Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  ND Gorica : Širak - 6. července 2017   20:30

ND Gorica
ND Gorica
13' Prljevic(vl.)  • 90+2' Osuji
2:2
(1:1)
Širak
Širak
34' Kaba   • 56' Bichakhchyan
ND Gorica
Sorčan – Gregorič, Jogan (C), Kavčič, Celcer – Kapić, Grudina, Kolenc (73. Humar) – Žigon, Filipović (73. Nagode), Osuji
Štrukelj – Škarabot, Edafe, Humar, Curk, Marinič, Nagode
Peter Kjaesgaard-Andersen – Henrik Sønderby, Lars Hummelgaard (DEN)
Sports park, Nova Gorica
Širak
Aivazov – Darbinyan, Kpodo, Prljevic (35. Mikaelyan), Davoyan (C) – Kaina (74. Poghosyan), Kaba, Udo, Stanojević (59. Alexandar) – Bichakhchyan – Nwabueze
Ermakov – Mikaelyan, Alexandar, Poghosyan, Muradyan, Mryan, Amiryan

Skončilo odvetné utkání Evropské ligy, ve kterém domácí ND Gorica hrála nerozhodně s týmem Širak Gyumri FC 2:2. V druhém poločase byli aktivnější hosté, kteří se dočkali vedoucí branky deset minut po začátku poločasu. Poté byli i nadále aktivní, k postupové brance se ale nedostali. Ke konci zápasu hosté neudrželi nervy a nechali si dát dvě červené karty. Domácí navíc z rychlého brejku vyrovnali a potvrdili tak postup do další fáze Evropské ligy.
90+4'
90+3'
Hosté závěr utkání neunáší a rozhodčí vytahuje druhou červenou kartu v krátkém sledu. Druhou žlutou kartu vidí Davoyan a míří předčasně do sprch.
90+2'
ND Gorica právě vstřelila branku!
Hosté hráli vabank a domácí toho využívají! Na dlouhý míč si počkal BEDE OSUJI, který se řítil na branku soupeře a následně přesně zakončil! Domácí tedy postupují do dalšího předkola Evropské ligy! – 2:2.
90+1'
Hosté kombinují na polovině soupeře, domácí se brání a tlačí čas směrem dopředu.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Velká nepříjemnost pro hostující tým v samém závěru zápasu. Darbinyan po obdržení žluté karty prohodil pár slov směrem k hlavnímu rozhodčímu a vidí druhou žlutou kartu! Hosté tak budou dohrávat o jednoho hráče v poli méně.
88'
Darbinyan tvrdě atakoval protihráče ve středu hřiště a rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.
87'
Taktické střídání na domácí straně, ze hřiště odchází Kapić, kterého nahrazuje Marinič.
86'
Hosté nepolevují a vytváří si jednu příležitost za druhou! Ke střele se dostal z hranice vápna Bichakhchyan, který minul levou tyč domácí branky o centimetry!
85'
Alexandar se dostal z levé strany do dobré šance, když na něj domácí obránci zapomněli. Hostující útočník ale se situací naložil velmi špatně a zakončil nepřesně.
84'
Arménský tým nastěhovaný na polovině soupeře, domácí brání výsledek 1:2, který jim k postupu stačí.
82'
Domácí se dostali na polovinu soupeře, centr z kopačky domácího hráče ale nebyl přesný a hosté jsou u míče.
81'
Nwabueze nebyl příliš důrazný ve vápně a k zakončení se nedostal. Po odehrání ještě dojel domácího hráče a za tento faul vidí hostující hráč žlutou kartu.
79'
I nyní měli domácí v obraně problémy, nakonec ale Sorčan vyboxoval míč mimo nebezpečný prostor.
78'
Velké štěstí nyní stálo při domácích, když centrovaný míč z kopačky hostujícího hráče trefil domácího obránce, od kterého se míč odrazil jen milimetry od pravé tyče! Hosté mají k dispozici rohový kop.
77'
Hosté se drží na polovině soupeře, k ohrožení branky se ale zatím celek z Arménie nedostává.
75'
Probíhá posledních patnáct minut odvetného utkání, ve kterém jsou zatím blíže k postupu domácí, kteří ale nesmí inkasovat, nebo se s Evropskou ligou rozloučí.
74'
Ke střídaní došlo i na straně hostujícího celku. Ze hřiště odešel Kaina, na jeho místo nastoupil Poghosyan.
73'
Dvojité střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Kolenc a Filipović, na jejich místa nastoupí Humar a Nagode.
72'
Hosté se dostali do nebezpečného prostoru před branku soupeře, Udo se napřáhl a trefil prostor mezi třemi tyčemi, domácí brankář jeho pokus vyrazil pouze před sebe a měl velké štěstí, že u míče byl o něco rychleji domácí obránce, který míč poslal pryč z malého vápna. Následně Sorčan uklidňuje hru.
71'
Domácí tým se snaží držet míč daleko od své branky, hosté ale aktivně napadají a snaží se co nejrychleji dostat k míči.
69'
Na druhé straně se dostal k zakončení Alexandar, jeho pokus ale srazil domácí obránce do bezpečí.
68'
Širak se ubránil a posílá míč pryč ze svého vápna.
67'
Nakonec se ale hosté dopustili velké chyby a domácí mohli vyrovnat! Na konci rychlého protiútoku byl Žigon, jehož střelu vytáhl brankář nad břevno! Domácí budou zahrávat rohový kop.
66'
Faul i na straně domácího celku a ten se opět stěhuje na vlastní polovinu, kde se bude soustředit na defenzivní činnost.
65'
Osuji faulovaný na polovině hřiště a domácí budou u míče. Domácí fanoušci nyní hlasitým potleskem povzbudili domácí borce, kteří momentálně tahají za kratší konec.
64'
Domácí se v útoku neumí prosadit a nejsou u míče tak často, jak hosté, kteří jsou stále aktivní.
62'
Domácí si takový vývoj zápasu rozhodně nepřáli a po zbytek zápasu se budou muset mít ve velkém pozoru. Hosté jsou aktivní a drží míč na vlastních kopačkách.
61'
Hosté ztratili míč a domácí šli do šance, Filipović byl ale v ofsajdu a hra je tak zastavena.
60'
Kapić vidí za tento prohřešek žlutou kartu.
60'
Domácí nedokázali ze standartní situace zahrozit a do rychlého protiútoku šli hosté, Kapić ale útok zastavuje pouze za cenu faulu.
59'
Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Stanojević, přichází Alexandar.
59'
Stanojević se dostal ke střele, jeho pokus ale skončil v náruči domácího brankáře.
58'
Rohový kop budou mít k dispozici hráči Širaku.
57'
Hosté jsou teď všude a k postupu jim stačí vstřelit už jen pouze jedna branka.
56'
Širak právě vstřelil branku!
A na Slovinsku se schyluje k velkému drama! Po rychlé akci se hosté dostali až na hranici velkého vápna, kde se k míči dostal VAHAN BICHAKCHYAN, který s velkým štěstím překonává domácího brankáře, který si tento zákrok za rámeček rozhodně nedá! – 1:2.
56'
Na druhé straně nedosáhl na míč Osuji a míč skončil v zámezí. Aivazov rozehrává od své branky.
55'
Stanojević se protlačil až do vápna soupeře, byl ale zdvojen obránci a k zakončení se tak nedostal.
54'
Nepřesnosti na obou stranách nyní brzdí týmy v kombinaci. Do útočení se logicky víc tlačí hosté, kteří ale nemohou vymyslet žádnou nadějnou akci.
52'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, centr z pravé strany ale hosté pohlídali a poslali míč daleko od své branky.
50'
První žlutá karta i na hostující straně, za nesportovní chování vidí Davoyan žlutou kartu.
50'
Na druhé straně kombinovali kolem vápna domácí, nakonec se ke střele dostal Kolenc, branku ale přestřelil.
49'
Nwabueze střílel pouze do míst, kde stál připravený brankář domácího celku.
48'
Na druhé straně měl slovinský tým k dispozici standartní situaci, centr do vápna byl ale příliš dlouhý a Filipović se k zakončení nedostal.
47'
První útok v druhém poločase měli na starost hosté, nebyli ale úspěšní. Domácí brankář bude rozehrávat od své branky.
46'
Hosté rozehráli druhý poločas, oba týmy nastoupili do druhého poločasu stejně, jak skončili ten první.
46'
Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas odvetného zápasu Evropské ligy, ve kterém domácí ND Gorica hraje s arménským týmem Širak Gyumri FC zatím nerozhodně 1:1. Do vedení se dostali v 13 minutě domácí, když centrovaný míč si do vlastní branky nechtěně srazil Prljevic. Hosté byli o něco aktivnějším týmem a vyrovnání se dočkali v 34 minutě, když se po tečované střele prosadil Kaba. Utkání je tedy vyrovnané, hosté stále potřebují k postupu dvě branky a na hřišti je to znát, neboť to jsou právě oni, kteří útočí a jsou aktivní. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 21:32.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
45'
Hosté rozehráli standartní situaci, domácí brankář vyběhl na hranici penalty a míč vyboxoval do bezpečí.
44'
První žlutou kartu v dnešním utkání vidí domácí obránce Celcer, který nedovoleně zastavil unikajícího protihráče.
43'
Hosté jsou velmi aktivní a nyní nechybělo moc, aby se dostali do vedení! Bichakhchyan si navedl míč středem hřiště a tvrdě vystřelil, jeho pokus ale Sorčan vyrazil do bezpečí.
42'
Nwabueze to zkusil z velké dálky, domácí brankář byl připraven a míč ukryl ve své náruči.
41'
Domácí ale nedokáží udržet delší dobu míč na vlastních kopačkách. Opět arménský tým kombinuje na útočné polovině.
40'
Nepřesný míč do vápna domácích. Sorčan bude rozehrávat od své branky.
38'
Několik nedovolených zákroků teď kouskuje hru, častěji u míče stále hosté.
36'
Hosté cítí šanci a nepolevují. Domácí se snaží hrát aktivně a nepouštět soupeře do šance.
35'
První střídaní zápasu. Ze hřiště odchází autor vlastní branky Prljevic, na jeho místo nastupuje Mikaelyan.
34'
Hosté srovnávají stav utkání! Bichakhchyan poslal míč do vápna, domácí obránce dokázal poslat míč ze šestnáctky, pouze ale k hostujícímu hráči. MOHAMED KABA si míč zpracoval, vystřelil a s přispěním teče posílá míč za záda brankáře, který byl v této situaci bezmocný. – 1:1.
33'
Osuji se dostal k míči ve vápně soupeře, dokázal dokonce udělat kličku obránci, zakončit včas ale nedokázal.
32'
Domácí nyní vysoko napadali a hosté měli problém s rozehrávkou. Nakonec Širak přišel o míč a domácí tak uklidňují hru na vlastní polovině.
30'
Do nadějné šance se dostali domácí, kteří byli dokonce v přečíslení. Opět je ale zabrzdila finální přihrávka a slovinský tým se tak k zakončení nedostal.
28'
Hostující záložník se neprotlačil do šestnáctky a k míči se tak nedostal.
27'
Celcer poslal dobrý míč do vápna, hostující obránce ale zakročil a nepustil míč za sebe.
25'
Osuji a Žigon se dostali do šance, finální přihrávka ale byla nepřesná a k zakončení se tak nedostali.
24'
Míč z pravé strany pouze proletěl vápnem domácího týmu. Sorčan bude odkopávat od své branky.
22'
Hosté drží míč častěji na svých kopačkách, drží se na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
21'
Bichakhchyan rozehrál nepřesně a centrovaný míč poslal do bezpečí první hráč.
20'
Kaba faulovaný zhruba třicet metrů od branky a hosté mají k dispozici standartní situaci.
18'
Domácí nevyužili rychlý protiútok, Kpodo si pohlídal celou situaci a zastavil tak rozjetého soupeře.
17'
Nwabueze zkoušel pozornost brankáře, ten se ale nenechal nachytat a s jeho pokusem si poradil.
16'
Hosté kombinují s míčem, domácí jsou zatím pozorní a nepouští soupeře k ohrožení branky.
14'
Domácí tým vstřelil důležitou branku, hosté nyní k postupu potřebují vstřelit tři branky!
13'
Domácí tým se dostává do vedení! Po střele Kapiće akce slovinského týmu pokračovala, míč z pravé strany do vápna poslal Grudina, jehož pokus si do vlastní branky srazil MARKO PRLJEVIC! – 1:0.
12'
Kapić to zkusil z velké dálky, jeho pokus byl zblokovaný.
11'
Oba týmy se střídají v držení míče, domácí pochopitelně výrazněji nespěchají, neboť mají dvoubrankový náskok z prvního zápasu.
9'
Na druhé straně měli domácí k dispozici standartní situaci, kterou ale nevyužili. Brankář Aivazov si došel pro centrovaný míč a bude rozehrávat.
8'
První velká šance hostujícího týmu! Na konci rychlého protiútoku byl Bichakhchyan, který byl před brankářem v dobré pozici, branku ale přestřelil!
7'
Nwabueze se dostal k míči, při zpracování si ale pomohl rukou a útočná akce hostujícího týmu je zastavena.
6'
Domácí tým nepřesně rozehrál a míč na vlastní polovině ztratil. Opět tedy u míče hosté, kteří v prvních minutách utkání drží míč častěji.
5'
Kaina se dostal ve vápně ke střele, jeho pokus ale mířil pouze do míst, kde stál připravený brankář domácího celku.
4'
Zblokovaný centr jednoho z hostujících hráčů skončil v zámezí. Arménský tým bude mít výhodu rohového kopu.
2'
Gorica se na polovině soupeře příliš dlouho neohřála a poprvé v dnešním utkání kombinují hostující hráči.
1'
Domácí tým rozehrál dnešní odvetné utkání.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

ND Gorica: Sorčan – Gregorič, Jogan (C), Kavčič, Celcer – Kapić, Grudina, Kolenc – Žigon, Filipović, Osuji
Náhradníci: Štrukelj – Škarabot, Edafe, Humar, Curk, Marinič, Nagode

Širak Gyumri FC: Aivazov – Darbinyan, Kpodo, Prljevic, Davoyan (C) – Kaina, Kaba, Udo, Stanojević – Bichakhchyan – Nwabueze
Náhradníci: Ermakov – Mikaelyan, Alexandar, Poghosyan, Muradyan, Mryan, Amiryan

Rozhodčí: Peter Kjaesgaard-Andersen – Henrik Sønderby, Lars Hummelgaard (DEN).
1. zápas předkola Evropské ligy
V prvním zápase jsme viděli celkem vyrovnaný zápas, arménský tým i přes aktivitu nedokázal vstřelit branku, naopak slovinský tým využil dvě šance a je tedy blíže k postupu do dalšího předkola.

Širak Gyumri FC 0:2 (0:1) ND Gorica
Branky: 15. Kapić, 69. Kapić
ND Gorica
Mírný favorit dvojzápasu se do Evropské ligy dostal díky druhému místu v lize. Slovinský tým se představil v předkole i minulý rok, když ale hned v prvním předkole nastačil na izraelský Maccabi Tel Aviv. Větší úspěchy tento klub nedosáhl, pár let zpět dokonce bojoval v domácí soutěži o udržení. Favorit v prvním zápase potvrdil roli favorita a na hřišti soupeře zvítězil 2:0. Uvidíme, zda si slovinský tým toto vedení na domácí půdě pohlídá.
Širak Gyumri
Arménský tým se v nadstavbové části umístil na třetím místě tabulky, které mu zaručilo účast v předkole Evropské ligy. Širak se v předkole Evropské ligy představí počtvrté za sebou. Minulé dvě sezóny se vždy tým dostal do druhého předkola, kde ale jejich cesta skončila. Minulou sezónu jejich vypadnutí zařídila Trnava. Ve čtvrtek je těžká nesmírně těžký úkol, a to smazat dvoubrankovou ztrátu na hřišti soupeře.
Ve čtvrtek je na programu několik desítek odvetných zápasů předkola Evropské ligy. Jeden ze zápasů, ND Gorica – Širak Gyumri FC, vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.