+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. října 2008 • 15:13

Na šampionátu v Liberci padne rekord

Autor:
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentanti minimálně 52 zemí přijedou v únoru na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, které začíná za 112 dní. Padne tak účastnický rekord ze šampionátu v Oberstdorfu.Tam v roce 2005 startovalo o čtyři státy méně. Pořadatelé očekávají, že přijedou i závodníci z Koreje a Kazachstánu, kteří se dosud nepřihlásili.

Organizátoři o tom informovali na internetové stránce šampionátu.
Celkový počet účastníků v současnosti představuje 1196 osob, ale je pravděpodobné, že nejde o konečné číslo. Například Rusko a Švédsko v přihlášce nemají uvedeny skokany a sdruženáře.

Nejpočetnější skupinu sportovců tvoří běžci (252) a běžkyně (155), skokanů má přijet 72, skokanek 43 a severskou kombinaci obsadí 64 závodníků.
Zatím nejpočetnější výpravu má Rakousko s 91 členy, z nichž bude 26 sportovců.

Do Liberce se chystají i lyžaři z exotických zemí. Přihlášky poslaly také Argentina, Peru, Brazílie, Venezuela, Trinidad a Tobago, Indie, Írán nebo Kyrgyzstán. Jednoho běžce vyšle Jihoafrická republika.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, lyžování, ms, liberecKlasická verze
Mobilní verze