30. července 2009 • 02:00

Sparta si nechala poradit od Blesku

Luboš Kalouda (uprostřed) v objetí Tomáše Řepky (vpravo) a Roman Hubník
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Bojovný výkon, fotbal hraný srdcem. A výsledek se dostavil! Sparťané po dobrých osmi letech konečně předvedli v pohárové Evropě pořádný fotbal! Možná, že si vzali k srdci i rady, které Blesk uveřejnil v den utkání. Splnili je totiž téměř do puntíku...

V úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů porazili Panathinaikos Atény 3:1 a zajistili si tak parádní výsledek do odvety.

Co Blesk Spartě poradil a jak to dopadlo?

Skórujte do sítě soupeře!
Vloni si dal stoper Kučera vlastní gól. Něco podobného ale tentokrát nehrozilo ani náhodou. Řepka a Hubník. To byla dvojice, která vytvořila nepropustnou hráz. Naopak v útoku byla Sparta nebezpečná. Góly dali Holenda, Vacek a Kalouda.

Proměňte každou šanci!
I druhé rady se Letenští téměř drželi. Stačily čtyři střely a brankář Panathinaikosu Galinovič lovil třikrát míč ze své brány. Jestli chce Sparta dosahovat na ty nejvyšší mety, měla by se tohoto pravidla držet ve všech zápasech.

Pozor na závěr zápasu!
V minulém zápase proti Aténám dostala Sparta gól v poslední minutě. Tentokrát to bylo ale opačně. Čtyři minuty před koncem se Sparta dostala před soupeřovu šestnáctku, z jejíž hranice se nádherným »angličanem« trefi Luboš Kalouda.

Najděte skrytého žolíka!
Díky zmiňovanému Kaloudovi vyšla čtvrtá rada stoprocentně. V 76. minutě ho trenér Jozef Chovanec poslal do hry a on se mu fantastickým gólem odvděčil. Stačilo mu na to deset minut.

Pomstěte se za Česko!
V posledních letech s týmem z Peloponéského poloostrova prohrála Mladá Boleslav, Slavia i Sparta. Až poslední tým se dokázal pomstít. „Jsem rád, že ta špatná série je u konce. Dali jsme do toho všechen náš um a odvahu,“ oddychl si Chovanec.

Poučte se od Slavie!
Slavia už dokázala tohoto trenéra porazit. Henk ten Cate tehdy šéfoval Ajaxu. Teď si na něm smlsla i Sparta. „Vyplatilo se nám, že jsme se na soupeře dobře připravili. Ničím nás nepřekvapil,“ řekl stoper Roman Hubník.