Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  HJK Helsinki : Škendija - 20. července 2017   18:00

HJK Helsinki
28' Radeski(vl.)
1:1
(1:0)
Škendija
Škendija
70' Celikovic
Dähne – Pirinen, Obilor, Jalasto, Rafinha (C) – Annan, Yaghoubi (Dahlström) – Onovo – Pelvas (Mensah), Jallow (Valenčič), Savage.
Uusitalo – Dahlström, Halme, Lingman, Valenčič, Lappalainen, Mensah
Gunnar Jarl Jónsson – B. Sigurdarson, A. Vigfusson
Helsinki Football Stadium
Škendija
Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikovic – Alimi, Vujcic (Bojku) – Radeski (Teqja), Hasani (C), Abdurahimi (Totre) – Ibraimi.
Avdyli – Totre, Zejnulai, Bojku, Teqja, Fazlagikj, Shefiti.

V daném zápase se momentálně prodlužuje a výsledek tohoto zápasu můžete samozřejmě sledovat na onlajnech. Ode mě je to z tohoto zápasu vše a děkuji Vám za pozornost.
Škendija dokázala ve druhém poločase zásluhou Celikovice srovnat stav zápasu a tím si zajistit postup do další fáze kvalifikace. V semifinále se střetně s jedním z dvojice Norrkoping – Trakai.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 13:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:7.
90+6'
90+6'
Míč míří nad branku soupeře a rozhodčí vzápětí ukončuje zápas!
90+5'
Škendija má ještě možnost standardní situace ze zajímavé pozice.
90+4'
Radeski střídá, nešťastník, který si vstřelil vlastní branku. Nicméně nemusí ho to zase tolik mrzet, neboť jeho celek postupuje v kvalifikaci dále. Radeského nahrazuje na pár vteřinek Teqja.
90+2'
Z tohoto, nejspíše posledního rohového kopu Helsinek, branka nespadne.
90+1'
Škendija se dostala k levému rohovému praporku, kde se snaží držet míč jak to nejvíce půjde. Rozhodčí ještě dává domácímu celku čtyři minuty, aby se pokusily o menší zázrak.
89'
Zahov za zdržování hry dostává logicky žluté napomenutí.
88'
...centrovaný míč se dostal před branku, ale do branky nikoliv.
88'
Rohový kop pro domácí celek...
87'
V posledních deseti minutách hry sledujeme hru Helsinek, která se snaží dostat přes pevnou obranu soupeře.
85'
Další povedená střela domácích, tentokrát míč míří mimo levou tyč.
84'
Rafinha se po centru z pravé strany dostal ke střele, ale jeho pokus šel mimo pravou tyč. Škoda, tohle si Rafinha mohl lépe připravit, neboť měl poměrně dost času a prostor kolem sebe.
83'
Z protiútoku se Škendija dostala ke střele, ale ta míří hodně nad bránu.
82'
Ledabylý centr do pokutového území odhlavičkoval domácí obránce, aniž by byl nějakým způsobem obtěžován.
81'
Avšak teď mohou našetřit nějaké vteřinky, neboť se chystají zahrávat rohový kop.
81'
Ano, Škendija se rozhodla, že již bude bránit a do útoku se již nežene.
80'
Zahov ze vzduchu stahuje centrovaný míč a nedovoluje žádné drama na konec zápasu.
79'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Vujcic, přichází Bojku.
79'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Yaghoubi, přichází Dahlström.
78'
Dlouhý míč bez problémů chytá Zahov a ten rozehrává na své spoluhráče.
77'
Helsinki stále u míče na polovině hřiště, soupeř se nejspíše rozhodl, že zbytek zápasu ubrání a bude čekat na "brejkové" situace.
75'
Avšak soupeř velmi vysoko brání a akce svého protivníka nyní zastavuje ihned za polovinou hřiště.
74'
Helsinki to ještě nevzdávají a stále se snaží o zteč brány soupeře.
73'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Pelvas, přichází Mensah.
72'
Tato branka hodně přiblížila makedonský celek k postupu!
70'
Shkëndija právě vstřelila branku! Velká radost Škendije, která srovnává stav zápasu. Hasani hezky přihrál na IVANA CELIKOVICE a ten ranou k levé tyči dává branku. To byla velká chyba i od brankáře Dähneho, který si nedokázal pokrýt prostor u levé tyče.
69'
Helsinki na polovině soupeře, kde dokázaly dostat míč před brankáře Zahova, ale nakonec míč opouští hříště a Zahov bude odkopávat od své branky.
68'
Na hřišti se trochu přitvrdilo a po faulu Onova zůstal ležet jeden z hostujících hráčů.
68'
Žlutou kartu dostává Onovo (HJK Helsinki).
66'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Abdurahimi, přichází Totre.
65'
Branka hostů by je jistě hodně uklidnila a přiblížila k postupu do další fáze kvalifikace o hlavní soutěž EL.
64'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Jallow, přichází Valencic.
64'
Rohový kop Helsinek byl poměrně nebezpečný a míč nebezpečně prolétl před brankou.
63'
Hasanimu se nelíbila tvrdší hra soupeře a má si co vyříkávat s panem rozhodčím, který se jej snaží uklidnit a vysvětlit mu danou situaci.
62'
Nyní se Helsinkám podařilo dostat míč na polovinou soupeře a tak alespoň srazit počínající tlak ze strany hostů.
60'
Helsinki již nemají tak výraznou převahu na míči a více ze hry a také více nebezpeční jsou hosté.
58'
Posléze probíhalo ošetření hostujícího hráče.
57'
Tak to byla hezká střela ze střední vzdálenosti, která vypadala, že půjde hodně nad bránu. Nicméně skončila na břevnu, od kterého se míč odrazil přímo na brankovou čáru. Následně před brankou hlavičkoval ještě osamocený hostující hráč, ale ten posílá míč nad branku. Vyrovnání se tak nekoná.
55'
Za pískotu domácích fanoušků je hráč ošetřen a vypadá, že bude v pořádku a může se pokračovat ve hře.
54'
Ten na přední tyči odhlavičkoval obránce. Následně je hra přerušena, neboť právě hlavičkující hráč zůstal ležet na trávníku.
54'
...i druhý rohový kop byl sražen a je tu třetí v krátkém sledu za sebou, avšak tentokrát z druhé strany.
53'
Rohový kop byl zahrán tak, že se bude opakovat...
52'
Jallow dostal míč na pravou stranu a snažil se odcentrovat míč, ale byl dobře ubráněn a je z toho "pouze" rohový kop.
51'
Rohový kop hostů již tak nebezpečný nebyl a Helsinki mají míč pod svou kontrolou.
51'
Míč před brankou soupeře! Moc nechybělo, aby se hosté dostali ke střele a to by bylo hodně nebezpečné. Nakonec domácí obránci včas odkopávají míč na rohový kop.
50'
Dlouho Škendija se snažila dostat míč z pravé strany, nakonec se dostala ke střele, kterou v klidu chytá Dähne.
48'
Nyní byli domácí zastaveni ofsajdem a musí se stáhnout z poloviny svého protivníka.
47'
Helsinki na polovině soupeře a snaží se o rychlé vstřelení další branky.
46'
Ihned na úvod druhého poločasu vážná akce hostů, kteří postupovali na bránu soupeře. Rychlé přečtení hry brankáře Dähneho zabránilo vyrovnávací brance.
46'
V té jsme již neregistrovali nic zajímavého. Helsinki se šťastným odrazem dokázaly prosadit po rohovém kopu a dá se říci, že zaslouženě vedou. V prvním poločase byly aktivnějším celkem a šlo na nich vidět, jak moc chtějí co nejdříve otevřít skóre dnešního zápasu. Vzhledem k výsledku z prvního zápasu je to pochopitelné. Avšak potenciální branka soupeře může vše ještě změnit a přiblížit výrazně k postupu makedonský celek.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Jalasto (HJK Helsinki).
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Helsinki by již potřebovaly konec prvního poločasu, neboť nyní Škendija nebezpečně operuje na jejich polovině a obrana Helsinek je nyní trochu rozhozená.
43'
Ale s ním nenaložili vůbec dobře a míč prakticky odevzdali.
43'
Škendija se nyní může uklidnit, bude zahrávat rohový kop.
42'
A další šance Helsinek, tentokrát nedokázal útočník domácích obstřelit vybíhajícího brankáře a poslat tak míč do prázdné branky.
41'
Helsinki vstřelily branku. Avšak ta není uznána pro ofsajd. Nutno říct, že šlo o hodně těsný ofsajd, zda vůbec.
39'
Ale z jejich snahy nic nebude a Helsinkám se daří dostat míč ze své poloviny.
38'
Nyní se hostům daří držet míč na polovině hřiště a snaží se dostat před branku svého protivníka.
36'
Škendija, až na nešťastné sražení míče při nedávném rohovém kopu, brání velmi dobře.
35'
Helsinki mají výraznou převahu v držení míče, ale jejich počínání je hodně daleko od branky soupeře.
34'
... obrana, společně s brankářem, si s tímto rohovým kopem tentokrát poradila bez inkasované branky.
33'
Rohový kop pro domácí...
32'
Nicméně musí si dávat pozor vzadu! Po pěkném centru před branku hlavičkuje hostující hráč a ten poslal míč nad branku soupeře. První vážnější akce Škendije.
31'
Helsinki opět u míče a kombinují s ním na polovině soupeře.
30'
Jako bych to Helsinkám přivolala a po rohovém kopu, který zahrával Yaghoubi se dokázali prosadit a jistě to pomůže k dalšímu vývoji utkání.
28'
Helsinki právě vstřelily branku!
Helsinki zahrávaly rohový kop. Centr skončil na přední tyči, kde se míč od klubka hráčů nějakým zajímavým způsobem odrazil do branky. Pravděpodobně šlo o vlastní branku, kterou si dal MARJAN RADESKI.
27'
Helsinki se snaží vstřelit úvodní branku, ale vždy to končí na finální přihrávce, s kterou by mohli nějak překvapit soupeře a dostat se tak do brankové příležitosti.
26'
Po zisku míče se Škendija dostává do rychlého protiútoku, došlo k dalekonosné střele, která neměla šanci na úspěch.
26'
Jejich kombinace však neměla dlouhého trvání a Helsinki se opět snaží rozjet útok.
25'
Již tomu tak není, hostům se podařilo získat míč a kombinují s ním na polovině soupeře.
24'
A ten opětovně rozehrály do strany a opět to nepřineslo šanci. Helsinki se však drží na míči.
24'
Sražený centr z pravé strany a to znamená roh pro domácí celek.
23'
I obrana domácích zatím působí dobrým dojmem a svého soupeře taktéž nepouští do vážnějších šancí.
22'
Další rohový kop zahrávaly Helsinki, ale míč jen proplachtil pokutovým územím.
21'
Z první akce se nic neudálo, následně došlo ke střílenému centru, ale ten si Zahov pohlídal a bere si míč do svých rukavic.
20'
Domácí tým v útoku...vymyslí něco?
19'
Avšak nyní se velmi dobře seznámil se svým protivníkem Yaghoubi, který se dopustil poměrně tvrdšího faulu na polovině soupeře. Zatím je to bez karetního trestu.
18'
Zatím sledujeme opatrný fotbal od obou stran, jakoby se soupeři zatím ještě seznamovali.
17'
Ani Škendija z následného protiútoku nedokázala vystřeli a zaměstnat tak Dähneho.
16'
Centr z pravé strany Helsinek, míč pak poskakoval v šestnáctce soupeře, ale nikdo v bílo-modrém dresu nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
14'
Nyní to ze strany Helsinek nevypadalo špatně, ale špatná přihrávka vše zmařila. Navíc došlo k útočnému faulu.
13'
Nicméně hosté hrají zatím velmi disciplinovaně a s přehledem brání útoky svého soupeře. Jako nyní se jim opět podařilo zabránit útoku soupeře již na polovině hřiště.
12'
Na hřišti jde vidět, který tým musí dotahovat skóre z minulého zápasu. Jsou to pochopitelně Helsinki, které musí smazat dvou brankové manko.
11'
Zahrání rohového kopu nebylo příliš povedené a Helsinki vyváží míč na polovinu soupeře.
10'
Tu velmi dobře rozehráli, nicméně z pravé strany se hostujícímu hráči nepodařilo odcentrovat míč a hosté budou zahrávat svůj první rohový kop tohoto zápasu.
10'
Škendija se posléze dostala do útoku a vybojovala standardní situaci.
9'
Rohový kop domácí rozehráli do strany, ale to nepřineslo úspěch.
8'
Míč se dostal do pokutového území a daná střela byla sražená na rohový kop. Jinak by míč hezky letěl přímo mezi tři tyče a Zahov by měl co dělat, aby jej chytil. Rohový kop...
8'
Po snaze odcentrovat z levé strany to bude vhazování pro Helsinki.
7'
Hostující obránci si zatím velmi dobře rozebírají svého soupeře. Nedávají domácím hráčům ani kousek prostoru.
6'
Po faulu zahrával Yaghoubi standardní situaci, jeho centr přiletěl do šestnáctky soupeře, ale ke střele na bránu se domácí nedostali.
5'
Po autu se míč nebezpečně objevil před brankou soupeře, ale hostující obránci vše v klidu vyřešili a odkopávají míč do bezpečí.
5'
Ani dlouhým míčem za obranu nedokázali překvapit obranu soupeře, nicméně vybojovali alespoň vhazování.
4'
Helsinki drží míč a kombinují s ním na polovině hřiště. Těžko se jim dostává směrem do útoku.
3'
Nepřesný pas od domácího hráče a Helsinki musí začít znovu od poloviny hřiště, kde opět získali míč zpět.
2'
I hosté se podívali před branku Dähneho, ale ani oni jej nedokázali zaměstnat.
1'
Domácí rozehráli dnešní odvetné utkání a ihned zaútočili. Avšak jejich první útok nepřinesl střelu na branku soupeře.
1'

HJK Helsinki: Dähne – Pirinen, Obilor, Jalasto, Rafinha (C) – Annan, Yaghoubi – Onovo – Pelvas, Jallow, Savage.
Náhradníci: Uusitalo – Dahlström, Halme, Lingman, Valenčič, Lappalainen, Mensah

FK Škendija Tetovo: Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikovic – Alimi, Vujcic – Radeski, Hasani (C), Abdurahimi – Ibraimi.
Náhradníci: Avdyli – Totre, Zejnulai, Bojku, Teqja, Fazlagikj, Shefiti.

Rozhodčí: Gunnar Jarl Jónsson – B. Sigurdarson, A. Vigfusson.
První zápas dopadl jednoznačně pro Škendiju, která dokázala na svém hřišti zdolat soupeře v poměru 3:1.
První poločas přinesl ještě vyrovnanou hru, kdy Helsinky šly do vedení zásluhou Jallowa. Na konci 45. minuty však dokázal z pokutového kopu vyrovnat Ibraimi. Ve druhém poločase se opět prosadil Ibraimi a to v 59. minutě. O necelé čtyři minuty později dostal Patronen červenou kartu a Helsinki musely dohrávat v deseti hráčích v poli. Po červené kartě následoval druhý pokutový kop Škendije a Ibraimi zkompletoval hattrick v tomto utkání.
Dokáží Helsinki otočit nepříznivý výsledek v dnešní odvětě? To sledujte v naší on-line reportáží!