5. března 2017 • 13:18

Samková dojela druhá v generálce na MS. Už vede Světový pohár

Úsměv v cíli. Eva Samková v generálce na mistrovství světa skončila druhá na Světovém poháru ve snowboadcrossu v La Molině.
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Olympijská vítězka Eva Samková v generálce na mistrovství světa skončila druhá na Světovém poháru ve snowboadcrossu v La Molině. Ve finále ji porazila Italka Michela Moioliová, česká reprezentantka se i tak dostala do čela seriálu.

"I po pádu v tréninku to dneska vyšlo super. Těsnota do poslední chvíle, ale o to je to zábavnější," uvedla Samková na sociální síti.

Před posledním závodem, který se pojede 25. března ve švýcarském Veysonnaz, vede o 310 bodů před Australankou Belle Brockhoffovou.

"Je to prima pocit být na prvním místě ve svěťáku, loni jsem v něm skončila druhá. Ale pořád je to hodně vyrovnané a ve Veysonnaz to bude tuhý boj," citoval Samkovou web mezinárodní federace FIS.

Na stupně vítězů se Samková probojovala počtvrté v sezoně, mezi třemi nejlepšími chyběla jen dvakrát. V La Molině poprvé našla přemožitelku v kvalifikaci, v níž skončila pátá, ale vyřazovací část opět zvládla výborně.

Ve své čtvrtfinálové jízdě zvítězila před Brockhoffovou a první projela cílem i v semifinále. Ve finále nestačila jen na Moioliovou, která si připsala druhé prvenství v sezoně. Celkově je třetí o 480 bodů za Samkovou, takže má ještě jako poslední šanci získat křišťálový glóbus, který obhajuje.

O medaile na mistrovství světa budou snowboardcrossařky bojovat za týden v jiném španělském středisku Sierra Nevadě.

SP ve snowboardcrossu v La Molině (Španělsko):

Muži: 1. Vaultier (Fr.), 2. Pachner (Rak.), 3. Baumgartner (USA), ....v kvalifikaci 51. Kubičík, 62. Vintr (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Visintin (It.) 3470, 2. Vaultier 3450, 3. Hämmerle (Rak.) 3114, ...52. Kubičík 107, 69. Vintr 56.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Samková (ČR), 3. Trespeuchová (Fr.), ...v kvalifikaci 22. Hopjáková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Samková 4370, 2. Brockhoffová (Austr.) 4060, 3. Moioliová 3890, ...27. Hopjáková 330.

Samková o fintě s opožděným startem: Dole jsem si málem vyřvala duši