Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Fürth - 28. srpna 2021   15:30

Mainz
15' Lucoqui (Boëtius) • 18' Ádám Szalai (Widmer) • 90+2' Stöger (Onisiwo)
3:0
(2:0)
Mainz
Zentner – Niakhaté (C), Bell, St. Juste – Widmer, Barreiro, Boëtius (83. I Če-song), Kohr (75. Stach), Lucoqui (89. Martín) – Burkardt (75. Onisiwo), Ádám Szalai (89. Stöger).
Dahmen – Brosinski, Martín, Stöger, Stach, I Če-song, Hack, Nebel, Onisiwo.
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, Bauer, Hoogma, Itter (46. Christiansen) – Seguin, Sarpei, Nielsen (73. Dudziak), Green (60. Leweling) – Hrgota (C), Abiama.
Funk – Barry, Fein, Dudziak, Seufert, Leweling, Christiansen, Tillman, Willems.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Mohuče, která svého soupeře porazila výsledkem 3:0. Druhý poločas nabídl celkem vyrovnanou podívanou, avšak o něco aktivnější přeci jenom byl domácí celek, který si své dvoubrankové vedení dokázal pohlídat až do konce a navíc ještě jednou skóroval. Greuther Fürth přitom nebyl směrem dopředu moc nebezpečný, většina útočných akcí končila na pozorné obraně a brankář Zentner si tak připsal čisté konto.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 21:14.
90+5'
90+3'
Na opačné straně Onisiwo zachránil míč na hrací ploše a poté jeho centr jen těsně netrefil Lee.
90+2'
Mohuč právě vstřelila branku!
Tak je tu ještě jedna branka! Střídající Onisiwo se v pokutovém území přeci jenom přes protihráče dostal k přízemní nahrávce, na kterou si dokázal seběhnout KEVIN STÖGER, který placírkou uklidil míč za záda brankáře.
90+2'
Burchert dalekonosným odkopem poslal míč až k hranici opačného pokutového území, kde se ovšem povedlo zakročit Niakhatému.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Kevin Stöger.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Anderson Lucoqui, přichází Aaron Martín.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí zřejmě získají všechny tři body, ještě ale musíme počítat s nastavením.
87'
Burchert přispěchal pro volný míč, který okamžitě dalekonosně odkopával na opačnou polovinu.
86'
Zentner si řekl o nahrávku a jeho celek tak nasbíral další cenné vteřinky. Následovala rozehrávka po zemi na Barreira Martinse.
85'
Sarpei se ve středu hrací plochy zbavil protihráče, avšak ten druhý ho už dokázal odzbrojit. Navíc to bylo s dalším faulem hostujícího celku.
83'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází I Če-song.
83'
Burchert zahrál mimo své pokutové území rukou a určitě by následovala červená karta. Zachránil ho ovšem ofsajd domácích!
82'
Po delší době si práci s míčem vyzkoušel domácí brankář Zentner, kterému se levačkou povedlo po zemi najít osamoceného Lucoquiho.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. V posledních minutách jsme viděli dost nepřesností a také osobních soubojů.
80'
Abiamovi se z jedničky povedlo roztáhnout hru do tandemu na Hrgotu, který šel do souboje hodně ostře, a nakonec si pomáhal nedovoleně.
79'
Na opačnou stranu upaloval vpřed Dudziak, kterému se nepovedlo vybojovat ani autové vhazování. K němu se naopak postavil Widmer.
78'
Mohuč zahrávala další rohový kop, který ovšem skončil na prvním protihráči. Posléze si nedovoleným způsobem pomohl Widmer.
77'
S míčem se na polovinu soupeře posléze prodral domácí Barreiro. Ten cpal míč k hranici pokutového území, kde skluzem zakročil Sarpei.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Anton Stach.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Karim Onisiwo.
74'
Ven z branky musel právě Burchert, který dokonce před napadajícím protihráčem musel do skluzu, jenž se mu povedl na jedničku.
73'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Jeremy Dudziak.
72'
Zpětná nahrávka poté putovala na kopačku brankáře Burcherta, který na jistotu znovu rozehrával po zemi, přičemž si vybral Kallevika.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Domácí stále vedou o dvě branky a soupeř je víceméně směrem dopředu neškodný.
69'
Zentner ovšem v předchozím případě nemusel zasahovat. Naopak si v poklidu přichystal rozehrávku od své branky, kterou poslal na Niakhatého.
68'
Greuther Fürth zahrával rohový kop, který proskákal až na kopačku záložníka Sarpeie, jehož jedovka prosvištěla vysoko nad brankou.
67'
Mohuč pronikla na druhou stranu, kde čistým způsobem ve skluzu dokázal zakročit obránce Bauer, který odpálil míč daleko do bezpečí.
66'
Do vzdušného souboje se sice dostával hostující Abiama, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe. Tam se ovšem nacházel Zentner.
65'
Posléze šel příliš agresivním způsobem do souboj domácí Burkardt, což se nelíbilo domácímu celku. Greuther Fürth bude moci rozehrávat.
64'
Sledovali jsme nahrávku na levou stranu, kde to centrovanou nabídkou zkoušel domácí Lucouqi, který ovšem našel pouze soupeře.
63'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další ofsajdové postavení, ve kterém se pro změnu nacházel jeden z domácích.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla dvě branky. Mohuč je výrazně aktivnější také ve druhém dějství, Greuther Fürth musí zabrat.
60'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Julian Green, přichází Jamie Leweling.
59'
Tak nakonec jsme sledovali hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Po tom druhém se domácím povedlo zakončit doprostřed.
58'
Pomezní sudí si nyní všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel domácí Burkardt. I tak si Burchert se střelou poradil.
57'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Zentner. Mohuč to v tomto případě zkouší rozehrávkou nakrátko.
56'
Na opačné straně zasahoval v pokutovém území domácí Bell, kterému se čistým způsobem povedlo za sebe nepustit Hrgotu.
55'
O provedení autového vhazování se posléze postaral domácí Lucoqui. Po krátké kombinaci se ovšem míč dostal až k Burchertovi.
54'
U středového kruhu se k volnému míči dostal hostující Sarpei, který dokázal přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Abiama.
53'
Greuther Fürth rozjel kombinaci od svého pokutového území. Hoogma měl málo času a musel pouze odkopávat k St. Justemu.
52'
Po standardní situaci jsme sledovali další centr směrem do pokutového území, kde domácí Szalai hlavičkoval do rukavic brankáře.
51'
Žlutou kartu dostává Maximilian Bauer (SpVgg Greuther Fürth).
51'
Nakonec se odkopávalo od domácí branky, přičemž brankář Burchert dokázal poslat míč zhruba ke středovému kruhu, kde zasahoval Boetius.
50'
Tak pozor! Do akce se totiž dostalo video, které si všimlo ofsajdového postavení a pokutový kop tak nebude.
48'
Ruka v pokutovém území, penalta pro domácí!
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Gian-Luca Itter, přichází Max Christiansen.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec lépe dopadl pro Mohuč. Ta v krátkém časovém sledu vstřelila hned dvě branky, čímž se dostala do dvoubrankového vedení. Fürth se během prvního poločasu do žádné vyložené šance nedostal a stále tak bude muset dohánět hned dvoubrankové manko.
45+2'
45'
Žlutou kartu dostává Paul Seguin (SpVgg Greuther Fürth).
44'
Hostující brankář v tomto případě dokázal roztáhnou hru do strany na Abiamu, který se ovšem daleko neprodral.
42'
Burchert po delší době musel zasahovat. Lucoqui se znovu z pozice obránce dostal až do zakončení, které poslal opět do brankáře.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
40'
Nyní měl v pokutovém území pozici pro nahrávku Abiama, který nahrával před branku, jenomže Lucoqui si div nevstřelil vlastní branku.
38'
Burkardt uháněl po pravém křídle k hranici pokutového území, kde ho ovšem dokázal zastavit vracející se Itter, který si podle sudího pomáhal čistě.
37'
U postranní lajny tvrdě dohrál protihráče domácí Barreiro, který div nevyfasoval žlutou kartu. Hlavní sudí s prodlevou nařídil standardku.
36'
Zhruba na hranici pokutového území zasahoval hostující Bauer, který za sebe nepustil nahrávku od domácího Barreira Martinse.
35'
Zentner tak nemusel zasahovat, naopak si přichystal další rozehrávku od své branky. Tu v tomto případě poslal po zemi na Niakhatého.
34'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Fürth zahrával standardní situaci, po které hlavičkoval vedle branky Abiama.
33'
Szalai je v tomto duelu hodně aktivní, avšak nyní v hlavičkovém souboji rukou poslal na zem soupeře, čehož si všiml také hlavní sudí zápasu.
32'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Greuther Fürth se nyní nedostal s míčem ani na druhou stranu.
31'
Znovu si práci s míčem vyzkoušel domácí brankář Zentner. Ten nakonec zkoušel odkopnout na druhou stranu, kde se nacházel Szalai.
29'
Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (1. FSV Mohuč 05).
28'
Burchert se zapojil do rozehrávky, přičemž se mu povedlo přenést hru na levou stranu, kde se ovšem nepřesnosti dopustil obránce Itter.
27'
Nyní si nedovoleně pro změnu počínal již zmiňovaný Szalai, který kousek od středového kruhu místo míče trefil pouze Seguina.
26'
Míč se nyní odrazil ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro domácí. Lucoqui nakonec zpětnou nahrávkou hledal Kohra.
25'
Domácí Bell byl příliš pozdě v souboji a vyfasoval žlutou kartu.
24'
Po souboji u středového kruhu musel být ošetřován domácí Szalai, což je již podruhé v tomto duelu. Bude se pokračovat ve hře.
23'
Po nedovoleném zákroku se Boetius chopil rozehrávky standardní situace, kterou cpal na zadní tyč, kde ještě míč udržel Niakhaté.
22'
Žlutou kartu dostává Justin Hoogma (SpVgg Greuther Fürth).
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím přinesla dvě branky, přičemž se o oba zásahy postarala domácí Mohuč.
19'
Následovalo autové vhazování z pravé strany. Meyerhofer nakonec spolupracoval se Seguinem, kterého si ale pohlídal Boetius.
18'
A v krátkém časovém sledu je tu druhá branka! Do pokutového území totiž z pravé strany přiletěl centr, do kterého se položil domácí ADAM SZALAI, kterému se povedlo prostřelit Burcherta. Greuther Fürth absolutně nezvládá poslední minuty.
18'
Do rozehrávky domácího celku se nyní zapojil také brankář Zentner, kterému se povedlo po zemi rozehrát na Bella, jenž vyvezl balón vpřed.
17'
Greuther Fürth to bude mít nyní nesmírně složité. Prohrává totiž o jednu branku, přesto do konce zápasu zbývá hodně času.
16'
Meyerhofer skončil po předchozím souboji na zemi, jenomže o nedovolený zákrok se nejednalo a mohlo se tak pokračovat ve hře.
15'
Domácí celek se dostává do vedení! ANDERSON-LENDA LUCOQUI se v pokutovém území nejprve dostal k prvnímu zakončení, které ovšem poslal pouze do brankáře. Posléze se znovu dostal k ráně, kterou pro změnu propasíroval přesně mezi nohy brankáře.
15'
Úvodní rohový kop tohoto zápasu nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Na opačné straně se daleko s míčem nedostal Seguin.
14'
Barreiro si seběhl na pravé křídlo, odkud zkoušel odcentrovat směrem do pokutového území, kde ovšem nastřelil pouze nohu Meyerhofera.
13'
Szalai nakonec musel být po předchozím zákroku ošetřován mimo hrací plochu, jeho celek tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
12'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Szalai a bylo pískáno. Mohuč nakonec bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku tohoto zápasu. Ta nám nabídla pouze náznaky šancí, na první zakončení tak stále čekáme.
9'
Greuther Fürth zahrával první standardní situaci, ke které se nakonec postavil Seguin. Jeho vzdušná nabídka ovšem našla pouze Boetiuse.
8'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, v tomto případě byl pozdě v souboji domácí Lucoqui.
7'
Následovalo ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel domácí Szalai a z místa přestupku tak bude moci rozehrávat hostující Bauer.
6'
Greuther Fürth to zkoušel rozehrávkou po zemi nakrátko, přičemž obránce Bauer poprvé do kombinace zapojil také brankáře Burcherta.
5'
Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že Szalai lehce zasáhl kopačkou také míč. Každopádně se bude rozehrávat z hostující poloviny.
4'
Posléze jsme sledovali nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi hostující Meyerhofer, kterého nedovoleně zastavil Szalai.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování v podání domácího Niakhatého, který si pro spolupráci vybral Boetiuse.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Niakhaté (C), Bell, St. Juste – Widmer, Barreiro, Boëtius, Kohr, Lucoqui – Burkardt, Ádám Szalai.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Martín, Stöger, Stach, I Če-song, Hack, Nebel, Onisiwo.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, Bauer, Hoogma, Itter – Seguin, Sarpei, Nielsen, Green – Hrgota (C), Abiama.
Náhradníci: Funk – Barry, Fein, Dudziak, Seufert, Leweling, Christiansen, Tillman, Willems..
1. FSV Mohuč 05

Na opačné straně stojí outsider tohoto zápasu, kterým je Mohuč. Domácí celek tohoto zápasu se v minulém ročníku umístil na dvanácté pozici, přičemž ho od sestupových vod dělilo šest bodů. Mohuč se výsledkově zvedla především ve druhé polovině sezony, i díky tomu slavila záchranu v německé nejvyšší soutěži. Mohuč dohromady prohrála patnáctkrát, naopak dokázala naplno bodovat v deseti případech. Domácí celek tohoto zápasu se sestupu pokusí vyhnout také letos, po prvních dvou duelech má na svém kontě tři body.
SpVgg Greuther Fürth

Fürth se mezi německou smetánkou objeví teprve podruhé v historii. Jediná sezóna (2012/13) pro něj nedopadla dobře, když s pouhými 21 body (čtyři vítězství, devět remíz a jednadvacet porážek) skončil beznadějně poslední. Zajímavostí je, že všechny čtyři výhry slavil mimo domov, před svým vlastním publikem nevyhrál ani jednou. Fürthu se vstup do Bundesligy zrovna moc nepovedl, v úvodním kole totiž sehrál souboj s favorizovaným Stuttgartem. Ten nakonec vyhrál přesvědčivým poměrem 5:1 a připsal si tak první tři body do ligové tabulky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Německá Bundesliga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FSV Mohuč 05 a SpVgg Greuther Fürth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.