+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. listopadu 2015 • 10:15

V MMA vládnou Rusové. Na šampionátu v Praze ovládli 6 ze 7 kategorií

Autor:
Praha hostila šampionát v amatérském MMA
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šest zlatých medailí, jedna bronzová. Taková je bilance ruské výpravy na amatérském šampionátu v MMA, který se letos konal v pražském Podvinném mlýně. Ruští bojovníci tomuto sportu bezesporu vládnou. Z českých zápasníků byl úspěšný jen Michal Kotalík, který vybojoval bronzovou medaili.Do finálového galavečera se žádný český bojovník nepodíval, bronzovou medaili Michala Kotalíka však lze považovat za obrovský úspěch. V amatérském MMA prostě vládnou ruští bojovníci, kteří se nenechali nikým překvapit. V Praze vybojovali šest zlatých a jednu bronzovou medaili.

Jedinou kategorií, kde se radoval jiný, než ruský bojovník, byla těžká váhová. Tu ovládl Zaur Hajibabajev z Ázerbajdžánu. Druhou nejúspěšnější výpravou byli Kazaši. Ti vybojovali pět stříbrných a jednu bronzovou medaili.

Galavečer celého šampionátu ještě završily tři profesionální zápasy. Jako první se předvedl Vít Vávra, kterému na poslední chvíli změnili soupeře. Přesto zápas ovládl na jedničku a na začátku druhého kola vyhrál technickým knockautem. David Kozma dokázal po dvou letech vyhrát, když porazil Marka Bartla a třetí zápas ovládl Miloš Petrášek, který si poradil s Davidem Marcinou.

VÝSLEDKY:
-61,2Kg: Sergej Morozov (KAZ) - Bachačali Bachačalijev (RUS)
-65,8Kg: Magomed Junusilau (RUS) - Žumageldi Žalgasuli (KAZ)
-70,3Kg: Loik Radžabov (TJK) - Gadži Rabadanov (RUS)
-77,1Kg: Šavkat Rahmonov (KAZ) - Gajimurad Hiramagomedov (RUS)
-84,0Kg: Dauren Ermekov (KAZ) - Gamzat Hiramagomedov (RUS)
-93,0Kg: Magomed Ankalajev (RUS) - Hasan Mezhiev (LAT)
+93,0Kg: Zaur Hajibabajev (AZE) - Mohmad Sulimanov (KAZ)

 Klasická verze
Mobilní verze