Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Leverkusen - 5. března 2022   15:30

Bayern
18' Süle
1:1
(1:1)
Leverkusen
36' T. Müller (vl.)
Bayern
Ulreich – Pavard, Upamecano, Süle, O. Richards (61. Sané) – Kimmich, Musiala – Gnabry (74. Choupo-Moting), T. Müller (C) (61. Sabitzer), Coman (86. B. Sarr) – Lewandowski.
Früchtl – Choupo-Moting, Nianzou, Roca, Sabitzer, Sané, B. Sarr, Stanišić, Wanner.
Siebert
Allianz Arena, Mnichov
Leverkusen
Hrádecký (C) – Tah, E. Tapsoba, Hincapié – Frimpong, Ch. Aránguiz, Demirbay, Bakker (82. Kossounou) – Diaby (89. Azmún), Wirtz (89. Alario) – A. Adli (70. Palacios).
Grill – Alario, Baumgartlinger, Fosu-Mensah, Kossounou, Palacios, Paulinho, Sinkgraven, Azmún.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo: 14:7.
Rohy: 7:2.
Ofsajdy: 2:3.
Fauly: 10:14.
Skončilo utkání mezi týmy Bayern Mnichov a Bayer Leverkusen. Ve druhé půli jsme už branku neviděli, a tak dochází k poměrně spravedlivé dělbě bodů. Domácí sice měli opticky více ze hry, ale vyloženější šance měli hosté. Utkání nakonec končí nerozhodně 1:1.
90+4'
90+3'
Míč už mají opět domácí, ale rozhodčí v tuto chvíli píská faul Marcela Sabitzera, takže se k němu záhy dostanou hosté, kteří už budou jen šetřit čas.
90+2'
Jeremie Frimpong se vydal na útočný výlet, avšak Niklas Süle mu v rychlostním souboji stačil a domácí obránce dostal míč alespoň do zámezí.
90+1'
Po pravém křídle se zkusil probít Bouna Sarr, což se mu sice povedlo, ale jeho následný centr byl zablokovaný.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje nad rámec devadesáti minut ještě další tři minutky.
90'
Domácí se nemohou dostat do optimálního finálního tlaku. Míč je na kopačkách hostů, kteří dopředu nespěchají.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Sardár Azmún.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Lucas Alario.
87'
Moussa Diaby potáhl míč po levém křídle, když následně našel napravo naběhnutého Jeremieho Frimponga, který Svena Ulreicha nepropálil.
86'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Bouna Sarr.
85'
Centrovaný míč Kingsleyho Comana mířil na Roberta Lewandowského, avšak nakonec si pro něj došel Lukáš Hrádecký.
84'
Tlak Bayernu se stupňuje. Domácí by jistě neradi ztratili body na domácí půdě.
83'
Centrovaný míč Kingsleyho Comana skončil jen na hlavě jednoho z hostujících obránců.
82'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Odilon Kossounou.
80'
Mitchel Bakker atakoval Kingsleyho Comana poměrně ostře, avšak druhá žlutá karta v zápase to pro něj nebude. Hlavní sudí mu jen domlouvá, za což může být hostující záložník rád.
78'
Leroy Sané po levém křídle neprošel, avšak balón zůstane u domácích, jelikož hosté jej odkopli jen do zámezí.
77'
Hosté jsou ale v posledních okamžicích velmi aktivní. Nyní jsou to domácí, kdo se musí bránit.
76'
Eric Choupo-Moting byl u půlící čáry faulován, takže míč se nyní dostane na kopačky Bayernu.
75'
Moussa Diaby hledal dloubáčkem Floriana Wirtze, avšak přes Niklase Süleho míč neprošel.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Eric Choupo-Moting.
72'
Žlutou kartu dostává Kingsley Coman (Bayern Mnichov).
71'
Stoper Leverkusenu nyní hodně zahnal Lukáše Hrádeckého, který míč na hrací ploše už nezachytil, a tak bude Bayern zahrávat další roh.
70'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Exequiel Palacios.
69'
Centr Kingsleyho Comana z pravé strany byl přizvednut. Domácí budou zahrávat rohový kop.
68'
Leroy Sane si zkusil narazit s Marcelem Sabitzerem, avšak spolupráce těmto dvěma nezafungovala.
67'
Po delší době se na útočnou polovinu vydali také fotbalisté Leverkusenu, avšak do zakončení se nedostali.
66'
Opět se k míči dostal Kingsley Coman a znovu byl jeho centr až příliš dlouhý.
65'
Leroy Sané našel Kingsleyho Comana na pravém křídle, avšak jeho následný centr byl až příliš dlouhý.
63'
Domácí měli možnost rohového kopu, ale nic nebezpečného z něj nevzešlo.
62'
Marcel Sabitzer ihned po vstupu na trávník mířil sám na Lukáše Hrádeckého, ale hostující gólman byl v tomto souboji úspěšnější!
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Marcel Sabitzer.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Omar Richards, přichází Leroy Sané.
59'
Florian Wirtz si zkusil míč navést na levačku, avšak hostující záložník přes Niklase Süleho nezakončil.
58'
Charles Aránguiz ukazuje, že mu krvácí nos a bude potřebovat vyměnit dres. Lékař Leverkusenu jej odvátí za postranní čáru.
57'
Dayot Upamecano se vydal podpořit útočnou akci Bayernu, ale ta skončila nakonec nepřesným pasem Thomasem Müllera.
56'
Amine Adli hledal v malém vápně naběhnutého Floriana Wirtze, který ale míč pod náporem protihráče do sítě neusměrnil.
54'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen).
53'
Moussa Diaby hledal Amina Adliho, avšak Niklas Süle si vzadu počínal velmi dobře.
52'
Další útočná akce Leverkusenu měla vést přes Floriana Wirtze, ale pas na něj byl až příliš dlouhý.
51'
Hosté se mohli vydat do slibného přečíslení, ale Amine Adli si s Mitchelem Bakkerem neporozuměl.
50'
Robert Lewandowski pálil hned po tom, co si zpracoval míč na prsou, avšak jeho střela nebyla tak důrazná, jak by si polský reprezentant sám přál.
49'
Robert Lewandowski dobře našel Jamala Musialu, ale ten byl následně proti dvěma protihráčům, a tak u něj akce Bayernu skončila.
48'
Na opačné straně hřiště vypálil zpoza šestnáctky Jamal Musiala, jehož střelu na roh Lukáš Hrádecký vyškrábl.
47'
Do slibné střelecké šance se ihned dostal Amine Adli, který však jen potvrdil svou dnešní střeleckou (ne)formu.
46'
Skončila první půle, která měla dalo by se říct dvě odlišné části. V té první zhruba do 35. minuty jasně dominovali domácí fotbalisté, kteří měli utkání plně pod kontrolou. Ve 36. minutě si však vlastní vyrovnávají gól střelil Thomas Müller a od té chvíle byli na koni hosté. Ti měli ještě další dvě čisté šance na otočení skóre, ale ty nevyšly.
45+2'
45+1'
Robert Lewandowski prodloužil centr na Serge Gnabryho, jehož zakončení zleva rozvlnilo síť jen z vnější strany brány!
45'
Hlavní sudí nastavuje jednu minutu.
45'
Charles Aránguiz byl úplně sám u pokutového puntíku, avšak jeho zakončení skončilo jen na rukavicích Svena Ulreicha!
44'
Aktivita je teď na kopačkách hostů, kteří kombinují na polovině soupeře.
43'
Další obrovská šance hostů! Opět v ní byl Amine Adli, který byl už sám před Svenem Ulreichem, avšak hostující útočník míč nezatočil správně k levé tyči!
42'
Domácí udělali hrubou chybu v rozehrávce, a tak se k míči dostal Amine Adli, který z ostrého úhlu napálil pravou tyč!
41'
Amine Adli prováhal vhodný okamžik na přihrávku, a tak byl následně Moussa Diaby viděn v ofsajdu.
40'
Okolo půlící čáry fauloval svého soupeře Kingsley Coman, a tak se míč dostane na kopačky hostujících fotbalistů.
39'
Další akce domácích vedla přes Serge Gnabryho, avšak i on se nacházel v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
38'
Domácí mohli už znovu vést, avšak Robert Lewandowski byl přistižen v ofsajdu, a tak byla celá akce zastavena.
36'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Skóre je z ničeho nic vyrovnané! Kerem Demiraby ocentroval míč do území nikoho, avšak THOMAS MÜLLER neměl dobré povědomí o situaci, a tak úplně nesmyslně sáhl do míče, který letěl přímo do náruče Svena Ulreicha. Německý reprezentant tečoval míč přímo do vlastní sítě. Bez asistence.
35'
Hráči se ale na hranici šestnáctky pošťuchují, a tak hlavní sudí přišel hráčům oběma týmů promluvit do duše.
34'
Kingsley Coman udělal na vlastní polovině faul, a tak bude moci míč nebezpečně nacentrovat Kerem Demirbay, který se staví k míči.
33'
Tak tohle byla obrovská šance pro Floriana Wirtze, který už se chystal ke střele z hranice malého vápna, ale na poslední chvíli mu do rány strčil nohu Benjamin Pavard, který zamezil vyrovnání!
32'
Žlutou kartu dostává Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen).
31'
Tentokrát z toho však nic nebezpečného nebylo, ale hostům následná akce přes Floriana Wirtze nevyšla.
30'
Bayern bude zahrávat další rohový kop. Po jednom z nich už dneska branku vstřelili.
29'
Teď už se ale píská, když se na útočné polovině nedovoleným zákrokem provinil Charles Aránguiz.
28'
Kingsley Coman se po souboji ocitl na trávníku a domácí záložník následně máchal rukama okolo, avšak faul se nepíská.
27'
Kingsley Coman našel výborným přenesením hry Serge Gnabryho, jehož následná střela byla velmi nebezpečně, ale míč nakonec ke vzdálenější tyči nezapadl.
26'
Jonathan Tah pochybil v rozehrávka, a tak už jsou opět u míče domácí fotbalisté.
25'
Rána Thomase Müllera z uctivé vzdálenosti mířila zhruba o tři metry vedle pravé tyče.
24'
Hosté odvrátili míč do zámezí, když následně bude balón do hry vracet Benjamin Pavard.
23'
Jamal Musiala si za hranicí šestnáctky rychle zpracoval míč a pokusil se o střelu, avšak ta před bránící hráče neprošla.
22'
Hosté se na malou chvíli dostali na útočnou polovinu, ale nakonec se provinili útočným faulem.
21'
Robert Lewandowski byl vytlačen do ostrého úhlu, a tak domácí útočník hledal ještě Thomase Müllera, ale ten byl obsazen.
20'
Bayern je po vstřelené brance opět rychle u míče, vypadá to, že obrázek hry zůstane i po prvním gólu zápasu nezměněn.
18'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern jde do vedení! Hosté si ve vlastní šestnáctce spíše překáželi, když míč odvrátili jen na kopačky NIKLASE SÜLEHO, jehož tvrdá rána z výborné pozice skončila v síti. Bez asistence.
18'
Joshua Kimmich se staví v praporku, když domácí budou moci zahrávat další rohový kop.
17'
Thomas Müller obdržel na levé straně krásný centr, když domácí ofenzivní záložník pálil ihned z první svou slabší levou nohou. Míč skončil v náruči Lukáše Hrádeckého.
16'
Robert Lewandowski se dostal v pokutovém území k míči, avšak polský reprezentant neprocedil míč před hradbu těl.
15'
Benjamin Pavard zkusil své štěstí z voleje, avšak míč po jeho kopu mířil příliš vysoko.
14'
Omar Richards poslal z levé centr do pokutového území, avšak hosté razantně míč odvrátili do zámezí.
12'
Obraz hry se v podstatě vůbec nemění. Domácí dobývají území svého soupeře, který zatím brání dobře.
11'
K exekuci rohového kopu se postavil Joshua Kimmich, jehož centr si Lukáš Hrádecký shrábl ze vzduchu.
10'
Domácí hledali v šestnáctce naběhnutého Roberta Lewandowského, avšak hostující obrana odvrátila míč na roh.
8'
Jamal Musiala udělal individuální chybu, když se následně díky tomu dostal do šance Amime Adli, který z dobré pozice bránu Mnichova minul přibližně o dva metry.
7'
Domácí už jsou opět u balónu a zatím kombinují na vlastní polovině.
6'
Hosté dopředu vyslali Moussu Diabyho, který se však nacházel v ofsajdu, jak se později ukázalo.
5'
Hosté se poprvé s míčem na kopačkách dostali na polovinu soupeře, ale nic nebezpečného nevymysleli.
4'
Domácí to nyní dobře vykombinovali na osu hřiště, odkud ještě Omar Richards hledal lépe postaveného Roberta Lewandowského, na které však pas neprošel.
3'
Už to vypadalo, že se do samostatného úniku dostane Serge Gnabry, ale to se nakonec domácímu fotbalistovi nepovedlo.
2'
Úvod zápasu vypadá naprosto podle očekávání. Fotbalisté Bayernu jsou na míči a čekají na svou první šanci.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Bayer Leverkusen 1:5 Bayern Mnichov
Bayern Mnichov 2:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 1:2 Bayern Mnichov
Bayer Leverkusen 2:4 Bayern Mnichov
Bayer Leverkusen

Leverkusen je na tom v letošní sezóně také velmi dobře. Bayer se nachází na třetí pozici ligové tabulky, když mají na svém kontě čtyřiačtyřicet bodů taktéž po čtyřiadvaceti odehraných zápasech. Tabulka je však nesmírně vyrovnaná, jelikož Leverkusen má na šestou pozici náskok pouhé čtyři body.

Nejlepší střelec – Patrik Schick
Bayern Mnichov

Bayern se již tradičně nachází na samotném vrcholu německé Bundesligy. Po čtyřiadvaceti zápasech má celek z Mnichova na svém kontě osmapadesát bodů, což stačí na pohodlný osmibodový náskok na druhý Dortmund.