Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : AS Řím - 11. dubna 2024   21:00

0:1
(0:1)
AS Řím
AS Řím
17' G. Mancini  (Dybala)
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Gabbia, Thiaw, Hernández – Binnásir (59. Y. Adli), Reijnders – Pulišić (78. Chukwueze), Loftus-Cheek, Leão (78. Okafor) – Giroud.
Nava, Sportiello – Bartesaghi, Florenzi, Jović, Kjær, Musah, Terracciano, Zeroli.
Turpin – Danos, Finjean (FRA)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
AS Řím
Svilar – Çelik, Smalling, G. Mancini, Spinazzola – Pellegrini (C) (89. Aouar), Cristante, Paredes (89. Bove) – El Shaarawy, Lukaku (90+2. Llorente), Dybala (80. Abraham).
Boer, Patrício – Angeliño, Baldanzi, J. Costa, Karsdorp, Sanches, Zalewski.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:8.
Je tu konec zápasu čtvrtfinále Evropské ligy mezi AC Milán a AS Řím. Zrodil se překvapivý výsledek, když hosté dokázali vyhrát 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil Gianluca Mancini, který tak hráče AS Řím hodně přiblížil k postupu do semifinále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.
90+6'
90+6'
Po centru do vápna byl ale faulovaný Chris Smalling, a to je konec dnešního zápasu.
90+5'
Už když se měl pískat konec, vybojovali domácí ještě jeden rohový kop.
90+5'
Samuel Chukwueze se ještě dostal k centru do vápna, hostující defenziva ale míč odvrátila.
90+4'
Teď už je víceméně jisté, že domácí dnes nezískají ani bod. Hraje se ve středu pole.
90+4'
Domácí to ještě zkoušejí, čas ale již nemají.
90+2'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Diego Llorente.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Již se rozeběhla poslední minuta hry a domácí jsou stále na polovině soupeře.
89'
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Edoardo Bove.
89'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Houssem Aouar.
87'
Obrovská šance domácích! Do vápna úžasným způsobem vnikl Samuel Chukwueze, který od brankové čáry poslal balon proti noze Oliviera Girouda, který trefil břevno!
85'
Dnes to rozhodně není den týmu AC Milán. Domácí by sice hodně moc chtěli, v ofenzivě ale nejsou nebezpeční.
83'
Theo Hernández kopal roh a do zakončení se dostával
Chukwueze, i on ale brankový prostor netrefil.
82'
Gabbia se dostal do velmi dobré střelecké pozice. Míč ale poslal také mimo.
80'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Tammy Abraham.
80'
Hned po svém příchodu na hrací plochu se balon dostal k Okaforovi, jenže ani on nedokázal přesně zacílit.
78'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Noah Okafor.
78'
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Samuel Chukwueze.
77'
Přímý kop AC Milán kopal Adli, jenže jeho pokus zastavila zeď a neúspěšný byl z dalšího pokusu také Theo Hernández.
75'
Dost možná nepovedený centr Yacine Adliho mířil pod břevno a Mile Svilar měl co dělat, aby míč s pomocí břevna vytěsnil nad bránu.
73'
Loftus-Cheek skluzem zastavil Dybalu. I když se hodně ironicky usmíval, žluté kartě neunikl.
71'
Hráči AC Milán sice hodně drží balon, jenže až do zakončení se ne a ne dostat.
69'
Adli poslal do vápna dobrý centr na hlavu Thea Hernándeze, ten ale ze zajímavé pozice zamířil jen mimo.
68'
Teď budou mít fotbalisté AC Milán možnost v podobně rohového kopu.
67'
Domácím se čas rychle krátí a potřebují se konečně dostat do permanentního tlaku.
65'
Teď pro změnu další domácí hráč Malick Thiaw tvrdě zasáhl Dybalu, kterému se nechce na nohy a nechává se ošetřovat.
63'
Yacine Adli chvilku po svém příchodu na trávník fauloval Lorenza Pellegriniho a dostává žlutou kartu.
61'
Domácím se stále nijak zásadně nedaří vytvořit si nějaký zajímavější tlak. Hraje se nadále ve středu pole.
59'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Yacine Adli.
59'
Christian Pulišić se snažil probít do vápna. Sice skončil na zemi, ale faulu na svou osobu se nedočkal.
57'
Domácí fotbalisté se až nyní dostali znovu k balonu a poměrně pomalu a kostrbatě se blíží k vápnu AS Řím.
55'
Romelu Lukaku hodně proháněl Ismáíla Binnásira, který nakonec šikovně padl na zem a nechal na sebe odpískat útočný faul.
54'
Hráči AS Řím se nakonec sami vytlačili až na vlastní polovinu. To jim ale vadit zatím nemusí, protože domácí zůstávají dost pasivní.
52'
Teď jsou to hráči AS Řím, kteří krouží kolem vápna soupeře a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
50'
Fotbalisté AC Milán jsou nadále o něco aktivnější, ale kromě střel Reijnderse se zatím k ničemu moc nedostali.
48'
Domácí fotbalisté se hodně snaží a tlačí se do útoku. Defenziva AS Řím je ale zatím pozorná.
46'
Tijani Reijnders se dostal k dalšímu střeleckému pokusu. Vypálil zpoza vápna a jeho přízemní pokus zastavil pozorný Svilar.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi AC Milán a AS Řím. Domácí fotbalisté dnes zatím nejsou lepší a není tak divu, že dokonce prohrávají 0:1, když jedinou dosavadní branku vstřelil Gianluca Mancini, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Pokud chtějí jít hráči AC Milán do odvety v Římě s dobrým výsledkem, budou muset po změně stran hodně zabrat.
45+3'
45+3'
Až nyní se k balonu dostávají domácí. Již moc času jim ale v první půli nezbývá.
45+2'
Teď navíc z hranice vápna nebezpečně pálil Dybala, svou ranou ale trefil jen hruď Mattea Gabbii.
45+2'
Hosté zůstávají na balonu na polovině soupeře. Z tribun San Sira se samozřejmě ozývá hlasitý pískot.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Leonardo Spinazzola se velmi snadno dostal až za Davide Calabriu a už to vypadalo na velmi nebezpečné zakončení. Dobře mu ale do střely vložil nohu jeden z vracejících se hráčů a je z toho jen roh.
44'
První poločas se pomalu stává minulostí. U balonu jsou nyní domácí.
42'
Reijnders se dostal ke svému druhému dnešnímu zakončení. Brankář Svilar byl ale velmi pozorný a bez větších problémů zasáhl.
42'
První poločas spěje rychle ke svému konci a domácím se nadále moc nedaří. Sledujeme spíše boj ve středu pole, což vyhovuje hráčům AS Řím.
40'
Christian Pulišić posílal balon do vápna AS, hostující obrana byla ale opět pozorná.
38'
Po jednom z nich ale hráči AS Řím místo zakončení přišli o balon a Bryan Cristante po zákroku ve středu pole obdržel žlutou kartu.
37'
Je jasně vidět, že domácí mají před sebou pořádnou fušku, protože hosté okamžitě po zisku balonu vyrážejí k rychlým protiútokům.
36'
Po rychlém přiťuknutí se pokoušel pálit Theo Hernández, jeho pokus ale zablokoval Stephan El Shaarawy.
35'
Po faulu Manciniho budou nyní domácí kopat přímý kop. Je to ale poměrně daleko na přímé zakončení.
33'
Christian Pulišić poslal k zemi Stephan El Shaarawyho a dostává žlutou kartu.
32'
Je ale potřeba dodat, že tlak domácího celku lehce narůstá a fotbalisté AS Řím teď musí hlavně bránit.
30'
Hosté zatím tlak domácího celku zvládají a hráči AC Milán se do nebezpečných pozic zatím nedostávají.
28'
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Çelik, nechybělo mnoho a k míči se dostal Lukaku, který byl ale v rozhodující chvíli dobře pokrytý.
27'
Fotbalisté AS Řím mají nyní balon na svých kopačkách a postupně se blíží k vápnu soupeře.
25'
Domácí odvrátili balon jen k Leãovi, jehož pokus byl ale zblokovaný.
24'
Hosté se ale rozhodně nikam nezatahují a jakmile získávají balon, hned se ženou do útoku.
23'
Domácí jsou nadále v tlaku a hosté se musí jen bránit.
21'
Fotbalisté AC Milán kopali v krátkém sledu tři rohové kopy. Především ten první byl opravdu velmi nebezpečný a po hlavičce Girouda zachránil AS na brankové čáře útočník Lukaku!
19'
Domácí se snaží samozřejmě hned odpovědět a tlačí se do útoku.
17'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté navíc z rohu, který se pravděpodobně ani neměl zahrávat, dávají gól! Paulo Dybala poslal do vápna přesný centr a hlavičkující GIANLUCA MANCINI poslal balon přesně k tyči.
17'
Stefano Pioli dostal za protesty žlutou kartu. Nelíbilo se mu, že nebyl odmávaný ofsajd.
16'
Stephan El Shaarawy mohl nyní poslat míč do brány. Po přihrávce od Lukakua se dostal ke střele a jeho zblokovaný pokus musel Mike Maignan vyrážet na roh. Nutno ale dodat, že Lukaku přebíral přihrávku v ofsajdovém postavení.
14'
S bolestivou grimasou zůstal na trávníku ležet Tijani Reijnders, který se tvrdě střetl s Zeki Çelikem. Reijnders musel být ošetřovaný.
13'
Centr do vápna nebyl nebezpečný a Mike Maignan zasahovat nemusel.
12'
Davide Calabria povedeným skluzem zastavil Lorenza Pellegriniho. Bude z toho rohový kop pro hostující celek.
11'
Dalšího faulu se dopustil na polovině hosté Theo Hernández. Hosté rychle rozehráli.
10'
Ismáíl Binnásir to přehnal s důrazem a fauloval. Míč budou mít hosté.
9'
Ke střele se teď dostal Reijnders a jeho povedená rána nadělala Svilarovi problémy. Hostující gólman míč nakonec vyrazil.
8'
Domácí se osmělují a pomalu se blíží k bráně soupeře.
6'
Z těžké pozice se pokoušel z otočky pálit Pellegrini, dostal se ale do šprajcu a míč poslal vysoko nad.
5'
Maignan se dostal znovu k balonu. Teď už se ale domácí gólman zlostně díval na své spoluhráče, protože neměl nikoho volného.
4'
Až nyní se balon dostal až k Maignanovi, který sebral míč do rukavic a rozehrál na své obránce.
3'
Stále jsou to v bílých dresech hrající hosté, kdo kombinuje ve středu hřiště.
2'
Úvod je dost možná podle očekávání velmi opatrný. Zatím jsou to Římané, kdo je více na balonu.
1'
Oba celky už přichází na trávník San Sira a na řadu přijde znělka Evropské ligy.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Gabbia, Thiaw, Hernández – Binnásir, Reijnders – Pulišić, Loftus-Cheek, Leão – Giroud.
Náhradníci: Nava, Sportiello – Y. Adli, Bartesaghi, Chukwueze, Florenzi, Jović, Kjær, Musah, Okafor, Terracciano, Zeroli.
Trenér: Stefano Pioli

AS Řím: Svilar – Çelik, Smalling, G. Mancini, Spinazzola – Pellegrini (C), Cristante, Paredes – El Shaarawy, Lukaku, Dybala.
Náhradníci: Boer, Patrício – Abraham, Angeliño, Aouar, Baldanzi, Bove, J. Costa, Karsdorp, Llorente, Sanches, Zalewski.
Trenér: Daniele de Rossi

Rozhodčí: Turpin – Danos, Finjean (FRA).
Italský souboj mezi AC Milán a AS Řím slibuje samozřejmě velmi zajímavou podívanou. Aktuální forma a také výhoda domácího prostředí bude dnes hrát asi pravděpodobně pro domácí AC Milán, přesto ani fotbalisté z hlavního města nezůstávají rozhodně bez šance. Každopádně skutečností zůstává, že se AC Milán proti svému dnešnímu soupeři dlouhodobě daří. AS Řím totiž vzájemný zápas vyhrálo naposledy v říjnu roku 2019 a od té doby AC Milán devětkrát v řadě neprohrálo.
Los čtvrtfinále Evropské ligy poslal proti sobě dva týmy z Itálie a to tedy znamená, že v semifinále EL bude minimálně jeden italský klub. Nemusí ale zůstat pouze u toho, protože také v rámci jedné další čtvrtfinálové dvojice je třetí italský klub Atalanta Bergamo, který bude hrát proti Liverpoolu.
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu prvního čtvrtfinále Evropské ligy mezi dvěma týmy z Itálie – v rámci této reportáže budeme totiž sledovat souboj domácího AC Milán proti AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.