7. března 2010 • 16:59

Davis Cup: Dlouhý úspěšný. ČR - Belgie 4:1

Autor:
TOP VIDEA
BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě
 SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Liverpool 0:4. Řádili Brazilci, hosté už jsou čtvrtí SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Liverpool 0:4. Řádili Brazilci, hosté už jsou čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté prošli do čtvrtfinále Davisova poháru po vítězství 4:1 v úvodním kole nad Belgií. V nedělních dvouhrách, jejichž výsledky nemohly postup týmu kapitána Jaroslava Navrátila ovlivnit, prohrál Jan Hájek se Stevem Darcisem 6:7, 6:1 a 4:6, deblista Lukáš Dlouhý pak porazil Christopha Rochuse 1:6, 7:6 a 7:5.

 


REKLAMA
digi tv

Za postupem český tým nasměrovali už v pátek výhrami v úvodních dvouhrách Tomáš Berdych s Radkem Štepánkem, kteří pak v sobotu ve čtyřhře zajistili nedostižné vedení 3:0.

V červencovém čtvrtfinále čeští tenisté narazí na vítěze zápasu mezi Chile a Izraelem, ve kterém domácí Jihoameričané vedou po prvních dvouhrách 2:0.

"Jedeme zápas od zápasu, ale ten los je celkem přijatelný. Můžeme tu cestu, co byla v loňském roce, s tímto týmem, a když budou hráči zdraví, i zopakovat," prohlásil Navrátil po skončení zápasu s připomínkou loňského úspěchu v podobě finálové účasti. Jak Chilané, tak Izraelci by podle něj byli přijatelní soupeři.

Šestadvacetiletý Hájek nastoupil v Davis Cupu potřetí a prohrál stejně jako loni v prosinci ve finále se Španělskem za rozhodnutého stavu s Rafaelem Nadalem. Uspěl zatím jen při svém debutu loni v září v semifinále s Chorvatskem, kdy porazil Roka Karanušiče.

"Jsem samozřejmě hodně zklamaný," řekl Hájek po zápase. "Bojoval jsem, chtěl jsem strašně moc vyhrát. Chybí mi trošku větší sebedůvěra, protože posledních několik turnajů se mi nepovedlo a potřeboval bych zase vyhrát pár zápasů, abych ji získal zpátky," podotkl.

Tomáš Berdych (vlevo) s Radkem Štěpánkem se radují z bodu ve čtyřhře proti Belgičanům
Tomáš Berdych (vlevo) s Radkem Štěpánkem se radují z bodu ve čtyřhře proti Belgičanům

"V prvním a ve třetím setu mi vždycky utekl začátek. To se mi stalo osudným," naznačil důvody prohry. Navíc ho podle vlastních slov nepodržel servis.

Nastupovat za již rozhodnutého stavu Hájkovi nevadí. "S tím problém nemám. Pro mě je čest hrát Davis Cup za Českou republiku. Do toho zápasu jsem šel úplně naplno. Chtěl jsem vyhrát, jako kdyby to byl normální turnaj," prohlásil.

Pátý hráč světového žebříčku deblistů Dlouhý si připsal již sedmý start v daviscupové dvouhře a proměnil jej v třetí výhru. Ve čtyřhře má český tenista na kontě jedno vítězství a porážku.

"Jsem šťastný, že jsem vyhrál konečně zápas, bylo to hodně těžký," podotkl Dlouhý těsně po utkání. "Určitě to pomůže v sebevědomí, že jsem vyhrál těžký zápas," dodal.

Navrátil byl spokojen s výkonem Hájka i Dlouhého. "Hráli s velkým nasazením a oba bojovali do posledního míče," uvedl kapitán.

"Chtěli jsme dnes alespoň jeden bod a to máme," okomentoval dnešní dvouhry, v nichž už více méně o nic nešlo, belgický kapitán Reginald Willems. Celkově byl s výkony svých svěřenců spokojen.

"Neměli jsme štěstí, aby se jeden z nich (Tomáš Berdych a Radek Štěpánek) zranil... Když hrají oba a to na sto procent, jako tady, je to těžké pro každého. Zázrak nenastal. Byli prostě lepší," zhodnotil třídenní utkání Willems.

Belgie - Česko 1:4

Darcis - Hájek 7:6 (8:6), 1:6, 6:4
Esa: 5:2.
Dvojchyby: 0:1.
Vítězné míče: 25:31.
Využité brejkboly: 3/8 - 4/9.
Nevynucené chyby: 30:31.
Celkem získané míče: 90:100.
Čas: 2:08 hod.

Ch. Rochus - Dlouhý 6:1, 6:7 (3:7), 5:7
Esa: 0:14.
Dvojchyby: 3:10.
Vítězné míče: 32:52.
Využité brejkboly: 5/5 - 4/5.
Nevynucené chyby: 22:32.
Celkem získané míče: 104:99.
Čas: 1:54 hod.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, davis, cup, dlouhý, Hájek
 Klasická verze
Mobilní verze