Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Mainz - 8. ledna 2022   15:30

Lipsko
21' André Silva  • 49' Szoboszlai (Nkunku) • 58' Nkunku (Szoboszlai) • 61' André Silva
4:1
(1:0)
Mainz
57' I Če-song  (Onisiwo)
Lipsko
Gulácsi – Simakan, Orban, Gvardiol – Klostermann (84. Wosz), T. Adams, Kampl, Angeliño – Szoboszlai (88. Raebiger) – André Silva (70. Novoa), Y. Poulsen (46. Nkunku).
Martínez, Tschauner – Ibrahimi, Novoa, Nkunku, Raebiger, Wosz.
Mainz
Zentner – Widmer, Hack, Bell – Boëtius (65. Barreiro), Brosinski, Stach, Martín (83. Lucoqui), I Če-song (83. Papela) – Burkardt (65. Nemeth), Onisiwo (83. Nebel).
Dahmen – Barreiro, Bobzien, Nebel, Lucoqui, Nemeth, Papela, Stöger.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 6:10.
Je konec! Lipsko zvládlo úvodní duel v novém roce a vítězí 4:1. Domácí sice nevstoupili do utkání skvěle, ale poté přišel důležitý moment. Hack rukou zastavil střelu směřující do branky a byl vyloučen. Nařízenou penaltu navíc proměnil André Silva. Krátce po změně stran udeřil z hraniční pozice Dominik Szoboszlai. Hosty vrátil do utkání I Če-song, jenže Mohuč ještě nepřestala slavit a domácím vrátil dvoubrankové vedení Christopher Nkunku. V 61. minutě pak napsal gólovou tečku za utkáním André Silva.
90'
90'
Nkunku si naběhl na pobídku za obranu soupeře, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
89'
Adams chtěl změnit pomalou kombinaci kolmicí na hranici velkého vápna, ale tam míč vybojoval hostující obránce Widmer.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Sidney Raebiger.
87'
Hostující fotbalisté už jsou poněkud frustrovaní. Mohuč ani v desíti neodehrála špatné utkání, ale lepší výsledek jí stalo několik chyb v zadních řadách.
86'
Angeliňo se na levé straně dostal na polovinu soupeře, ale jeho pobídka na střed skončila u dobře postaveného zadáka Mohuče.
85'
Dominik Szoboszlai zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za zadní stehenní sval. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Joscha Wosz.
83'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anderson Lucoqui.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Merveille Papela.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Paul Nebel.
82'
Mohamed Simakan diriguje rozehrávku Lipska na polovině hřiště. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, ale balón skončil v autu.
81'
Mohamed Simakan uspěl v dalším souboji na vlastní polovině a roztáhl hru na levou stranu. Obrany obou týmů hrají skvěle.
80'
Christopher Nkunku dostal přihrávku na polovinu hřiště a ihned sklepl míč na Gvardiola. Zadáci Lipska hrají s míčem na vlastní polovině.
79'
Aaron Martín na levé straně prošel na polovinu soupeře, jenže tam neměl spoluhráče. Zadáci Mohuče kombinují s míčem na kopačkách.
78'
Mohamed Simakan na levé straně odcentroval levou nohou, ale jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného gólmana.
77'
Nkunku na levé straně kouzlil s míčem. Domácí střelec se dostal do pokutového území, ale technickou střelou branku soupeře netrefil.
75'
Aaron Martín zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za záda. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
74'
Nkunku dostal přihrávku na polovinu soupeře, krásně si míč pokryl a rozehrál na levou stranu. Lipsko si závěr duelu užívá.
73'
Simakan si poradil s napadajícím soupeřem a rozehrál na pravou stranu. Christopher Nkunku si následně dobře pokryl míč a byl faulován Onisiwem.
72'
Dominik Szoboszlai chtěl přihrávkou ze středu roztáhnout hru na Angeliňa, ale druhý jmenovaný se nechal předskočit jedním z obránců.
71'
Christopher Nkunku poslal přihrávku na levou stranu, nicméně domácí nyní kombinují spíše v zadních řadách. Ani hosté se nikam neženou.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Hugo Novoa.
69'
Anton Stach získal odražený míč a levačkou jej nakopl na pravou stranu. Jeho pobídka skončila v zámezí. Vhazovat bude domácí Lipsko.
68'
Jožko Gvardiol na pravé straně udržel míč, poslal přihrávku za obranu, nicméně ani tam neměl nikoho z hráčů Lipska. Domácí už lehce polevili.
67'
Willi Orban levačkou poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde byl Nkunku. Jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného brankáře.
66'
Hosté vhazovali v blízkosti velkého vápna soupeře. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně pobídku si obrana Lipska pohlídala.
65'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Leonardo Barreiro.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází David Nemeth.
64'
Angeliño se na levé straně dostal k odcentrování, ale jeho pobídku hrudí zastavil hned první obránce v černém dresu Mohuče.
63'
Nkunku sprintoval za přihrávkou do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila až v rukavicích hostujícího brankáře.
61'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Fantastický výkon Lipska pokračuje! Domácí celek potrestal další chybu hostů. Christopher Nkunku potáhl míč do vápna, kde se balón odrazil do volného prostoru a ANDRÉ SILVA jej pohotově napálil do sítě!
60'
Žlutou kartu dostává Stefan Bell (1. FSV Mohuč 05).
58'
Fantastická reakce domácího Lipska! Domácí celek odpovídá hned po změně stran. Na přihrávku za obranu si naběhl CHRISTOPHER NKUNKU a parádním dloubákem si vychutnal Zentnera!
57'
Mohuč právě vstřelila branku!
Je sníženo! Hostující celek je zpátky v zápase! Onisiwo krásně udržel míč na trávníku, zasekl si jej kolem obránce a přihrál pod sebe. Osamocený I ČE-SONG pak střelou o břevno nedal Gulácsimu nárok!
56'
Kevin Kampl diriguje rozehrávku Lipska na polovině soupeře. Slovinský hráč hledal rozběhnutého Angeliňa, jenže ten se k míči nedostal.
55'
Domácí Lipsko pokračuje v ofenzivním snažení. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém dresu.
54'
Christopher Nkunku spěchal za nákopem na levou stranu, ale odražený míč už na trávníku neudržel. Obrana Mohuče míč odehrála do bezpečí.
53'
Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Dominik Szoboszlai, jehož pokus pravačkou prolétl nad břevnem.
52'
Hosté se hnali s protiútokem do otevřené obrany Lipska. Jonathan Burkardt prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale nepřihrál adresně.
51'
Lipsko navíc pokračuje v ofenzivním snažení. Do vápna se dostal Christopher Nkunku, jehož dělovka pravou nohou skončila blokem hostů.
49'
Tak pozor! Branka nakonec platí! Rozhodčí celou situaci dlouho zkoumal na videu, ale nakonec gól platí. Nkunku poslal přihrávku pod sebe a dobíhající DOMINIK SZOBOSZLAI vnějším nártem překonal brankáře!
49'
Szoboszlai sice dopravil míč do sítě, ale branka Lipska nemůže platit pro odmávaný ofsajd!
48'
Jeden z hráčů Lipska zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za pravou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
47'
Nkunku se hned po svém příchodu na trávník zapojil do akce Lipska. Domácí střelec si dobře pokryl míč tělem, jenže byl faulován.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Christopher Nkunku.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Lipska. Domácí sice nevstoupili do utkání skvěle, ale poté přišel důležitý moment. Hack rukou zastavil střelu směřující do branky a byl vyloučen. Nařízenou penaltu navíc proměnil André Silva.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Mohamed Simakan dostal přihrávku na levou stranu, prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, nicméně defenziva Mohuče už opět připomíá pevný val.
44'
Kevin ampl se ujal rozehrávky Lipska. Slovinský záložník roztáhl hru na levou stranu, odkud Angeliňo našel Poulsena, ale ten v dobré pozici promáchl.
43'
Exekuce standardní situace se ujal Anton Stach, nicméně jeho přízemní dělovka skončila na bloku domácí zdi. Lipsko se opět dostává vpřed.
42'
Hosté se dostali do blízkosti velkého vápna a Daniel Brosinski skvělým krytím míče vybojoval pro hostující celek přímý kop.
41'
Mohamed Simakan napadal rozehrávku Mohuče na polovině soupeře. Domácí fotbalisté díky aktivitě opět vybojovali míč pro sebe.
40'
Péter Gulácsi poslal přihrávku na levou stranu, jenže Angeliňo se s míčem nedostal k odcentrování. Obrana Mohuče zatím vystupuje skvěle.
39'
Yussuf Poulsen uspěl v dalším hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Dánský útočník míč sklepl na Orbana, ale ten jen kombinuje v zadních řadách.
38'
Tyler Adams zatím hraje povedené utkání. V souboji na vlastní polovině opět pomohl spoluhráčům k zisku míče. Lipsko se znovu tlačí vpřed.
37'
Silvan Widmer se po pravém křídle dostal na polovinu soupeře, jenže jeho přihrávka skončila u prvního soupeře.
36'
Angeliňo se na levé straně dostal k odraženému míči, ale projektilem z ostrého úhlu daroval Zentnerovi snadný zákrok.
35'
Yussuf Poulsen napadal rozehrávku Mohuče na její polovině. Dánský útočník dostal pod tlak brankáře, který míč stačil na poslední chvíli odkopnout.
34'
Jožko Gvardiol narýsoval krásný centr do pokutového území, ale Silva si tentokrát nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
33'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centr srazila obrana Mohuče jen k hráčům v bílém, ale ti nyní raději kombinují v zadních řadách a nikam se neženou.
32'
Péter Gulácsi vyrazil ven z pokutového území a pomohl hráčům Lipska s rozehrávkou. Maďarský gólman rozehrál nákopem na pravou stranu.
31'
Angeliño na levé straně udržel míč pro domácí celek, zbavil se obránce a odcentroval. Jeho centr ale směřoval do prostoru, kde nebyl nikdo z hráčů Lipska.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí Lipsko rozjelo duel velmi dobře, nicméně proti oslabenému celku se v posledních minutách často brání.
29'
André Silva po pravém křídle utekl do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho nadýchaný centr skončil u dobře postaveného obránce Bella.
28'
Kevin Kampl si naběhl na přihrávku proti noze a zakončil placírkou. Jeho technický pokus ale prosvištěl kousek nad břevnem hostující branky.
27'
Mohamed Simakan poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Klostermann. Jeho centr směřující do vápna skončil u Zentnera.
26'
Jožko Gvardiol si dal pozor na centr z pravé strany a bez problémů odkopl míč z voleje do bezpečí. Mohuč se i v oslabení snaží hrát sympaticky.
25'
Brosinski prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr vnitřním nártem skončil na bloku prvního obránce v bílém.
24'
Karim Onisiwo se tlačil středem do pokutového území, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl daleko před sebe a vůbec nezakončil.
23'
Mohuč to teď bude mít velmi těžké. Hosté se dostali na polovinu soupeře, ale proti přesile favorizovaného mužstva nemají moc prostoru.
21'
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil ANDRÉ SILVA a penaltu s přehledem proměnil střelou do dolního rohu!
20'
Alexander Hack navíc dostává červenou kartu!
20'
Penalta pro Lipsko! Po zásahu brankáře střílel na branku Silva a Alexander Hack rukou zastavil míč ještě před brankovou čárou!
20'
Další centr do vápna vyslal Kevin Kampl, nicméně pobídka slovinského hráče skončila v Zentnerových rukavicích. Hosté mohou uklidnit hru.
19'
Dominik Szoboszlai se dostal do zakončení v blízkosti velkého vápna. Jeho skákavou ránu Zentner konečky prstů vytáhl mimo tři tyče!
18'
Angeliño si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, pod tlakem si pomohl přihrávkou do zadních řad, nicméně nikdo v bílém se k jeho pobídce nedostal.
17'
Žlutou kartu dostává I Če-song (1. FSV Mohuč 05).
16'
Adams zůstává po tvrdém souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
15'
Angeliño se na levé straně zbavil svého strážce a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného Zentnera.
14'
Dominik Szoboszlai si výborně pokryl míč tělem a rozehrál na pravou stranu. Rozehrávka domácího hráče skončila v zámezí. Vhazuje Mohuč.
13'
Domácí zahodili obrovskou šanci! André Silva si na malém vápně naskočil na centr z pravé strany, ale hlavou minul branku.
12'
Lipsko opět kombinuje na polovině Mohuče, nicméně domácí zatím hrají daleko od pokutového území soupeře. Mohuč je v úvodu aktivnější.
11'
Aaron Martín se sice dostal k přihrávce na polovinu Lipska, ale podle rozhodčího si při zpracování pomohl rukou. Rozehrávat bude Lipsko.
10'
Poulsen dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale nedokázal se otočit kolem prvního obránce.
9'
Hosté zahrávali přímý kop, jenže centrovaný míč směřoval na jednoho z hráčů, který si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
8'
I Če-song si skvěle pokryl míč na polovině Lipska, kde jej fauloval Kevin Kampl. Mohuč má k dispozici rozehrávku přímého kopu.
7'
Daniel Brosinski opět podpořil ofenzivu hostujícího celku náběhem po pravé straně. Místo centru do šestnáctky přenesl míč na Stacha.
6'
Silvan Widmer z pravé strany odcentroval do pokutového území, ale brankář Péter Gulácsi vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.
5'
Mohuč je v úvodních minutách dnešního souboje velmi aktivní při napadání rozehrávky Lipska. Hráči v bílém ale zatím míč zbytečně neztrácí.
4'
Daniel Brosinski napadal rozehrávku Lipska na jeho polovině. Od hostujícího hráče se míč odrazil za brankovou čáru. Rozehrávat bude Gulácsi.
3'
Domácí kombinují na vlastní poloviněa v úvodu se nikam neženou. Naopak hráči Mohuče rozehrávku domácího celku aktivně napadají.
2'
Tyler Adams se na vlastní polovině dostal k odraženému míči, který chtěl nakopnout na polovinu soupeře, ale byl faulován důrazný Bellem.
1'
Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale obrana Mohuče byla v úvodu připravená.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Lipsko bude hrát v bílém, zatímco Mohuč oblékne černou sadu.

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Orban, Gvardiol – Klostermann, T. Adams, Kampl, Angeliño – Szoboszlai – André Silva, Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez, Tschauner – Ibrahimi, Novoa, Nkunku, Raebiger, Wosz.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Widmer, Hack, Bell – Boëtius, Brosinski, Stach, Martín, I Če-song – Burkardt, Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Bobzien, Nebel, Lucoqui, Nemeth, Papela, Stöger..
RB Lipsko

Domácí Lipsko zatím prožívá nepovedený ročník. Celek, který v posledních sezónách zkoušel nahánět Bayern Mnichov, získal v sedmnácti kolech pouze dvacet dva bodů a patří mu desátá pozice. Lipsko také vypadlo z Ligy mistrů. Na svém stadionu je však třetím nejlepším týmem v Bundeslize hned za Bayernem a Dortmundem. V posledním duelu loňského roku ale padlo 0:2 s Arminií Bielefeld.
Mohuč

Hostující celek zatím prožívá povedený ročník. V sedmnácti kolech získala Mohuč dvacet čtyři bodů a patří jí devátá pozice ligové tabulky. Letos tak místo boje o záchranu může zkusit zaútočit na postup do pohárové Evropy. Venku ale v osmi zápasech získala Mohuč jen šest bodů. V posledním duelu v roce 2021 pak padla výsledkem 0:1 na hřišti Frankfurtu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi RB Lipsko a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.