Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Augsburg - 19. března 2022   15:30

Stuttgart
44' W. Anton (Sosa) • 79' Marmúš  • 85' Tomás (Marmúš)
3:2
(1:2)
Augsburg
6' Hahn  (Iago) • 45' Gregoritsch  (Maier)
Stuttgart
F. Müller – Stenzel, Mavropanos, W. Anton, Sosa – Endo (C) (65. Mangala), Karazor (77. Tibidi), Führich – Tomás, Kalajdžić, Marmúš (89. Förster).
Bredlow – Beyaz, Coulibaly, Förster, Mola, Millot, Tibidi, Thommy, Mangala.
Ittrich – Thielert, Gorniak
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Augsburg
Gikiewicz – Gouweleeuw (C) (65. Uduokhai), Oxford, Winther – D. Caligiuri, Maier (73. Zeqiri), Gruezo (86. Dorsch), Iago – Hahn, Gregoritsch (74. Niederlechner), Vargas (65. Pedersen).

90+4'
90+3'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, vykombinovali brankáře, ale střelu Führlicha vytáhl jeden z obránců z brankové čáry na roh!
90+2'
Führich takticky stáhl soupeře k zemi a vidí zaslouženou žlutou.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90'
Tibidi sražen k zemi na středu hřiště, zápas se chýlí ke svému konci.
89'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Philipp Förster.
86'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Niklas Dorsch.
85'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Co se to děje? Marmúšovi příliš nesedla střela, ale mrzet ho to vůbec nemusí, neboť míč doputoval k volnému TIAGU TOMÁSOVI, jenž dělovým projektilem překonal brankáře!
83'
Marmúš mohl otočit zápas! Jeho pokus zpoza vápna ale pouze přelétl branku.
82'
To je šancí! Hahn se dostal k hlavičce na malém vápně, ale poslal míč do břevna! Následně dorážel Zeqiri, ale jjeho pokus brankář zneškodnil!
81'
Žlutou kartu dostává Frederik Winther (FC Augsburg).
80'
Domácí se mohli dostat do vedení! Kalajdžićův pokus vyrazil Gikiewicz před sebe, k dorážce se ještě dostal Tiago, ale nadvakrát neprostřeli brankáře.
79'
Žlutou kartu dostává Reece Oxford (FC Augsburg).
79'
Tak to byla výstavní trefa! UMAR MARMÚŠ to vzal na sebe a milimetrovou ranou vymetl šibenici!
78'
Pedersen srazil protihráče k zemi, Stuttgart bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
77'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Alexis Tibidi.
76'
Nepřesnosti, nepřesnosti, nepřesnosti. Domácí opět přichází o míč a brankář Gikiewicz jej z rukavic ještě pár desítek vteřin jen tak nedá.
75'
Jeden z hostujících hráčů se nyní dostal ke střele, ale Müller ji dokázal vyrazit. Stuttgart ihned míří vpřed.
74'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Florian Niederlechner.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Andi Zeqiri.
72'
Pro nezaujatého diváka jde o skutečně nudný druhý poločas. Augsburg se snaží tahat čas a Stuttgart už je v mírné křeči na útočné polovině.
70'
Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pozice, odkud by se dalo skórovat.
67'
Hra je přerušena, jeden z domácích hráčů je v péči lékařů.
65'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Wataru Endo, přichází Orel Mangala.
65'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jeffrey Gouweleeuw, přichází Felix Uduokhai.
65'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Mads Pedersen.
65'
Domácím se nepodařilo z rohového kopu nic vytěžit, hosté budou střídat.
64'
Rohový kop pro Stuttgart.
62'
Stuttgart bude zahrávat zajímavou standardní situaci po faulu Grueza.
60'
Hodina hry je za námi, Stuttgart na svého soupeře začíná tlačit aktivním pressingem.
58'
Stuttgart se nyní dostal do vápna soupeře, ale finální centr zblokoval obránce, a tak mohl zůstat Gikiewicz klidný.
56'
Hra může porkačovat.
55'
Poté se ale srazil s vlastním spoluhráčem a stále leží na zemi otřesený.
53'
Gikiewicz musel vyběhnout a vyboxovat centrovaný míč daleko od branky, tohle zavánělo gólem domácích.
51'
Hosté se nyní o míč připravili kvůli nepřesnosti.
50'
Augsburg stále hraje s míčem a rozhodně nikam nepospíchá.
49'
Augsburg se s míčem na chvíli ohřál na útočné polovině, ale do míst, odkud by se dala ohrozit branka, se nedostal.
47'
Sosa centroval do vápna, ale jeho míč odvrátila obrana Augsburgu.
46'
45+1'
45'
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté si po minutě berou vedení zpět! Maier se skvěle prosmýkl do vápna, předal míč MICHAELU GREGORITSCHOVI, jenž v souboji s brankářem uspěl a prostřelil ho přízemní ranou k tyčce.
44'
Máme srovnáno! Po standardní situaci se k zakončení dostal WALDEMAR ANTON a ramenem poslal míč do branky!
41'
Endo se dostal k odraženému míč, ale vůbec to nečekal, a tak jeho zakončení nemohlo skončit za zády brankáře.
39'
Jeden z domácích se po rohu dostal k zakončení, ale Gouweleeuw zastoupil brankáře a míč vykopl z malého vápna.
38'
Marmoush se dostal do palebné pozice, zkoušel to zpoza vápna, ale obrana Augsburgu míč srazila na roh.
36'
Stuttgart zahrával rohový kop, ale nedokázal z něj nic vytěžit.
33'
Brankář Müller nyní musel vyběhnout a zachytit míč před dotírajícím forvardem Augsburgu.
31'
Kalajdžić se dostal k hlavičce a málem přeloboval brankáře. Ten ale nakonec na míč dosáhl a zachytil jej.
30'
Půl hodiny hry je za námi, Augsburg stále drží nejtěsnější gólový rozdíl nad svým soupeřem.
28'
Největší šance domácích zůstala nevyužita! Tiago srazil centrovaný míč na Kalajdžiće, ten si ve vápně obhodil obránce a mohl lehce skórovat, ale selhal a trefil pouze bránícího hráče!
26'
Hra je nyní přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů.
25'
Maier se hnal do rychlého brejku, ale v souboji jeden na jednoho si s obráncem Stuttgartu neporadil.
23'
Augsburg hraje až pasivně, tohle by se mu mohlo vymstít. Domácí jsou nyní skutečně velmi aktivní na míči a míří za vyrovnáním.
21'
Sosa obral o míč Caligiuriho, proskočil do vápna, ale sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
20'
Stuttgart se znovu tlačí kupředu, ale chybí mu cosi ve finální části akcí.
19'
Domácím utekl balón do zámezí, Gikiewicz s rozehrávkou rozhodně nikam nespěchá.
17'
Stuttgart se hnal do rychlé akce, ale sudí přerušil hru pro útočný faul na středu hřiště.
15'
Centrovaný míč neohrozil branku Müllera, Stuttgart již má míč na kopačkách a míří vpřed.
14'
Jeden z hostujících hráčů rozběhl zajímavou útočnou akci po křídle, ale byl faulovaný, standardní situace pro hosty.
12'
Stuttgart zahrával rohový kop, ale k zakončení se nikdo z domácích nedostal.
10'
Penalta to nebude, hra může pokračovat!
8'
Marmoush dostal míč do vápna, obhodil si brankáře, ale poté upadl. Sudí přerušuje hru a půjde se podívat na video.
6'
Augsburg se z ničeho nic dostává do vedení! Caliguiri nacentroval z levé strany na volného ANDRÉ HAHNEHO, jenž střelou z první prostřelil brankáře Müllera.
5'
Augsburg se poprvé podíval s míčem na útočnou polovinu, ale nedokázal zde vydržet příliš dlouho.
4'
Další rychlý kontr Stuttgartu zastavil Maier za pět dvanáct, domácí se nakonec nedostali k zakončení.
2'
Už to mohlo být 1:0! Endo rozběhl velmi rychlou útočnou akci, dostal se od středové čáry až do vápna, odkud vyslal tvrdý střílený centr. Ten brankář vyrazil pouze před sebe, naštěstí pro Augsburg zde však byl připravený Oxford, jenž míč odkopl do bezpečí.
1'
Stuttgart uvedl míč do hry. Domácí nastoupili v bílých dresech, hosté mají černé.
1'

VfB Stuttgart: F. Müller – Stenzel, Mavropanos, W. Anton, Sosa – Endo (C), Karazor, Führich – Tomás, Kalajdžić, Marmúš.
Náhradníci: Bredlow – Beyaz, Coulibaly, Förster, Mola, Millot, Tibidi, Thommy, Mangala.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gouweleeuw (C), Oxford, Winther – D. Caligiuri, Maier, Gruezo, Iago – Hahn, Gregoritsch, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Framberger, Dorsch, Gumny, Niederlechner, Pedersen, Zeqiri, Pepi, Uduokhai.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.

16. P, 26 Z, 5 – 8 – 13, Skóre: 32:48, 23 b.
--------------------------------------------------------------------
VfB Stuttgart     (Stuttgart)

Stuttgart má znovu velké problémy a mohl by se po letech vrátit zpět do 2. Bundesligy. VfB aktuálně drží 16. pozici, která by znamenala baráž o udržení. Dlouho se ale celek z Bádensko-Württemberska nemohl vyhrabat z pozice, která zaručuje přímý sestup. Poslední dva zápasy ale Stuttgart zabral a po domácí výhře proti Mönchengladbachu odvezl i bod ze hřiště Unionu Berlín.

TOP HRÁČI:

Nejlepší střelec: Konstantinos Mavropanos – 4 góly
Nejlepší nahrávač: Omar Marmoush – 3 asistence
Nejvyužívanější hráč: Wataru Endo – 2 388 minut
Klíčový brankář: Florian Müller – 22 zápasů, 1 980 minut, 3 čistých kont

14. P, 25 Z, 6 – 8 – 11, Skóre: 27:41, 26 b.
FC Augsburg     (Augsburg)

Tým z Bavorska má letos potíže a bude v závěru soutěže bojovat o záchranu v Bundeslize. V posledních týdnech ale mají docela dobrou formu, z pěti zápasů získali sedm bodů a vyhrabali se na 14. příčku. Od 16. pozice, která by znamenala baráž o setrvání v lize dělí Augsburg tři body. Tuhle pozici právě zaujímá Stuttgart. V minulém kole vyhrál Augsburg velice důležitý záchranářský souboj na hřišti Bielefeldu.