+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. října 2008 • 15:13

Na šampionátu v Liberci padne rekord

Autor:
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentanti minimálně 52 zemí přijedou v únoru na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, které začíná za 112 dní. Padne tak účastnický rekord ze šampionátu v Oberstdorfu.Tam v roce 2005 startovalo o čtyři státy méně. Pořadatelé očekávají, že přijedou i závodníci z Koreje a Kazachstánu, kteří se dosud nepřihlásili.

Organizátoři o tom informovali na internetové stránce šampionátu.
Celkový počet účastníků v současnosti představuje 1196 osob, ale je pravděpodobné, že nejde o konečné číslo. Například Rusko a Švédsko v přihlášce nemají uvedeny skokany a sdruženáře.

Nejpočetnější skupinu sportovců tvoří běžci (252) a běžkyně (155), skokanů má přijet 72, skokanek 43 a severskou kombinaci obsadí 64 závodníků.
Zatím nejpočetnější výpravu má Rakousko s 91 členy, z nichž bude 26 sportovců.

Do Liberce se chystají i lyžaři z exotických zemí. Přihlášky poslaly také Argentina, Peru, Brazílie, Venezuela, Trinidad a Tobago, Indie, Írán nebo Kyrgyzstán. Jednoho běžce vyšle Jihoafrická republika.

Témata:  sport, lyžování, ms, liberec

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze