+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. května 2017 • 11:26

Skifař Synek na ME v Račicích suverénně postoupil do semifinále

Autor:
Ondřej Synek suverénně vyhrál úvodní rozjížďku (archivní foto)
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifař Ondřej Synek vyhrál bez problémů úvodní rozjížďku na mistrovství Evropy ve veslování v Račicích a postoupil do sobotního semifinále. Přímo do další části šampionátu se již kvalifikovala i čtyřka bez kormidelníka Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Potůček, Jakub Makovička, která byla v rozjížďce třetí.Čtyřnásobný mistr Evropy Synek se představil ve třetí ze čtyř rozjížděk a hned po startu dal jasně najevo, že nechce odpoledne absolvovat opravy. Rychle si vypracoval náskok a druhého Tima Oleho Naskeho z Německa nakonec porazil o 3,3 sekundy. Ještě v polovině dvoukilometrové trati měl Synek náskok přes šest sekund, závěr však viditelně vypustil.

Rozjížďky dnes čekají ještě dalších osm českých posádek. Zkušební závod absolvuje čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Hájek, která má s ohledem na pět přihlášených lodí jisté finále.

Synek: Doma jsem takhle velký závod ještě nejel. Chci medaili

720p 480p 360p 240p
Šéftrenér veslařů Cox: Nesmíme kopírovat, musíme jít českou cestou

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze