Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Sparta - 14. března 2024   21:00

Liverpool
Liverpool
7' Núñez (Szoboszlai) • 8' Clark (M. Saláh) • 10' M. Saláh (Clark) • 14' Gakpo (M. Saláh) • 48' Szoboszlai (M. Saláh) • 55' Gakpo (Elliott)
6:1
(4:1)
Sparta
Sparta
42' Birmančević  (Preciado)
Liverpool
Kelleher – Bradley, Jo. Gomez (46. Tsimikas), Quansah (66. van Dijk), Robertson (C) – Clark (73. Musialowski), Endó (46. McConnell), Szoboszlai – M. Saláh, Núñez (46. Elliott), Gakpo.
Mrozek, Adrián – Díaz, A. Mac Allister, Gordon, Koumas, Danns.
Dias (POR) – Soares (POR), Ribeiro (POR)
Anfield Road, Liverpool
Sparta
Vindahl – Vitík, Zelený, Krejčí ml. (C) – Preciado, Laçi (58. Sadílek), M. Solbakken (74. Vydra), Kairinen, Ryneš (46. Panák) – Birmančević (66. Tuci), Kuchta (58. Haraslín).
Vorel, Surovčík – Olatunji, Karabec, Mejdr, Wiesner, M. Ševčík.

Utkání je u konce a domácí Liverpool jej bez problémů dotáhl k vysoké výhře. Anglickému celku vyšel i vstup do druhé půle a hned ve 48. minutě skóroval tečovanou střelou Dominik Szoboszlai. V 55. minutě přidal další úspěch Cody Gakpo a pak se už zápas pouze dohrával. O případný hattrick sice usiloval právě Gakpo, nebylo mu však přáno, jeho pokusy buď končily mimo, nebo nechal vyniknout gólmana Vindahla. Liverpool dnes vyhrál drtivých 6:1 a po celkovém výsledku 11:2 postupuje mezi nejlepší osmičku Evropské ligy. Pro Spartu naopak cesta soutěží končí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:4.
90+2'
90+2'
Zase Gakpo a zase bez úspěchu. Dostal pas na levou stranu, prudkou střelu z vápna mu ale Vindahl vyrazil.
90+1'
Právě od Kellehera začala rychlá a zřejmě poslední akce Liverpoolu.
90'
Gakpovi prostě není hattrick přán. Nyní si naběhl na Saláhovu přihrávku na malé vápno a zblízka sklep do odkryté části branky, jenže zakončení bylo z jasného ofsajdu.
90'
Nyní už střela ze strany Sparty přišla, Kelleher si však připsal jednoduchý zákrok.
89'
Haraslín dostal přihrávku do šestnáctky, jenže se sám utopil v kličkách a nevystŕelil.
88'
Tsimikasův centr skončil v chumlu hráčů, Sparťané odhlavičkovali ven z vápna.
87'
Nyní už Szoboszlai centr do šestnáctky poslal, obrana Sparty odvrátila na další rohový kop.
86'
Szoboszlai necentroval z pravé strany, raději rozvíjel akci po zemi.
85'
Zápas se už skutečně jen dohrává, domácí si přihrávají kousek od středového kruhu.
84'
Roh domácích, tohle bylo bez nějakého ohrožení branky Sparty.
83'
Další Vindahlův zákrok, nyní proti Elliottovi a jeho střele z vápna. Toho u Vitík, což sudímu uniklo.
83'
Krátké bago sparťanských fotbalistů na vlastní půlce, domácí je nechali hrát.
82'
Domácí Bradley vhazuje, Liverpool už nikam nechvátá, hráči budou chtít zápas hlavně dohrát bez nějakých zbytečných zranění.
81'
Z velké dálky střílel McConnell, jeho projektil skončil někde v patnácté řadě za brankou Sparty.
80'
Sparta ubránila další akci soupeře a Krejčí se vhazováním pokusí dostat hru ke středové čáře.
77'
Gakpo si musí na případný hattrick ještě počkat. Nyní po zisku domácích a bleskové kombinaci s přenesením na pravou stranu střílel na bližší tyč a donutil Vindahla vyrazit míč na roh.
75'
Ofsajd Sparty na levé straně, domácí jdou už zase do pozvolného protiútoku.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Markus Solbakken, přichází Patrik Vydra.
73'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Bobby Clark, přichází Mateusz Musialowski.
73'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku leží hostující Solbakken, kterého Tsimikas trefil míčem do hlavy.
72'
Nepřesný nákop na Panáka, míč skončil až u brankáře Liverpoolu.
71'
Centr Sparty z přímého kopu, Kelleher mohl však zůstat v klidu, jeho obrana hravě odvrátila.
69'
Rázem tu byl málem hattrick! Za obranu Sparty si naběhl Gakpo, měl dost prostoru na zakončení, míč ale poslal mezi diváky za brankou.
68'
Střídání a karty zvolnily tempo zápasu, nyní se hraje hlavně u půlky.
66'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Indrit Tuci.
66'
ze hřiště odchází Jarell Quansah, přichází Virgil van Dijk.
65'
No a za protesty si ji prohlédl i domácí trenér Jürgen Klopp.
65'
Je tu vůbec první žlutá karta utkání, za vystrčenou podrážku a faul byl potrestán Jarell Quansah.
64'
Těžký souboj jeden na jednoho má za sebou Krejčí, který obehrál Saláha a dlouhým nákopem posunul hru až k půlce.
62'
Roh Sparty, vše skončilo útočným faulem v pokutovém území.
61'
Na lavičce Liverpoolu panuje skvělá nálada plná úsměvů.
60'
Sparta hlavně běhá bez míče, domácí celek si v poklidu hraje u vápna soupeře.
58'
ze hřiště odchází Qazim Laçi, přichází Lukáš Sadílek.
58'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Lukáš Haraslín.
57'
Pokračuje fotbal na jednu branku, další akci zastavil faulem Preciado.
55'
Liverpool právě vstřelil branku!
Demolice Sparty pokračuje. Po rohu sice Vindahl míč vyboxoval, jenže jen k Bradleymu, ten přiklepl na Elliotta a jeho technickou střelu, která prošla přes několik hráčů, jemně tečoval CODY GAKPO. Ten tak připisuje svou dnes druhou trefu a je to 6:1!
54'
Vše se zase přesunulo blíže k vápnu Sparty, střílel Elliott, jeho rána ale byla sražena na rohový kop.
54'
Velká malá domů na Kellehera, ten hned poslal pas k půlce.
52'
Je to prakticky exhibice anglického celku. I když se zrovna nehraje u Vindahlovy šestnáctky, tak Liverpool předvádí pěkné kombinace.
50'
Domácí opět u míče a máme tu kombinaci kousek od šestnáctky. Sparta musí neustále dávat velký pozor.
48'
Domácím vyšel i úvod druhé půle a je tu gól číslo pět. Po akci pravou stranou přiklepl Saláh na DOMINIKA SZOBOSZLAIE, ten si v běhu zpracoval a s pomocí nechtěné teče Ladislava Krejčího skončila jeho střela mimo dosah gólmana Vindahla – 5:1.
46'
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Filip Panák.
46'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Harvey Elliott.
46'
ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází James McConnell.
46'
ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Kostas Tsimikas.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, na který by hosté asi nejraději co nejdříve zapomněli. Spartě absolutně nevyšel úvod, když předvedla několik obrovských minel a už ve 14. minutě to bylo 4:0! Postupné se trefili Darwin Núñez, Bobby Clark, Mohamed Saláh a Cody Gakpo. I po této smršti ale Liverpool nepolevoval a předváděl aktivní fotbal se šancemi. Vindahl už ale další góly nepřipustil a v závěru půle se gólu dočkala právě i Sparta. Ve 42. minutě vysunul Preciado Veljka Birmančeviće a ten ranou podél Kellehera upravil na současných 4:1.
45+1'
45'
Saláh mohl z pravé strany zakončovat, rozhodl se ale ještě přihrávat. Robertson byl ovšem pokrytý.
44'
Na tribunách panuje spokojená atmosféra na obou stranách. Domácí se radují z náskoku, ti hostující neúnavně povzbuzují svůj tým a ženou jej za dalším snížením.
42'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak i Sparta se dočkala gólu a snížila. Po dlouhém Vindahlově výkopu se za půlkou dostal k míči Preciado, vysunul do běhu VELJKA BIRMANČEVIĆE, který se zbavil Endóa, a střelou podél Kellehera zakončil k tyči – 4:1.
41'
Po rohu domácích letěl vysoký pas na Robertsona, ten ale míč na hrací ploše nezachytil.
40'
Z velké dálky to zkusil hostující Preciado, trefil ovšem pouze přebíhajícího obránce.
39'
Núñez je při chuti, teď se položil do akrobatických nůžek, kterými však zcela minul. Potlesk tribun ale dostal.
38'
Přímý kop Sparty. Zleva centroval Birmančević, Gomez odkopl pouze k Preciadovi a jeho rána zpoza vápna letěla kus vedle Kelleherovy branky.
37'
Další Vindahlův zákrok, nyní proti bombě Bobbyho Clarka z pravé strany vápna.
36'
Za obranu Sparty si naběhl Saláh, jenže v souboji trefil jen vyběhnutého Vindahla.
35'
Mohlo to být o pět! Saláh na pravé straně zpracoval vysoký míč, z první přiklepl na střed osamocenému Núñezovi, jenže ten zblízka velkou šanci zahodil, když branku překopl!
34'
V souboji jeden na jednoho uspěl Jan Kuchta, zbavil se svého strážce a vystřelil. Šlo to ale kus vedle levé Kelleherovy branky.
32'
Po dlouhé době se k míči dostal i Kelleher, neváhal a hned po stažení míče rozehrál. Dlouhý výkop skončil u Vindahla.
31'
Protiútok Liverpoolu byl veden pravou stranou, Darwin Núñez byl ale zachycen v ofsajdu.
30'
Preciado centroval z pravého křídla, jenže pouze k nohám domácích obránců šestnáctky.
29'
Z pravé strany dostal Liverpool míč až na levé křídlo a opět to bylo s několika hezkými přihrávkami. V nich se vyžívá hlavně Saláh.
27'
Anglický celek kombinuje u pokutového území Sparty a snaží se vymyslet pro diváky atraktivní akce.
26'
Saláh prostrčil přihrávku na Szoboszlaie, ten sklepával na Gakpa, to už ale zakročila obrana Sparty a srazila míč na roh. Ten Liverpoolu vůbec nevyšel.
24'
I přes silně nepříznivý výsledek jsou nyní na tribunách slyšet hlavně hostující fanoušci a jejich zpěv.
23'
Z velké dálky vystřelil hostující Qazim Laçi, skákající pokus ale Kelleherovi nenadělal žádné problémy.
21'
Roh domácího celku, Sparta se nadvakrát zvládla ubránit. Do šance se nedostali Núñez, ani Szoboszlai.
20'
Saláh už na pravé straně vápna zkoušel svou kličku, protihráče ale nepřehrál a musel přiťuknout na Clarka.
19'
Malá domů na Kellehera, ten měl plno času i prostoru na klidnou rozehrávku.
17'
I Sparta ale umí zaútočit. Pravou stranou se do vápna dostal Preciado, zpětný pas už ale jeho spoluhráče nenašel.
17'
Vypadá to, že i Liverpool trochu polevuje v tempu, přesto se i nadále hraje hlavně na půlce Sparty.
16'
Vindahl si konečně připisuje úspěšný zákrok, míč skryl v rukavicích po Saláhově střele.
14'
Tohle je už drtivý debakl... Liverpool si vybojoval na půlce míč, předvedl rychlý přechod na pravou stranu, odkud nacentroval Saláh na střed vápna, kde našel CODYHO GAKPA a ten ranou do středu branky překonal Vindahla – 4:0.
12'
Liverpool je v laufu a nepolevuje v tlaku. Byla tu akce levou stranou, centr na Núñeze, na něj to ale bylo moc vysoké a hlavičkoval mimo.
10'
Vindahl ze své sítě vyndal další míč. Opět to bylo o napadání rozehrávky Sparty, tentokrát od Clarka, který vrátil příhru MOHAMEDU SALÁHOVI a ten technickou střelou nedal brankáři Sparty žádnou šanci na zákrok – 3:0.
9'
Opravdu ledová sprcha pro pražský klub a dá se říci, že už v úvodu máme po zápasu...
8'
A hned přichází další úder a je to o dva. Sparta dokonale pokazila rozehrávku u svého vápna, Saláh napadal tak šikovně, že se míč od něj odrazil k BOBBYMU CLARKOVI a ten neměl problém prostřelit Vindahla – 2:0.
7'
Domácí jdou do vedeni! Po kombinaci u hranice šestnáctky přišel pas na pravou stranou, odkud Szoboszlai našel příhrou po zemi DARWINA NÚÑEZE a ten střelou z první našel mezírku u Vindahlovy levé tyče – 1:0.
6'
Sparta se dostala do náznaku rychlého protiútoku, Birmančević ale vše přibrzdil přihrávkou na paty.
5'
Saláh se poprvé cpal do vápna, na Gakpův vysoký oblouček ale nedoskočil. Opět byl u míče jako první Vindahl.
5'
Liverpool rozehrál první rohový kop utkání, signál ovšem nebyl z těch povedených.
4'
Výsledkem pak byl nákop červených k vápnu Sparty, Vindahl byl u míče jako první a v rohu šestnáctky v klidu zakročil.
3'
Kuchta lehce zatlačil na rozehrávku Liverpoolu, obranná řad a domácích se ale dokázala vykombinovat přes pravou stranu.
2'
První náznaky akcí z obou stran, zatím se jedná o takové oťukávání a pasům schází přesnost.
1'

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Jo. Gomez, Quansah, Robertson (C) – Clark, Endó, Szoboszlai – M. Saláh, Núñez, Gakpo.
Náhradníci: Mrozek, Adrián – van Dijk, Díaz, A. Mac Allister, Elliott, Tsimikas, Gordon, McConnell, Koumas, Danns, Musialowski.
Trenér: Jürgen Klopp

AC Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Zelený, Krejčí ml. (C) – Preciado, Laçi, M. Solbakken, Kairinen, Ryneš – Birmančević, Kuchta.
Náhradníci: Vorel, Surovčík – Olatunji, Karabec, Tuci, Sadílek, Mejdr, Haraslín, Vydra, Panák, Wiesner, M. Ševčík.
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Dias (POR) – Soares (POR), Ribeiro (POR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Anfield Road začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Artur Dias, kterému budou na pomezí asistovat Paulo Soares a Pedro Ribeiro. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Gustavo Correia a u videa budou Tiago Martins a Hugo Miguel. Všichni pánové jsou z Portugalska.
První utkání

Minulý týden se v Praze úvodní duel Spartě vůbec nevyvedl. Už v sedmé minutě totiž proměnil pokutový kop MacAllister a nastavil tak ráz utkání. Ve 25. minutě navíc navýšil náskok anglického celku Núñez a v nastaveném čase stejný hráč navýšil už na tříbrankový rozdíl. Po návratu z kabin sice Bradley dal vlastním gólem Spartě nějakou naději na slušný výsledek, jenže v 53. minutě Díaz vrátil Liverpoolu tříbrankový náskok a debakl pražského celku dokončil v nastavení Szoboszlai. Liverpool si tak do domácí odvety přivezl výsledek 5:1.

AC Sparta Praha – Liverpool FC 1:5 (0:3)

Branky: 46. Bradley (vla.) – 7. A. Mac Allister (pen.), 25. Núñez (Elliott), 45+3. Núñez (A. Mac Allister), 53. Díaz (Elliott), 90+4. Szoboszlai

Žluté karty: 62. Krejčí ml. (SPA), 74. Zelený (SPA)

AC Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Sørensen (43. Ryneš), Krejčí ml. (C) – Preciado, M. Solbakken, Kairinen (74. Karabec), Zelený – Birmančević (74. Tuci), Kuchta (74. Olatunji), Haraslín (65. Laçi).

Liverpool FC: Kelleher – Quansah, Jo. Gomez (46. Bradley), Konaté (51. van Dijk), Robertson (C) – Endó, A. Mac Allister (65. Clark), Elliott – Gakpo, Núñez (51. Szoboszlai), Díaz (74. M. Saláh).

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto (vše. Španělsko)
Dobrý večer u odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi týmy Liverpool FC a AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.