Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Marseille - 11. dubna 2024   21:00

Benfica
Benfica
16' Ra. Silva (Tengstedt) • 52' Di María (Neres)
2:1
(1:0)
Marseille
Marseille
67' Aubameyang  (Únáhí)
Benfica
Trubin – Bah, A. Silva, Otamendi (C), Aursnes – Neves, Florentino – R. Silva – Di María, Tengstedt (71. Leonardo), Neres (71. Mário).
Gomes, Soares – Araújo, Cabral, Fernandez, Gouveia, Kökçü, Morato, Rollheiser.
Oliver – Burt, Cook (ENG)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Marseille
López – Mbemba (67. Soglo), Balerdi, Gigot (C), Merlin (45+2. Ndiaye) – Henrique, Veretout, Kondogbia – Harít, Moumbagna (54. Únáhí), Aubameyang.
Blanco – Correa, Murillo, Said M'Madi, Dou.

Domácí Benfica potvrdila roli mírného favorita v dnešním zápase a po zásluze zvítězila 2:1. V prvním poločase se jako jediný dokázal prosadit Rafa Silva. Po výměně stran zvýšil krásnou akcí Angel Di Maria. Od té doby bylo aktivnější spíše Marseille, které svůj výkon v zápase stupňovalo. A dočkalo se alespoň snížení z kopačky Aubameyanga. Výsledek je tak do odvety otevřený. U dalšího přenosu na viděnou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.
90+3'
90+3'
Nejspíš poslední střelu v zápase obstaral Ounahi. Jeho tvrdý pokus z velké dálky, ale končí v rukavicích Trubina!
90+2'
Aubameyang i po tak náročném zápase předvedl výborný sprint a chtěl vybídnout do šance jednoho ze svých spoluhráčů, ale domácí brankář Trubin si pro míč došel.
89'
Hezká kombinace Benficy po pravé straně končí faulem hostujícího Sogla.
88'
Domácí hráči budou chtít zápas dohrát s balónem na svých kopačkách.
85'
Sám faulovaný Aubameyang se pokusil o přímé ohrožení branky, ale jeho střela letí vedle pravé tyče Lopezovy svatyně.
84'
Bah nepříjemně zezadu fauluje Aubameyanga a Marseille rozehraje přímý kop.
83'
Domácí hráči sbírají poslední síly k tomu, aby rychle dostupovali a nedovolovali Marseille přecházet plynule do útoku.
81'
Otamendi se dostal po rohovém kopu do zakončení, ale jeho hlavičkový pokus byl zblokován.
80'
Di Maria získal pro svůj tým další rohový kop.
79'
Hra se v posledních minutách uklidnila. Ani jeden z týmů se nehrne do útočení.
76'
Di Mariův pokus o centr likviduje jeden z hostujících stoperů.
74'
Vypadá to, že hosté se s porážkou z dnešního utkání nechtějí smířit. Další rozvíjející akci domácí obrana odvrátila pouze do rohu.
73'
V tutové šanci se najednou zjevil Harit, který byl na zadní tyči po přetaženém centru úplně sám. Naneštěstí pro něj mu však střela z voleje nesedla.
71'
Dvojité střídání také na straně Benficy. Do hry přicházejí João Mario a Leonardo. Pro dnešek dohráli Neres a také Tengstedt.
67'
Další střídání na straně Marseille. Do hry přichází Soglo, který nahradní Mbembu.
67'
Marseille právě vstřelilo gól! Přece jen se hosté dočkali! Střídající Ounahi našel skvělou ulicí unikajícího PIERRA EMERICKA AUBAMEYANGA, který krásným obstřelem a zároveň první střelou na branku dává hostům naději! Stav utkání je 2:1. Asistence: Ounahi
66'
Marseille drží míč na svých kopačkách, ale do tutové šance se nemohou dostat.
64'
Hosté se v posledních minutách osmělují a začínají kombinovat před pokutovém území Benficy.
64'
Rohový kop pro Marseille.
63'
Luis Henrique se po dobré kombinaci po levé straně hřiště ocitl v pokutovém území, ale znovu ve finální přihrávce nedokázal najít někoho ze svých spoluhráčů.
61'
Těžko říct, co teď zamýšlel Ndiaye. Nejspíě se jednalo o velmi nepovedený centr, ale máme ohrozil Trubina v brance.
60'
Di Maria po svém gólu začal hrát s velkou chutí a většina útočných akcí jde skrze něj.
59'
Veretout nepřesně přihrává Aubameyangovi.
58'
Ošetření si vyžádal Aubameyang, který po jednom ze soubojů zůstal ležet.
54'
Francouzský celek reaguje na nepříznivý stav střídáním. Odchází Moumbagna, přichází Únáhí.
52'
Benfica právě vstřelila gól! Nádherná akce po ose Di Maria – Neres – Di Maria! Rychlý protiútok Benficy rozjel první jmenovaný, který posunul na Nerese, ten nazpátek vrátil ANGELOVI DI MARIOVI, který už neměl problém umístit balón k pravé tyčce. Stav utkání je 2:0! Asistence: Neres
51'
Di Maria napřáhl z velké dálky, ale jeho pokus končí vysoko na horní tyčkou Lopezovi branky.
50'
Slibně vypadající protiútok Marseille zkazil svým centrem jeden z hráčů v modrém.
49'
Di Maria po pravé straně kombinuje s Bahem. Rohový kop bude zahrávat i domácí tým.
48'
Antonio Silva musel odhlavičkovat letící balón pouze do rohu. Za ním už na zakončení číhal Aubameyang.
46'
Do druhé poločasu nastoupila obě mužstva beze změny.
46'
V prvním poločase jsme viděli zatím jednu branku a to z kopačky Rafy Silvy, který po zásluze poslal domácí Benficu do vedení 1:0. Domácí mužstvo bylo aktivnější a dočkalo se zasloužené odměny. Hosté spíše čekají na ojedinělé protiútoky, které mohou vést k úspěchu. Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+4'
45+4'
Di Maria si při nejspíš poslední akci prvního poločasu příliš předkopnul míč.
45+2'
Náhradou za zraněného Merlina bude Ndiaye.
45+1'
Merlin bude odnesen ze hřiště na nosítkách. Tohle bude vážnější, než se čekalo.
45'
Ošetření si vynutil obránce Merlin, který si při snaze zastavit Nerese nejspíš přivodil zranění.
43'
Hráči Marseille si teď nerozuměli v pokutovém území, když jeden z hráčů zbytečně pouštěl míč mezi nohy, kde nikdo nebyl. Benfica může zaútočit.
41'
Míče na svých kopačkách si chtějí užít také hosté.
39'
Di Maria hledal jednoho ze svých spoluhráčů v okolí penalty. Propadlý balón si našel Neres, ale levou nohou nedokázal ohrozit brankáře Lopeze.
38'
Zajímavou standartní situaci bude zahrávat Benfica. Kondogbia fauloval na levé straně pokutového území Nevese.
37'
Aursnes se snažil po levé straně obejít jednoho z obránců, ale míč končí v zámezí. Benfica bude zahrávat rohový kop.
36'
Do rychlého protiútoku se tentokrát dostali domácí hráči. Z pravé strany rychle centroval Tengstedt, ale Neres nestihl rychlý balón zasáhnout.
35'
Další rohový kop propadl na zadní tyč až k Aubameyangovi, ale k tomu rychle dostoupili bránící hráči a míč končí v zámezí.
34'
Na rohový kop pro Marseille odkopává Antonio Silva před dotírajícím Aubameyangem.
33'
Z velké vzdálenosti napřáhl Neves, ale jeho pokus letěl doprostřed branky, kde stál pozorný Lopez.
32'
Po delší době se také hra přenáší na pravou stranu, kde operuje Alexandr Bah.
31'
Mbemba odkopává míč před dotírajícím Neresem do zámezí. Benfica bude vhazovat.
29'
Akce Marseille často končí před pokutovým územím, kde si útočící hráči zatím nerozumějí.
29'
Tentokrát se po Aursnesově nákopu ocitá v ofsajdu Tengstedt.
28'
Rafa Silva ve středu hřiště faulovaný Veretoutem.
27'
Aursnes se snaží vymyslet na levé straně hřiště finální přihrávku, ale byl nucen obrátit hru směrem dozadu.
26'
V ofsajdu se nachází Neres.
24'
Pokus o individuální akci z kopaček Tengstedta končí u stopera Balerdiho.
23'
Rohový kop bude zahrávat Marseille.
22'
David Neres se tlačil do zakončení, ale jeho pokus byl zablokovaný hostujícím obráncem.
18'
První žlutou kartu v zápase vidí za svůj zákrok David Neres.
16'
Benfica právě vstřelila branku! Výbornou akci rozjel středem hřiště střelec branky RAFA SILVA, který protečoval balón na Tengstedta. Ten ve finální fázi znovu přihrál Silvovi, který střelou po zemi k levé tyči nedal Lopezovi šanci. Stav utkání je 1:0! Asistence: Tengstedt
15'
Domácí obehrávají šířku hřiště jako v házené a hledají skulinku v soupeřově obraně.
13'
Rohový kop budou zahrávat hosté.
11'
Aubameyang naslepo poslal do vápna centr, ale Trubin si pro něj pohodlně došel.
9'
Domácí hráči jsou od začátku aktivnějším týmem, ale Marseille se zatím prezentuje velmi pozornou obranou.
8'
Mbembu zradilo na postranní čáře zpracování a tak hosté nemohou rozvíjet dále svoji útočnou akci.
6'
Zajímavý střílený centr poslal do vápna Bah, ale hostující obrana na poslední chvíli zasáhla před Rafou Silvou!
4'
Neves fauluje ve středu hřiště. Hrát budou hosté.
3'
Bah měl dobrou příležitost odcentrovat do vápna, ale jeho myšlenku vracet míč pod sebe nepochopil ani jeden jeho spoluhráč. Marseille se tak ujímá balonu.
2'
Hosté hned z úvodu chtějí sázet na rychlé protiútoky. Jeden z nich ale domácí obrana po centru Henriqua likviduje.
1'
O úvodní výkop se postaralo domácí mužstvo a snaží se překonat hranici pokutového území.
1'
Oba týmy právě vychází na hřiště. Po zaznění hymny Evropské Ligy a podání rukou bude vše připraveno úvodní výkop.
Ve čtvrtfinále Evropské ligy na sebe narazí portugalská Benfica, která bude hostit francouzské Marseille.

Zatímco hostující celek přešel do čtvrtfinále celkem pohodlně přes španělský Villareal, domácí Benfica, která bude mírným favortiem tohoto zápasu, musela o svém postupu rozhodnout až v domácím těžkém utkání s Rangers. Stabilně přední mužstvo portugalské ligy je letos v domácí soutěži na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na svého městského rivala ze Sportingu, a tak se dá čekat, že veškeré své síly budou chtít vložit právě do Evropské soutěže. Ovšem Marseille je v domácí soutěži až na osmém místě, které nezaručuje evropské poháry pro příští rok. Proto i oni chtějí uspět v této soutěži. Čeká nás tedy velmi zajímavý úvodní duel mezi těmito dvěma týmy. Pro zajímavost je potřeba uvést, že francouzský celek se pyšní doposud nejlepším střelcem celé soutěže, kterým je Pierre-Emerick Aubameyang s 9 přesnými zásahy. Jestli se dokáže prosadit i na horké portugalské půdě se uvidí ve čtvrtek 11. 4. 2024. Utkání startuje v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.