Já vám děkuji za pozornost při čtení našeho online přenosu a přeji vám krásný zbytek prvního čtvrtečního dne v měsíci srpnu. Někdy zase napočtěnou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:16.
Slavia sice inkasovala v pětasedmdesáté minutě vyrovnávací branku, ale i tak postupuje do play-off Evropské ligy!

Celek z pražských Vršovic šel ve třiadvacáté minutě do vedení po krásné střele Josefa Hušbauera a vypadalo to pozitivně. Ještě před poločasem byl totiž vyloučen obránce Nadjack.

Jenže přišla komplikace. Rio Ave dokázal po dvanácti minutách ve druhém poločase vyrovnat. Po šťastném odrazu od tyčky se z dorážky prosadil Rubén Ribeiro.

Rio Ave bylo sice následně aktivní na míči, ale k žádné střele se nedostalo, pořád něco vymýšlelo a nakonec z toho nebylo vůbec nic.
90+7
90+7
Po nádherné kombinaci Slavie se dostal míč až do vápna na Antonína Baráka, který napoprvé trefil padajícího brankáře a svým druhým pokusem branku přestřelil. To ale nevadí, následně je utkání ukončeno!
90+6
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Jaroslav Mihalík.
90+5
V posledních sekundách byl faulován Milan Škoda, to už vypadá opravdu parádně. Dokonce uvidíme ještě jedno střídání.
90+4
Poslední sekundy se odehrávají na polovině hřiště a Slavia nedělá zbytečné problémy. Postup do play-off Evropské ligy je blízko.
90+3
Jasmin Ščuk se následně před vápnem skvěle zorientoval a odkopl jej až k brance Cássia. Připomínalo to hokejové vyhození v oslabení.
90+2
Akce se domácím nakonec nepovedla, a tak budeme sledovat vhazování Jana Mikuly. To nahrává českému celku do karet.
90+2
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michael Ngadeu, přichází Antonín Barák.
90+1
Nad rámec druhého poločasu se bude hrát pět minut. Mezitím odkulhává ze hřiště Michael Ngadeu, který bude nejspíše druhým střídaným.
90
Jasmin Ščuk nyní na levé straně fauloval, a tak uvidíme hodně nebezpečný přímý kop. To budou chvilky nervů pro fanoušky Slavie.
89
Poslední minutky probíhají a nervozita je na obou stranách na nejvyšším stupni. Slavia nyní kombinuje na útočné polovině, kde drží míč.
87
Héldon to zkoušel z levé strany stříleným centrem do vápna, který Pavlenka s chladnou hlavou vyboxoval. Hušbauer následně míč odkopl.
86
Cássio nyní zariskoval a přehodil atakujícího Zmrhala a míč až z hranice vápna odkopl. Toto kdyby se nepovedlo, je rozhodnuto.
85
Výborně si nyní počínal Jan Bořil, jenž na levé straně opravdu zaří. Tělem si pohlídal dotírajícího útočníka a vybojoval tak odkop od branky.
84
Simon Deli byl atakován napadajícím hráčem, kterého chytře trefil, a tak bude následovat vhazování Bořila. Slavia se nikam nechce hnát.
83
Je ovšem důležité, že se Slavia drží v útoku a snaží se dát pojišťující branku. Mezitím ale šetří i drahocenné sekundy.
82
Slavia se pokoušela něco vymyslet. Jan Bořil odcentroval do vápna, kde ale nikoho v modrém dresu nenašel. Následuje sprint zpátky do obrany.
81
Slávisté to zkoušejí. Jaromír Zmrhal se dostal k míči, naběhl si k hranici vápna, ale střelou na zadní tyčku neuspěl. Následuje rychlá rozehra.
80
Jenže toto nebylo tak nebezpečné. Z hranice vápna to zkoušel Rubén Ribeiro, ale jeho střela byla pomalá, slabá a nikoho neohrozila.
79
Slavia se nyní ubránila snažení domácího celku a dostala tak míč mimo ohrožení Pavlenkovo branky. Ne na dlouho.
78
Héldon se snažil na levé straně umotat Josefa Hušbauera. Exsparťanský záložník si na něj ovšem počkal a nedovolil mu projít do zakončení.
77
V následném vzdušném souboji se střetli hlavami Tarantini a Ngadue. Oba hráči se chvilku drbali, ale prvotní bolest přešla a můžeme pokračovat.
76
Další střelecký pokus Milana Škody. Ten dostal míč na hranici vápna, odkud se mu nepovedlo trefit branku. Zamířil pár centimetrů vedle levé tyčky.
75
Zbytečně si nyní počínal Josef Hušbauer, který bude dalším potrestaným hráčem tohoto utkání. Šlapákem na polovině hřiště trefil domácího hráče.
74
Tak to byla škoda, pane Škoda! Jasmin Ščuk dostal míč na Milana Škodu do vápna, kde se ale sešívaný kanonýr nedokázal z otočky prosadit!
73
Nepěkný zákrok domácího Rodericka, který skluzem na polovině hřiště zastavoval Josefa Hušbauera. Následuje žlutá karta a nabídnutá standardka.
71
Na zemi se po vzdušném souboji nachází Mikula a Ribeiro. Oba hráči se střetli hlavami. Nakonec se píská faul českému obránci, střelec branky Ria Ave je ošetřován.
70
Skotský sudí to dnes nemá vůbec lehké. Unikajícího hráče Slavie faulovan jeden z hráčů, kterému se to vůbec nelíbilo a párkrát zabubnoval pěsti do trávníku.
70
Trenér domácího celku Nuno Capucho byl po další protestech poslán na tribunu! No, to jsou zajímavé věci...
69
Útočná snaha domácích končí poté, co byl nepříjemně nakopnut Jan Mikula. Héldon byl příliš agresivní při odebírání míče.
68
Nyní dostal míč do vápna Tarantini, kterému se ale nepovedlo u pravé tyčky zakončit. Skvěle jej pokryl Jiří Bílek, který byl následně trefen míčem.
67
Tarantini neunesl neodpískaný faul, a tak si po pár slovíčkách vysloužil žlutou kartu. To nebylo moc promyšlené rozhodnutí.
66
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Gino van Kessel, přichází Jasmin Ščuk.
65
Standardní situace byla zahrána centrem do vápna, kde se sice nikdo neprosadil, ale akce pokračovala. Přišel centr z druhé strany, ale ani tento centr nebyl zakončen gólově.
64
Simon Deli nyní zastavoval rozeběhnutého Héldona. Slávistický obránce byl na pokraji vyloučení, ale nakonec je z toho „jen“ přímý kop.
62
Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Joao Novais, přichází Héldon.
61
Van Kessel byl osloven přihrávkou na pravé křídle, kde se mu ale nepovedlo udržet balón. Následovat bude střídání domácího celku, již třetí v utkání.
59
Nejistý Ngadeu ztratil míč, ke kterému se dostávali hladoví portugalští vlci. Těsně před jedním z nich ovšem dokázal míč odkopnout Jiří Bílek.
58
Slavia vypadá lehce rozladěně. Josef Hušbauer si na metr nedokázal přihrát s Janem Mikulou, a tak budou vhazovat domácí fotbalisté.
57
Rio Ave právě vstřelilo branku!
Ojedinělá akce domácího celku končí brankou a je opět o co hrát! Tvrdou střelu z hranice vápna sice Pavlenka vyrazil na tyčku, ale na dorážku RUBÉNA RIBEIRA neměl! Domácímu celku stačí jedna branka k postupu.
55
Wakaso to zkoušel z dálky, ale jeho rána byla hodně nepřesná a skončila jen mimo tři tyče. Následovat tak bude odkop od branky Pavlenky.
54
Rychle rozehrál aut Gino van Kessel, který zakládal hodně nadějnou akci. Rozehra byla ovšem přerušena rozhodčím, jenž odpískal aut pro domácí tým.
53
Rio Ave to sice nějakým způsobem zkouší, ale moc se jim nedaří vymyslet něco, co by bylo hnacím motorem pro obrat.
51
Rio Ave je v ofenzívě neškodné. Po pravé straně se pokoušel projít jeden z domácích, ale ten nevymyslel naprosto nic.
49
Gino van Kessel se pokoušel obejít na pravé straně bránícího hráče. To se mu částečně povedlo, ale bylo to s faulem.
48
Na Milana Škodu letěl míč za obranu, který ovšem nedokázal nakonec dostihnout. Bránící hráč míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí.
47
Na levé straně se dostal k míči Jaromír Zmrhal, který ustál v souboji a poslal míč do vápna. Tam se k němu ale nikdo nedostal.
46
Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Yazalde, přichází Tarantini.
Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Filip Krovinović, přichází Pedrinho.
46
46
Vše vypadá naprosto skvěle. Slavia vede od dvaadvacáté minuty 1:0, kdy se parádně prosadil Josef Hušbauer. Rio Ave navíc hraje bez vykartovaného Nadjacka, který naprosto zbytečně fauloval Josefa Hušbauera. Druhý poločas začne přibližně za třináct minut!
45+4
45+3
Domácí celek neunáší situaci na hřišti. Na střídačce byl příliš kritický André Vilas Boas, jenž inkasuje žlutou kartu.
45+1
Tak to byla klukovina. Nadjack naběhl do Josefa Hušbauera a zezadu jej tvrdě atakoval. Po tomto zákroku vidí jasnou druhou žlutou kartu a míří do sprch.
45+1
Roh se nepovedlo, a tak musí Slavia zpět. V prvním poločase se bude hrát o jednu minutu navíc. Do útoku míří Rio Ave.
45
V závěru prvního poločasu prošel do vápna Gino van Kessel. Tomu se ještě povedlo vybojovat jednu standardní situaci, respektive roh z pravé strany.
44
Yazalde opět na zemi. Simon Deli jej zastavil čistým způsobem, následně se ale portugalský hráč o důrazného Deliho bouchl do hlavy. Míč pro Rio Ave.
42
Míč se dostal následně právě k Tomáši Součkovi, který byl ale Rubénem Ribeirem nepěkně faulován. Žlutá karta pro tohoto fotbalistu.
42
Tomáš Souček si počínal nedovoleně na útočné polovině. Povalil jednoho z hráčů, a tak se k míči dostávají fotbalisté Ria Ave.
40
Simon Deli si počkal na Yazaldeho, kterého následně obral o míč. Lehce do něj naběhl, ale i tak se jedná o přísnou žlutou kartu.
39
Lehce zoufale to zkoušeli domácí. Jeden z hráčů to zkoušel z nějakých pětadvaceti metrů trefit branku, kterou ale minul o pár metrů.
38
Gino van Kessel se s míčem prodral až na hranici vápna, odkud se následně pokoušel zakončit. Jeho slabá střela ale skončila vedle.
36
Michael Ngadeu posílal středem hřiště míč na Milana Škodu, kterému se ale výbornou přihrávku nepovedlo zachytit.
35
Nadjackovi se proti rychlonohému Zmrhalovi hraje špatně. Nyní jej zezadu fauloval a mohl být rád, že nepřišla druhá žlutá karta.
34
První velká šance domácího celku. Yazalde naběhl po levé straně až do vápna, kde se mu ale pozorného a skvěle zasahujícího Pavlenku překonat nepovedlo!
33
Gino van Kessel se pokoušel projít přes bránící hráče, což se mu nakonec nepovedlo. Následně byl faulován Yazalde, provinil se Simon Deli.
32
Po levé straně se prodíral Joao Novais, kterému se díky obětavému zákroku Jana Mikuly nepovedlo odcentrovat. Následuje roh.
31
Michael Ngadeu skvěle zachytil přihrávku a mohl rozjet nadějnou akci Slavie. Jeho přihrávka byla ovšem tragická, a tak jsou u míče domácí.
30
Rio Ave se nemůže dostat za obranu Slavie. Nyní letěl na branku Pavlenky míč z nějakých šedesáti metrů. Toto ho opravdu nemohlo ohrozit.
28
Jan Bořil si prohodil míč za obránce Nadjacka a šel si cíleně pro faul. To se mu nakonec povedlo a domácí obránce vidí kartónek.
27
Míč ovšem zasáhl jen pětičlennou zeď, a tak se může do útoku prodrat slávistický celek. Hra se nám pomalu a jistě dostává do své první půlhodiny.
26
Hrdina minulých okamžiků Josef Hušbauer fauloval jednoho z domácích hráčů. Rio Ave má k dispozici přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.
25
Po neúspěšném rohovém kopu klubu z Vršovic se k míči dostávají fotbalisté Ria Ave, jenž kombinují na útočné polovině. Uvidíme, co se jim povede vymyslet.
24
Tato branka má hodnotu zlata. Rio Ave musí dát totiž k postupu do dalšího kola dvě branky. Sešívaní kombinují na útočné polovině.
22
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to je paráda! Slavia sice nevyužila minulou šanci, ale nyní jde do velice důležitého vedení! Gino van Kessel vyhrál ve vápně souboj a míč předal Janu Mikulovi. Slávistický obránce přiťukl míč JOSEFU HUŠBAUEROVI, který z hranice vápna střelou k tyčce dává důležitý gól!
20
Tak to byla obrovská škoda! Ngadeu našel na pravé straně Hušbauera, který z prvního doteku centroval do vápna. Svou hlavičkou našel Milana Škodu, který ovšem trefil jen tyč!
20
Je za námi úvodních dvacet minut, které nám zatím nenabídlo nic zajímavého. Rio Ave kombinuje na vlastní polovině a trpělivě čeká.
18
Rohový kop domácího celku skončil až u brankáře Cássia, jenž se pokoušel rozehrát rychlou akci. Míč ovšem skončil u Jiřího Pavlenky.
17
Po dlouhém výkopu domácího brankáře se mohli portugalští fotbalisté dostávat do šance. Místo toho se ale píská ofsajd, nalezen byl Yazalde.
15
Následně se k rohovému kopu dostali svěřenci Dušana Uhrina. Standardní situaci zakončoval hlavičkou Ngadeu, který ale přestřelil branku.
14
Nyní byl právě Zmrhal faulován. Na polovině hřiště byl přidržován Novaisem, a tak bude následovat rozehra českého celku.
13
Eliseu Cassamá se pokoušel na polovině hřiště podniknout akci a zbavit se Jaromíra Zmrhala. Místo toho ale škobrtnul o jeho nohu, a tak se píská faul levého záložníka Slavie.
11
Po centrované míči z levé strany se k hlavičce dostával domácí Yazalde. Tísněný domácí hráč sice zakončil svou akci, ale mířil jen nad branku Jiřího Pavlenky.
10
Na druhé straně postupoval hodně nebezpečně Yazalde, kterého ve středu travnaté plochy poslal k zemi Jan Mikula. Slávistický obránce vidí brzkou žlutou kartu.
9
Jaromír Zmrhal skvěle zachytil rozehru Ria Ave a postupoval po své levé straně. Následným centrem hledal Škodu nebo vana Kessela. Nikomu se ale nepovedlo míč zasáhnout.
8
Registrujeme také první střelecký pokus. Z dálky to zkoušel domácí Ribeiro, kterému se ale nepovedlo zakončit přesně.
7
Míč propadl na pravé straně k holandskému hráči. Jan Mikula se snažil poslat nejnovější posilu Slavie do úniku, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.
6
Únik po pravé straně následně podnikl Gino van Kessel, kterému se povedlo vybojovat rohový kop. Následně z hranice vápna střílel stejný hráč a Slavia bude mít k dispozici další rohový kop.
5
První útok Slavie. Jaromír Zmrhal postupoval po levé straně k brance, ale skvěle jej dokázal o míč obrat jeden z bránících hráčů. Následovat bude aut pro modré.
4
Jan Bořil nyní musel naběhnout až ke středu hřiště, kde si poradil v souboji s jedním z hráčů v zelenobílém. Domácí celek ovšem bude vhazovat.
3
Slavia ještě nebyla aktivně u míče. Rio Ave kombinuje před vápnem českého celku. K žádné střele se ovšem portugalský celek nedostal.
2
Po pravé straně postupoval Joao Novais, který se pokoušel udělat kličku Bořilovi, ale s míčem doběhl jen do autu. Vhazovat tedy bude Slavia.
1
Utkání začalo rozehrou domácího celku, který pro dnešní utkání nastupuje v zelenobílých dresech. Hned po rozehře kombinují na vlastní polovině.
1
Krásný večer. Slavia je posledním českým týmem usilující o postup do další fáze Evropské ligy. Mladá Boleslav před pár minutkami sice porazila Škendiju 1:0, ale to na postup nakonec nestačilo.

Rio Ave FC: Cássio – Nadjack, Roderick, Marcelo (K), Rafa Soares – Wakaso – Novais, Krovinovič, Rúben Ribeiro – Gil Dias, Yazalde.
Náhradníci: Vieira – Moreira, Guedes, Tarantini, Vilas Boas, Heldon, Pedrinho.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Mikula, Bílek (K), Deli, Bořil – Souček, Ngadeu – Van Kessel, Hušbauer, Zmrhal – Škoda.
Náhradníci: Berkovec – Barák, Frydrych, Mešanovič, Mihalík, Kenia, Ščuk.

Rozhodčí: Dallas – Stewart, Stevenson (všichni Skotsko).
Sestava Slavie je v defenzivě stejná, jako v prvním utkání v Edenu. Obměněna je ale záložní řada. Vedle Tomáše Součka se postaví Michael Ngadeu a na levém křídle tentokrát začne nedávný oslavenec Jaromír Zmrhal.
Ligové utkání

SK Slavia Praha se v prvním kole ePojisteni.cz ligy měla utkat na půdě brněnské Zbrojovky, ale k utkání nakonec nedošlo. Kvůli hustému dešti bylo utkání odloženo.

Portugalská liga ještě nezačala, a tak se Rio Ave, které hned v prvním kole přivítá silné Porto, může soustředit jen na utkání se sešívanými.
Slávisté před utkáním

Dušan Uhrin ml.: „Je to důležité utkání, soustředíme se jen na něj, protože chceme poskočit někam dál. Oba týmy jsou na podobné úrovni. Rozhodne, individuální kvalita a to, kdo udělá víc chyb. Letí nás o dva hráče víc, abychom měli náhradu, kdyby se něco stalo, protože je to pro nás strašně důležitý zápas. Bereme i tři brankáře. Nesmíme nic podcenit.“

Jasmin Ščuk: „Máme za sebou první poločas a uděláme maximum, abychom ten zápas zvládli. Samozřejmě to nebude nic lehkého. Kdyby to skončilo třeba 1:1, neměli bychom nic proti. Ale myslím, že je v našich silách zvítězit.“
První utkání

SK Slavia Praha 0:0 Rio Ave FC

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5.
ŽK: 37. Hušbauer (SLA), 89. Souček (SLA), 90. Bořil (SLA) – 90+1. Tarantini (AVE)

SK Slavia Praha: Pavlenka – Mikula, Deli, Bílek (C), Bořil – Hušbauer, Souček – Van Kessel, Kenia (80. Ščuk), Mihalík (59. Zmrhal) – Škoda.

Rio Ave FC: Cássio – Soares Cassamá, Roderick, Marcelo (C), Rafa – Wakaso – Barradas Novais, Krovinović (69. Guedes), Rúben Riberio (81. Tarantini) – Gil Dias, Yazalde (58. Héldon Ramos).
Zdravím všechny příznivce českého a slávistického fotbalu. Pátý celek minulého ročníku české nejvyšší ligy rozehraje odvetu s portugalským Rio Ave na jeho půdě. První utkání skončilo 0:0, a tak jsou šance vyrovnané. V malinké výhodě jsou svěřenci Dušana Uhrina, kteří doma neinkasovali. Doufám, že se budete u našeho online přenosu bavit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.