+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Květoslav Šimek
4. prosince 2015 • 11:28

Ostrava má atletickou halu za 337 milionů, pokřtí ji Holuša a Maslák

TOP VIDEA
Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa
Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stavba je hotová, rozjíždí se kolaudační řízení a zkušební provoz. Novou atletickou halu v Ostravě by měli slavnostně pokřtít při prvním mezinárodním podniku v polovině února Jakub Holuša s Pavlem Maslákem.Krytá atletická hala za 337 milionů korun (zhruba 280 milionů šlo z evropských fondů) „vyrostla“ hned vedle multifunkční Ostrava Areny. Částečně nad bývalým atletickým tunelem, kde atleti (i vítkovičtí hokejisté) přes zimu trénovali. Nabízí sportovní komfort.

Certifikovaný dvousetmetrový ovál s šesti dráhami a klopenými zatáčkami. Uprostřed osm drah na šedesát metrů, vrhačský sektor i prostor pro skok o tyči. K tomu sektor pro zhruba 1000 diváků.

V Ostravě vedle hokejové arény vyrostla nová atletická hala
V Ostravě vedle hokejové arény vyrostla nová atletická hala

„Ostrava se stala nejlépe vybaveným atletickým centrem v zemi,“ těší atletického manažera Alfonze Jucka, který (nejen) pro Zlatou tretru Ostrava shání světové hvězdy. „S dostavěným hlavním stadionem, rozcvičovací plochou, blízkým hotelem a nově i halou jsou podmínky v Ostravě pro atletiku vynikající.“

První zkušební závody jsou v hale na programu 14. ledna – půjde o utkání sportovních gymnázií z Česka a Slovenska. První mezinárodní mítink se chystá na 16. února, jehož součástí bude i tradiční Ostravská laťka. Pokřtít halu přijedou mimo jiné Jakub Holuša, Pavel Maslák nebo tyčkař Michal Balner.

Vrcholem zahajovací sezony v nové aréně bude halové mistrovství republiky (27. a 28. února 2016), které se do města vrací po dlouhých letech. Naposledy se o republikové medaile v Ostravě v hale závodilo ještě za časů Heleny Fibingerové a Taťány Kocembové.

Témata:  sport, atletika, ostrava, Juck, hala
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze