+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. června 2016 • 09:10

Cyklista-bitkař! Pojede Tour, týden před ní se porval v hotelu s opilcem

Autor:
Nacer Bouhanni si s chutí zaboxuje
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

O víkendu, kdy si cyklisté napříč Evropou testovali formu na svých domácích šampionátech a ladili se na Tour de France, která začíná v sobotu, musel jeden z případných černých koní závodu zůstat doma. Francouzský sprinter Nacer Bouhanni (stáj Cofidis) se v noci ze soboty na neděli porval v hotelu, kde před francouzským „mistrákem“ bydlel, zranil si ruku a nemohl závodit. Jeho účast na Tour to však prý neohrozí, stejně jako plán vyhrávat etapy s hromadným dojezdem.Nacer Bouhanni je razantní sprinter, který se nebojí použít svoje kilogramy, aby se prosadil. Krátce před nedělním ránem ve francouzském Besanconu to ale přehnal. V prudké výměně názorů s opilci, jejichž hluk ho obtěžoval, utržil několik ran a musel vyhledat ošetření. Po něm má na ruce ránu a čtyři stehy.

„V noci před závodem zaznamenali Nacer Bouhanni a jeho bratr Rayane nepřetržitý hluk ze společenské místnosti v hotelu. Nacer požádal hosty o klid. Byl napaden opilými klienty hotelu. Byl zraněn na ruce a převezen na pohotovost,“ uvedl tým Cofidis v prohlášení.

List L'Equipe uvedl, že k potyčce na hotelu došlo ve čtyři hodiny ráno. Bouhanni se prý snažil několik opilců napřed uklidnit, než začaly létat pěsti. Podle L'Equipe se cyklista zranil na ruce, když jednoho z protivníků praštil pěstí do obličeje a zlomil mu zub.

Cofidis potvrdil, že zraněn nezabrání Bouhannimu startovat na Tour de France. Začíná se tradičním slavnostním odjezdem v sobotu po poledni z Mont-Saint-Michel.

Možná není úplně náhodou, že konflikt, do kterého se Bouhanni dostal, skončil rvačkou. Úspěšný francouzský cyklista už několik let plánuje, že za pár let vymění kolo za boxerské rukavice. V juniorském věku už v ringu bojoval, než dal přednost cyklistice, a po skončení závodní kariéry by se k boxu rád vrátil a věnoval se mu profesionálně.

„Zhruba ve 32 letech přestanu závodit a zbudou mi ještě minimálně dva roky na to, abych to v boxu dotáhl tak daleko, jak jen budu moci,“ plánuje vítěz tří etap na Giru d'Italia a dvou na Tour de France.

Box si i jako cyklista každoročně nechává jako součást zimní přípravy, pro sprintera je prý boxerský trénink ideální. Podle trenéra boxerského klubu v Sedanu, kde tradičně absolvuje kemp, má Bouhanni reálnou šanci stát se minimálně francouzským mistrem v superlehké váze. „Box je moje vášeň, cyklistika je má práce,“ prohlásil Bouhanni.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze