Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : Lincoln - 29. června 2017   19:00

AEK Larnaka
AEK Larnaka
22' Taulemesse  • 52' Tomas  • 65' Tomas  • 68' Taulemesse  • 77' Trickovski
5:0
(1:0)
Lincoln
Lincoln
AEK Larnaka
Pablo – Soria, Antoniades, Catala (C), Tete – Larena, Tomas, Laban, Hevel – Trickovski, Taulemesse
Boljevic, Englezou, Georgallides, Charalambidis, Maloku, Mytidis, Rousias
Lincoln
Navas – Garcia, Lopes, Chipolina R. (C), Castells, Chipolina J. – Bardon, Lopez Ricart, Calderon (37. Pibe), Casiaro K. – Casciaro L (29. Hernandez)
Andrada, Aranda, R. Casciaro, Hernandez, Pibe, Pusey, Soler

A utkání je u konce! Domácí si berou zcela výmluvný náskok pěti branek do odvetného utkání a je tak takřka jasné, kdo postoupí do další fáze. Po celou dobu dnešního utkání byli jednoznačně lepším týmem, přesto se ale střelecky v první půli trápili. V druhém dějství to byl ale čistě jen a pouze jejich koncert a i s přispěním vynikajícího zákroku Pabla, vítězí v dnešním střetnutí poměrem 5:0!

Druhé utkání této série se odehraje na hřišti Lincolnu Red Imps Fc, konkrétně 6.7.2017 v 22:00!

Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera.
90+3'
90+2'
Hostům se ani v závěru nedaří dostat ze své poloviny hřiště, kde jsou utlačováni výbornou kombinační hrou soupeře.
90+1'
Domácí hráči stále válcují hosty z Lincolnu na jejich polovině, co si občas dovolí v kombinaci u vápna soupeře je celkem nevídané. Je vidět, že mají po celou dobu utkání ve své režii.
90'
Posledních pár sekund do konce je již jasné, kdo si do odvety přiveze úsměv na tváři, sudí ale přesto nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby!
89'
Další z nadějných útoků domácího týmu končí pouze v zámezí poté, co se jeden z jejich hráčů ukopl a míč poté nedohnal.
88'
Hostující borci už v závěru, z jejich pohledu rozhodně nepovedeného utkání, působí zřejmě unaveně. Domácí se dostali do další vynikající šance, následná střela jednoho z jejich hráčů skončila pouze na brankové konstrukci!
86'
Hráči ve žlutých dresech jsou ale stále nastěhováni na polovině Lincolnu a nevypadá to, že by se jim z ní jen tak chtělo pryč! Rozvážnou kombinací se snaží dostat čím dál blíže k brance Navase.
85'
Larnaca se na polovině soupeře dostala do nadějné kombinace o přihrávkách na jeden dotek, poslední před možným centrem ale skončila až v zámezí.
83'
Následný centrovaný míč od rohového praporku příliš starostí domácí obraně nepřidělil, naopak se hráči Larnacy dostali do protiútoku, který jim ale zhatilo ofsajdové postavení jednoho z jejich hráčů.
82'
Hostům se podařilo získat míč, načež se dostali do nadějného postupného útoku. Centrovaný míč byl dvakrát tečován, načež se úplně osamocený ve vápně domácích ocitl Argentinec Pibe. Ten si výborně zpracoval míč, poté vystřelil a ještě lepším zákrokem se prezentoval brankář Pablo, který míč dokázal vytěsnit na rohový kop! Vypadá to, že si domácí ochránce svatyně chce udržet čisté konto za každou cenu!
81'
Domácí se logicky nikam neženou, svoji kombinaci, kterou rozjeli na polovině soupeře již zatáhli až na svoji polovinu, kde se postupnými přihrávkami snaží dostat zpět na území Lincolnu.
79'
A domácí se dostali ihned po proměněné penaltě do další šance. Konkrétně Trickovski nedokázal dnes po druhé prostřelit hostujícího brankáře. Jeho přízemní střela postrádala razanci i směr, stav tak zůstává stále 5:0!
78'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Larena, přichází Boljevič.
77'
Larnaca právě vstřelila branku!
Pokutový kop měl čest zahrávat sám faulovaný IVAN TRICKOVSKI, který se také nemýlil! Přízemní střelou do pravého dolního růžku branky překonal Navase, který již dnes po páté lovil míč ze sítě. Domácí tak již mají zcela výmluvný náskok i do odvetného utkání.
76'
Domácí hráči chvíli drželi míč u vápna soupeře, poté se prezentovali přihrávkou za obranu, kterou sice Trickovski nezastihl, byl ale faulován a domácí tak budou zahrávat pokutový kop!
74'
Hráči mají možnost na chvilkové občerstvení poté, co na zemi v křeči zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Je vidět, že i pro takhle trénované borce jsou utkání v takovém počasí náročné.
73'
Skoro si zahrál po delší době i domácí brankář Pablo, míč na něj šel po nepovedeném pokusu o přihrávku za obranu Larnacy. Míč si ale zkušeně pohlídal a nechal jej doputovat až do zámezí.
72'
Hosté se snažili dostat do rychlého brejku, v oslabení 2 na 4 ale logicky selhali a u míče pokračují hráči ve žlutých dresech.
71'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Taulemesse, přichází Mytidis.
70'
A domácí nepolevují v tlaku, hrnou se do dalších šancí, je viditelné, že jim nestačí ani čtyřbrankový náskok.
68'
Tak tohle je pro hostující tým z Lincolnu velmi kruté! V krátkém rozmezí dostávají další branku a do odvety si mohou jít zřejmě pouze „zakopat“. Rychlý brejk v podání Larnacy rozjel Joan Tomas, který unikl hostující obraně po levém křídle. Jeho následnou přihrávku pod sebe našel FLORIAN TAULEMESSE, který už po druhé dnes nezaváhal a překonal Navase!
66'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Tete, přichází Maloku.
65'
Po obrovské chybě hostující obrany se domácí prosazují již po třetí a téměř definitivně pojišťují dnešní vítězství a také lepší pozici do odvety! Po zmatcích v obraně Lincolnu se k míči dostal autor druhé branky JOAN TOMAS, který opět nezaváhal a přízemní střelou navyšuje vedení svého týmu!
63'
Hosté se vehementně snaží o vyrovnání, jejich další kombinace na polovině soupeře ale končí nepovedeným centrem za obranu. Pokračovat tak bude domácí brankář Pablo odkopem od své svatyně.
62'
Ta ale pro hráče Lincolnu nedopadla vůbec dobře, s centrovaným míčem si lehce obrana domácích poradila, následně hosté faulovali a míče se tak zmocňují na dobro hráči domácího AEK.
61'
Hosté se dostali na polovinu soupeře, kde dokonce budou mít možnost standartní situace po faulu na jednoho z jejich borců.
59'
Domácí jsou nastěhováni na polovině hostů, kombinací u jejich vápna se snaží o vstřelení pojišťovací branky.
58'
Do šance ve vápně hostů se dostal Laban, ten ale střelou v pádu nedokázal trefit zařízení.
58'
Domácí se po faulu na jednoho z jejich hráčů pokusili o rychlé rozehrání standartní situace, to jim ale zhatil sudí.
56'
Domácí sice chvíli drželi míč a vypadalo to, že by se měl urodit další nadějný útok z jejich kopaček, vše ale přerušila ztráta míče, načež se do šance dostali hosté. Ti ji ale proměnit nedokázali.
52'
Už tak rozjetí fanoušci se radují ještě více, domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Tete předvedl krásnou akci na levé straně, kdy se zbavil dvou hráčů a ve vzduchu našel JOANA TOMASE, který přiběhl z druhé vlny a balon usměrnil hlavou do branky.
52'
Domácí měli výbornou šanci, avšak přihrávali si až mockrát, tu finální nahrávku soupeř vystihl a zakončení do prázdné branky se tak nekonalo.
50'
Hosté z veliké dálky vyslali balon na branku, pro ten si ale v pohodě doskočil brankář Pablo, následně rychle rozehrál.
48'
Z té ale domácí branku neohrozili. Navas si dobře postavil zeď a přes tu balon neprošel, nakonec zamířil do zámezí.
47'
Lopes stáhl za rameno k zemi unikajícího protivníka, za což následuje jasná žlutá. Navíc je tu dobrá standardní situace pro domácí.
47'
Druhou půli začali aktivně hosté, během chviličky je ale domácí i balon připravili a hned útočí.
46'
První půle je za námi a domácí zaslouženě vedou o jednu branku. Šancí měli hodně, dokázali ale využít jen jednu. Hosté toho směrem kupředu moc nepředvedli, jedna obrovská šance skončila střelou těsně vedle branky, to od nich bylo vše. Vedení domácích je tak zasloužené. Nutnou také zmínit, že hosté mají za sebou ze zdravotních důvodů už i dvě střídání, což jim také na konci moc sil nepřidá.
45+2'
45+2'
Střelec první branky to zkoušel dělovou z velikého úhlu, brankář Navas si ale balon pohlídal.
45+1'
Rozhodčí v první půli nastavuje dvě minuty. Během té první mohli domácí zaútočit po pravé straně, jednomu z hráčů ale balon těsně utekl za čáru.
45'
Dvě rychlé akce, na každé straně jedna a v obou se ve světle reflektorů ukázali brankáři.
44'
Hosté se nyní na chviličku dostali k balonu a snaží se s ním co nejdéle udržet na polovině soupeře.
43'
Podobně jako při první brance si Taulemesse naběhl na přední tyč, tentokrát ale jeho hlavička mířila lehce nad branku.
41'
První poločas se blíží ke konci a domácí stále vedou jen o jednu branku, to není pro ně zrovna komfortní náskok.
40'
Domácí mají stále balon po svou kontrolou a soupeři ho nepůjčují. Jejich pokusy směrem na branku jsou ale dost nepřesné.
39'
Tohle už není nepříjemné, tohle je fatální. Dvě vynucená střídání v prvním poločase, tyto síly možná budou hostům ve druhé půli chybět...
37'
Fauloval a ještě svůj tým. Při zákroku se Calderon pravděpodobně poranil a musí tak střídat, nahradí ho Pibe.
37'
Domácí dávají do útočení všechny síly, dávat pozor by si ale měli i na zadní vrátka, tam by jim mohl někdo nebezpečně prokloznout.
36'
Hosté se dostávají pod stále větší a větší tlak, nemohou se osvobodit ani obyčejným odkopnutím.
33'
Calderon si nyní musel přijít jako některý z českých fotbalistů, svého soupeře totiž doslova zboural. Byl to Tete. Na hřišti ale zůstal ležet faulující a je ošetřován.
32'
Další tvrdý zákrok, tentokráte do svého soupeře zajel kolíky napřed Castells, žlutou kartu kupodivu od rozhodčího neviděl.
31'
Domácí se pokoušeli o rychlou akci, šli ve třech proti šesti, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor.
30'
Toto je pro hosty ještě horší, hráč, který aktivně podporoval útok, musel střídat, veliké oslabení.
29'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází K. Casciaro, přichází Hernandez.
27'
K. Casciraro při zpracování balonu asi špatně došlápl a nyní zůstává ležet na trávníku. Bude muset střídat.
Zajímavost...

V základní sestavě domácích najdeme pouze dva hráče kyperské národnosti, naproti tomu v hostujícím celku je hned 6 hráčů s národnosti Gibraltaru.
24'
Teď už to budou mít hosté opravdu těžké. Kdyby se jim prve podařilo skórovat, šanci by měli, teď už to jen tak lehce půjde.
22'
Z rohového kopu přiletěl krásný centr na bližší tyč, kde se objevil hlavní představitel předchozí akce FLORIÁN TAULEMESSE a hlavou balon poslal do branky, brankář Navas neměl šanci.
22'
Taulemesse si naběhl do vápna na přízemní centr, ten ale před ním byl zblokovaný, rohový kop.
20'
Prvních dvacet minut je téměř za námi a i přes veliký tlak domácích měli před chviličkou největší šanci hosté. Radost, která by následovala, kdyby se Chipolina trefil, by asi byla obrovská...
19'
Fotbalisty z Gibraltaru to povzbudilo a už posílali další centr do vápna, tentokrát z toho ohrožení branky nebylo.
18'
Hosté se poprvé dostali kupředu, skrze obránce se výborně protáhl J. Chipolina, upaloval sám na brankáře, jeho přízemní střela ale skončila těsně vedle branky!
17'
Musím sportovně uznat, že mě velmi překvapila atmosféra, jaká na stadionu panuje. Fanoušci ve velikém kotli jedou jeden pokřik za druhým, slušná prezentace.
16'
Rozhodčí si dává se svými výroky dost načas. Nejprve velmi pozdě odpískal faul,po kterém následovala žlutá pro Bardona, nyní si také dal dost času, než zapískal.
15'
Trickovski to zkoušel zpoza vápna, brankář Navas ale na střelu dobře viděl a neměl problém balon zneškodnit.
13'
Ačkoliv se hraje teprve 13. minuta a stále je to bez branek, domácí už vymýšlejí různé kombinace, které se vidí maximálně tak za stavu 4:0.
12'
Domácí na svého soupeře neskutečně tlačí, s obranou Lincolnu si dělají co chtějí.
10'
Rozhodčí se toho tedy nebojí! Bardon opravdu lehce stáhl k zemi Labana a také vidí žlutou kartu, domácí mají standardku z dobré pozice.
9'
Před chvíli fauloval, nyní tvrdost pocítil on. L Casciaro byl na středu sestřelen Antoniadesem, který ještě obdržel žlutou kartu.
8'
Hosté jsou zatím tedy v hodně silné defenzivě, s balonem se za osm minut ještě nedostali.
7'
Kyperský tým ale nadále pokračoval v akci a z levé strany se snesl do vápna pěkný centr, na balon si ale vyskočil jako první obránce a poslal jej pryč.
6'
L. Casciaro u pravé lajny poslal tvrdě k zemi Trickovského, z následné standarky se ale domácím zakončit nepodařilo.
5'
Hned vzápětí se pokoušel domácí celek o druhé ohrožení branky Lincolnu, přízemní střela však ani tentokrát nedoputovala až k brankáři Navasovi.
5'
Nyní se pokusili i o první střelu, balon byl ale tečovaný obránci a odvrácen do bezpečí.
3'
Balon drží především domácí, ti jsou také obrovským favoritem na vítězství v tomto zápase.
2'
První minutky zápas se odehrávají ve středu hřiště, oba celky začaly dost opatrně.
1'

AEK Larnaca FC: Pablo – Soria, Antoniades, Catala, Tete – Larena, Tomas, Laban, Hevel – Trickovski, Taulemesse

Lincoln Red Imps FC: Navas – Garcia, Lopes, Chipolina R. (C), Castells, Chipolina J. – Bardon, Lopez Ricart, Calderon, Casiaro K. – Casciaro L..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.