablonec, to se může stát, že outsider porazí favorita, ale já mám radost, že to bylo po pěkném výkonu. Myslím, že to bylo zasloužené, předvedli jsme zajímavý fotbal, takový, který chceme hrát. V úvodu se projevila skrytá kombinační schopnost mužstva. Samozřejmě byly pasáže, kdy jsme museli bránit. Hlavně po vedoucí brance jsme byli asi 10 minut pod tlakem, Jablonec nastřelil břevno. My jsme za vítězstvím šli, toužili jsme po něm, a když se touha projeví, často se i přikloní v určitých fázích štěstí. Je páté kolo a my jsme měli nějaký vývoj. Mužstvo si trošku sedá, začíná si víc věřit a potřebovalo jen psychický doping, tu pilulku, kterou si dnes hráči dopřáli. Věřím, že nám to do dalšího vývoje podzimu pomůže."

Zdenko Frťala (trenér Jablonce): "Nejen v dnešním zápase, ale i v tom předešlém jsme nezvládli především klíčové momenty. V prvním poločase jsme měli dvě tři gólové příležitosti a pak dostaneme v úvodu druhé půle gól. Pořád jsme měli 45 minut na to, abychom s výsledkem něco udělali. Na to, kolik máme zkušených hráčů, tak se uchyluje k nákopům, ke způsobu hry, která by nebyla na Bohemce úspěšná. Dostali jsme druhý gól, a proto jsme prohráli. Domácí vybojovali výhru entuziasmem a nasazením, ale to je na Bohemce normální. Úvodní tři kola nám vyšla, prohrát na Spartě není žádná ostuda. Dlouho jsme je drželi v napětí. Ale z dnešního utkání ta porážka jednoznačně zklamání."