30. září 2016 • 21:15

Nejlepší vstup od roku 1975! Američané na Ryder Cupu vedou 4:0

Autor:
Američan Zach Johnson se raduje po úspěšném puttu na golfovém Ryder Cupu
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Američtí golfisté se ujali ve 41. ročníku Ryder Cupu, jenž se hraje v městě Chaska v Minnesotě, po foursomech vedení nad Evropou 4:0. Tým USA vyhrál všechny čtyři úvodní souboje poprvé od roku 1975.Před prvním odpalem dne skandovali fanoušci, kteří zaplnili hřiště v Hazeltine National, jméno nedávno zesnulé legendy Arnolda Palmera.

Tón prvních duelů foursomů, při kterém hraje dvojice jen jedním míčkem a golfisté se střídají, udali Jordan Spieth a Patrick Reed. Jasně porazili Justina Rose a Henrika Stensona. Bezpečně vyhráli také Dustin Johnson s Mattem Kucharem a letošní vítěz PGA Championship Jimmy Walker se Zachem Johnsonem.

Dlouho se zdálo, že pro evropský bod kráčí Rory McIlroy a Andy Sullivan. Na čtrnáctce vedli o dvě jamky, ale Phil Mickelson a Rickie Fowler dokázali vývoj otočit a o jednu vyhrát. "Ukázali jsme srdce. Větší tlak jsem ale při Ryder Cupu necítil," řekl zkušený šestačtyřicetiletý Mickelson, který hraje už pojedenácté.

Američané vyhráli všechny čtyři úvodní souboje naposledy v roce 1975 v Laurel Valley. Doufají, že tím nakročili k vytoužené výhře v Ryder Cupu. "Je to dobrý začátek, ale čeká nás ještě hodně golfu," řekl americký kapitán Davis Love III.

Hráči už rozehráli páteční odpolední fourbally. Stejná kombinace se hraje v sobotu a v neděli tradiční duel USA s Evropy ukončí dvanáct dvouher.

Výběr USA prohrál na domácí půdě od vzniku soutěže v roce 1927 jen čtyřikrát. V posledních letech se ale daří Evropě, která zvítězila třikrát za sebou.

Témata:  FOTOgolfRyder CupSport