+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. února 2010 • 21:43

Hokej hledá nového šéfa. Bude jím Lener?

Autor:
Slavomír Lener.
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Současný kouč švédského Linköpingu a bývalý trenér reprezentace Slavomír Lener by mohl opět působit v českém hokeji. Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král by si přál, aby Lener od nové sezony působil v čele nově vznikajícího profesionálního úseku svazu a ujal se funkce šéftrenéra všech reprezentačních celků."Podobný profesionální úsek mají všechny země a já bych chtěl, aby vznikl i u nás a ujal se ho Sláva. Měl by na starosti všechny hokejové záležitosti včetně trenérů," řekl Král novinářům na neformálním setkání na olympiádě ve Vancouveru. "Dovedu si představit, že se bude zabývat nominacemi na velké akce včetně 'áčka'. Aby vznikl prostor ke každodenní konzultační činnosti," uvedl šéf českého hokeje.

Slavomír LenerSlavomír Lener
Lenerovi už nabídku předložil, ale vzhledem k tomu, že kouč je momentálně smluvně vázaný ve Švédsku, k definitivní dohodě nedošlo. "Požádal jsem ho, aby o tom přemýšlel," řekl Král, jenž má připravenou i alternativu, kdyby Lener jeho návrh nepřijal. Nový svazový úsek by prý měl mít tři až čtyři členy.

V březnu pětapadesátiletý Lener vedl národní tým jako hlavní kouč v letech 2002 až 2004. S Ivanem Hlinkou se podílel na zisku zlatých olympijských medailí v Naganu 1998 a o dva roky dříve dělal asistenta Luďku Bukačovi na zlatém mistrovství světa ve Vídni. "Je to trenér se zkušenostmi ze zahraničí. Působil v Americe, v Evropě, u nás. Těžko si dovedu představit lepší osobu pro tuhle činnost," dodal Král.

Témata:  sport, hokej, reprezentace, Lener
 Klasická verze
Mobilní verze