SESTŘIH: Sparta - Chrudim 2:7. Hosté jednoznačně ovládli šlágr, zářil Max

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Šlo o prvotřídní šlágr. Nejlepší proti nejlepším, alespoň v českém futsalu. Sparta, která s výrazně posíleným kádrem pomýšlí na titul, proti Chrudimi, vítězi posledních 11 ročníků české nejvyšší soutěže. Hráčem utkání byl jednoznačně Brazilec Max, který dovedl hosty k výhře šesti body za hattrick a tři asistence. Chrudim se jasným vítězstvím dostala do tříbodového trháku a zůstává neporažena.

Lepší zápas nemají čeští fanoušci futsalu možnost vidět. Cizinci napumpovaná Sparta v dohrávce 10. kola futsalové ligy přivítala na domácí palubovce Chrudim, vítěze posledních 11 ročníků nejvyšší české soutěže. Šlo o souboj dosud neporažených celků, oba měly před utkáním shodně 25 bodů.

Čestný výkop provedla fotbalová legenda a dlouholetý sparťanský kapitán Jiří Novotný, v hledišti nechyběli například Tomáš Řepka nebo Václav Kadlec.

Na první gól se čekalo hodně dlouho. Až v 17. minutě se po šikovně rozehraném rohu prosadil nestárnoucí Roman Mareš, který poslal hosty do vedení. Krátce na to mohl navýšit vedení Brazilec Max, z desetimetrového kopu po šestém akumulovaném faulu se však neprosadil.

SESTŘIH: Sparta - Chrudim 2 : 7. Podívejte se na všechny góly futsalového šlágru

Jedení z rozhodujících momentů přišel v samém závěru prvního dějství. Sedm vteřin před koncem rozehrávala Sparta míč ze zázemí, po nedorozumění ale přišla ztráta míče a Max z poloviny hřiště trefil přesně odkrytou branku. Do šaten tak šla Chrudim s dvoubrankovým vedením.

Druhá půle už nabídla mnohem ofenzivnější podívanou. V 22. minutě přišla další velká chyba na straně Sparty a sólo dvou na brankáře nekompromisně potrestal po Maxově přihrávce David Drozd. Ten hned vzápětí nastřelil tyčku.

Od 25. minuty a nepříznivého stavu 0:3 sáhli domácí ke hře bez brankáře, do žlutého dresu se oblékl Pimpolho. Spartě se ovšem nepodařila sázka ani na větší risk a dále inkasovala góly po vlastních chybách.

Nejdříve Amadeu neprostřelil dvojitý chrudimský blok a Max dovezl míč až téměř do prázdné branky. Následně Došu ve velké šanci vychytal sparťanský brankář Vahala a na druhé straně hvězdný Wilde nastřelil z přímého kopu Koudelku do hlavy.

V 29. minutě předvedl další famózní akci chrudimský Max, po níž se z branky mohl radovat Martin Doša, jenž zvyšoval už na 5:0 pro hosty. Hned na to zachránil další gól na brankové čáře zasahující Amadeu.

Sparta se první radosti dočkala až v 32. minutě, kdy jinak výborného brankáře Litviněnka prostřelil razantním bodlem Amadeu. O minutu později se ale znovu radovali Chrudimští, když Max zkompletoval hattrick dalším gólem přes celé hřiště.

Vzápětí Slováček fauloval Pimpolha a sparťanský veterán Marcelo bez potíží proměnil pokutový kop. Od domácích to už ale bylo vše, v 38. minutě vstřelil poslední gól utkání Doša. V poslední minutě se pokusil trefit i brankář Litviněnko, z výkopu zamířil těsně vedle.

Chrudim se jednoznačnou výhrou dostala do důležitého tříbodového trháku a zůstává dále neporažená. Sparta naopak první prohru v ligovém ročníku pocítila.

Výsledek dohrávky 10. kola futsalové ligy:

Sparta - Chrudim 2:7 (0:2)
Branky: 32. Amadeu (Pimpolho), 33. Marcelo (pen.) – 17. R. Mareš (Max), 20. Max, 22. D. Drozd (Max), 26. Max, 29. Doša (Max), 33. Max, 38. Doša. Rozhodčí: Kresta, Černý - Markovský.

AC Sparta Praha: Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Hnízdil, Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Belej (C), Pimpolho, Amadeu, Wilde, Hora, Diego,
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Felipe, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček.