To je pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a u dalších zápasů se těším na počtenou.
Je dobojováno. Po zajímavém zápase nakonec berou tři body hráči Barcelony. Duel nabídl celkem šest branek. Poločas 2:0, druhy 2:2. Pěkný zápas domácí rozhodli kolem sedmdesáté minuty, kdy už vedli 4:0. Poté však polevili a nechali si od soupeře dát dvě branky. To už však na nějaký bodový zisk nemohlo stačit.
90+2
No, další gól nebyl daleko. Hlavičkující González mířil jen těsně vedle.
90
Nastavují se tři minuty.
89
Real Valladolid právě vstřelil branku!
V samotném závěru je zde další gól v této dnešní přestřelce. Trestný kop zahrával VÍCTOR PÉREZ a přízemní střelou prostřelil zeď i včetně brankáře, který toho zřejmě mnoho neviděl.
89
Další standardka pro Valladolid, který v závěru tlačí soupeře.
89
...nic z ní nebylo, navíc se Rossi zřejmě zranil a italský fotbalista toho má evidetně plné zuby. Střídat se už ale nemůže.
88
Standardka pro Valladolid. Zahrávat ji bude Pérez...
87
Ještě je tu prudká střela Sáncheze, který pálil do míst, kde Mariňo tentokrát stačil zasáhnout.
85
Celkově 12:6 střely, 2:4 rohy. Držení míče je nyní dokonce 40:60%, ale vadit to Barceloně nemusí.
84
Střelecká převaha je však jasná. 7:3 vedou prozatím domácí v této statistice.
83
Za krásného slunečného počasí se utkání postupně uchyluje ke svému konci. Diváci rozhodně mohli sledovat kvalitní duel plný gólů a šancí.
82
Jenže Guerra se provinil útočným faulem a ani v tomto případě se nějaká šance neurodí.
80
Fuentes zahrával rohový kop na krátko, poté se k míči dostali zase hosté.
79
Do konce zápasu zhruba jedenáct minut, oba týmy mají již vystřídáno, výsledek také hovoří za vše. Rozdíl tří gólů by měl stačit.
78
Času už mnoho hosté nemají, ale přeci jen ještě tlačí a mají míč na svých kopačkách.
76
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Simão, přichází Víctor Álvarez.
75
Začalo nám to tam padat. Hosté se dočkali kosmetické úpravy ve skóre. JAVI GUERRA si naběhl na přesný centr z pravé strany a hlavičkou překonal vyběhnuvšího Casillu. Asistence: Quique González.
74
Hosté se ještě snaží zakombinovat a něco před Casillou vymyslet.
72
Teď už se bude duel pouze dohrávat a domácí diváci se budou bavit dobrým fotbalem.
70
Espanyol právě vstřelil branku!
Nakonec to zavání debaklem. Rychlou kombinační akci vymyslel dnešní nejlepší hráč Sánchez, potáhl míč po levé straně a ostrým centrem našel na malém vápně CHRISTIANA STUANIHO. Jeho dorážka byla snadná a znamená tak druhý gól Stuaniho v zápase. Asistence: Víctor Sánchez.
68
Hotovo, dvacet. Tohle už se bude hostům těžko dotahovat. VÍCTOR SÁNCHEZ dostal zpětnou přihrávku od Álexe, který míč nechal za sebou a pustil svého spoluhráče vystřelit. Trefil se placírkou přesně do levého horního růžku. Není co řešit. Asistence: Álex.
66
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jesús Rueda, přichází Daniel Larsson.
66
A také je tu šance pro Valladolid. Střídající Omar se dostal k zakončení a Casilla musel na zem. Perfektním zákrokem zabránil snížení.
65
Na druhé straně se po delší době ukázali v akci také hosté. Pérez zahrával standardku, kterou ale v poklidu odvrací brankář Casilla.
64
Koncovka mohla být určitě lepší, ale domácí diváci ocenili jeho šanci potleskem.
63
Ve druhém poločase existuje na hřišti pouze jedno mužstvo a je to Espanyol. Především García je hodně nebezpečný, nyní se vřítil do pokutového území a z jasné pozice pálí nad bránu.
62
Zahrál ho Simão, obrana si však dokázala poradit bez větších starostí.
61
Po hodině hry máme na obou stranách dvakrát vystřídáno. Stav je stále lepší pro domácí, kteří budou zahrávat roh.
60
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Álex.
58
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Raúl Rodríguez.
57
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Álvaro Rubio, přichází Víctor Pérez.
56
Následně střílel David López, který měl solidní pozice, ovšem zastavuje ho praporek pomezního.
55
Sánchez hraje také velice dobré utkání. Nyní obdržel takový dloubáček za obranu a mnoho nechybělo, aby zakončil do sítě.
53
Hosté začínají být nervózní a častokrát kouskují hry zbytečnými fauly.
52
Teď to ale Simão přehnal s tvrdostí a je za to potrestán.
51
Žlutou kartu dostává Simão (Espanyol Barcelona).
51
Stále se hraje za vysokého tempa a Barcelona je k neudržení. Obrana soupeře vůbec neví, kam dřív skočit.
50
Mariňo chytá proti sluníčku a nyní toho moc neviděl. Nebezpečně hlavičkoval po centru Simãa útočník Córdoba, v poslední moment Ante Rukavina zasáhl na brankové čáře.
48
Espanyol bude zahrávat roh, do druhé části vstoupil s velkou chutí.
47
Sergio García je stále při chuti. Nyní si obhodil dva protihráče a zkusil vyslat technickou střelu pod pravé břevno, ale pokus byl nepřesný.
46
Hráči se vrací zpět na hřiště, za pár okamžiků budeme pokračovat.
Pokračujeme ve 13:02.
První poločas je za námi a sledovali jsme poměrně solidní útočné utkání. Již v páté minutě nařádil rozhodčí pokutový kop, který proměnil bezpečně a s jistotou García. Ten stejný hráč v 37. minutě přihrál krásně na druhý gól. I když byl v úhlu, Stuani zakončil naprosto přesně. Kontaktní gól se nekonal, neboť v největší šanci Valladolidu selhal Oscar González.
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.
44
Dlouhý pas Simão propadl až před brankáře Mariňa, ten má míč pod kontrolou.
43
González je hodně aktivní, ale nyní to přehnal s tvrdostí a je mu odpískán faul.
42
Klíčový zákrok domácího brankáře, kdyby se Real dostal ke snížení, byl by zpátky ve hře.
41
Oscar González mohl snížit. To byla obrovská šance, kterou si nyní vytvořil Valladolid. Hostující hráč běž sám na Casillu, ten mu však zmenšil střelecký úhel a včasným vyběhnutím míč zachytil mezi nohami.
40
Ještě pět minut do konce poločasu a Barcelona si vytvořila velice přijatelný náskok. Měla více ze hry a především od páté minuty nalomila soupeře rychlou penaltovou trefou.
38
Guerra prošel přes dva obránce, ale ke střele se nedostal.
37
Jako bych to přivolal. Domácí potvrzují svou převahu a nyní si vytvořili pěknou akci, která má navíc punc gólová. García poslal pěkný centr za obranu, a i když se CHRISTIAN STUANI dostal do těžkého úhlu, dokázal míč dloubákem poslal do sítě. Mariňo nestačil reagovat a druhá pohroma v síti Valladolidu je na světě. Asistence: Sergio García.
37
Nebo nejlépe přidat ještě jednu branku. O to se snažil Simão, ale brankář chytá.
36
Lépe to ale jde Espanyolu, který je většinou u míče dřív. Do poločasu by chtěl zcela jistě tento výsledek udržet.
35
O ně dnes není nouze, oba celky bojují velice dobře.
34
Hraje se znovu ve středu hřiště, hráči absolvují velké množství soubojů.
33
Ale sedmnáctý tým tabulky rozhodně nehraje pasivně a v útoku je sem tam vidět. Snaha je, horší je to se střeleckou produkcí.
32
Střely na bránu 2:0, střely mimo 0:2. Utkání je to poměrně vyrovnané, ale na větší šance vede jednoznačně domácí družina. To vedení je zasloužené.
31
Hezky se do toho obul také Sánchez, který vypálil z dvaceti metrů a nepříjemně letící míč musel Mariňo vyrazit před sebe. Následně mu pomohla obrana.
30
A také se nám začínájí množit fauly, některé jsou takové menší. Někdy se hráči do toho pořádně obují.
28
Je to spíš boj, chybí přesnost a lepší kombinace.
27
Teď je to takové upracované, oba týmy nemají klid v rozehrávce.
26
Žlutou kartu dostává Juan Rafael Fuentes (Espanyol Barcelona).
26
García přetáhl centr, ale na zadní tyči musel být honem rychle Mariňo, protože míč letěl hodně nebezpečně.
25
Na druhé straně se snažil najít někoho ze svých spoluhráčů Peňa, chtělo to lepší centr.
24
López se chtěl dostat k zakončení, ale před vápnem narazil do připravené obrany.
23
Hosté museli poprvé střídat. Německý záložník Ebert se zranil a musel jít ze hry. To je další nepříjemnost pro Valladolid.
22
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Patrick Ebert, přichází Omar.
21
Nechybí ani dravost, kterou nyní prokázal Bergdich, jenž se procpal přes dva obránce. Poté nacentroval do vápna, kde však nebyl nikdo ze spoluhráčů.
20
Nelze jim však upřít snaha, ta je očividná. S výsledkem nejsou rozhodně spokojeni.
19
Valladolid kombinuje na dva tři doteky, ale protivník chodí stále hodně na těsno do soubojů a vše kazí už v zárodku.
18
Ale nic se před Casillou nestalo, jeho spoluhráčí míč odvrací do bezpečných míst.
17
Real měl k dispozici rohový kop, když před Rossim úspěšně zakročil bek Fuentes.
16
Proč ne, Stuani to zkusil z hranice vápna a pořádně protáhl letícího Mariňa. Pro něj to nebyl žádný problém, ale ta rána nebyla vůbec špatná.
15
Hra má každopádně solidní tempo, zatím tam nejsou žádná hluchá místa.
14
Španělský brankář s číslem třináct na zádech si prakticky nesáhl dnes na míč a už ho po penaltě lovil ze sítě.
13
Na druhé straně to už zase hořelo. Z pravé strany potáhl míč López a předložil ho na ránu z první Simãovi, jenže ten trefuje pouze připravené obránce. Před Mariňa se míč nakonec nedostal.
12
Nyní se přeci jen dostali hosté k nějakému zakončení, leč střela Gonzáleze byla velice nepřesná.
11
Domácí aktivně napadají, výborně se pohybují ve středu hřiště.
10
Hosté se snažili zaútočit, ale vázla kombinace. Do ní se vložil obránce Colotto.
9
V rukavičkách se zrovna nehraje, už jsme viděli po dvou žlutých a těch soubojů začíná přibývat.
8
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
5
Tak to je začátek. Pro hosty velice smolný, pro domácí právě naopak. K puntíku se postavil SERGIO GARCÍA a střelou k levé tyči nedal brankáři šanci.
5
Žlutou kartu dostává Jesús Rueda (Real Valladolid).
5
Jenže ta cesta bude hodně dlouhá a strmá. Je tu penalta pro domácí tým. Rueda fauloval ve vápně Stuaniho a nebylo co řešit. Jasný faul a velká šance pro Barcelonu, aby otevřela skóre.
5
Valladolid by potřeboval bodovat, nachází se ve spodních patrech tabulky a každičký přísun bodů do tabulky, bude dnes na půdě Barcelony velice cenný.
4
Espanyol se od začátku snaží dostat soupeře pod tlak a vytvářet si nějaké šance.
3
První standardku zahrával Simão a míč do vápna přes pevnou obranu neprošel.
2
Utkání začalo před solidně zaplněným stadionem a za krásného slunečného počasí. To se nám v našich končinách může nechat jen zdát.
1

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani, V. Sánchez, S. García, David López, Simão – Córdoba.
Náhradníci: Germán – R. Rodríguez, V. Álvarez, Álex, Abraham, Torje, Bifouma.

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Valiente, Rueda, Peña – Ebert, Rubio, Q. González, Rossi, Bergdich – Guerra.
Náhradníci: Jaime Jiménez – Baraja, Omar, Sastre, Pérez, D. Larsson, Manucho.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Nůnez.
Poslední vzájemná utkání těchto týmů datujeme do loňské sezóny, v té se urodily dvě remízy, nejprve na hřišti Valladolidu 1:1 a poté v odvetě ve 26. kole dokonce 0:0.
To Valladolid také bojoval ve čtvrtém kole Copa del Rey, no po domácí remíze 0:0 se na hřišti Vallecana postupu nedočkal, po porážce 3:1 tak v poháru končí. V lize však v posledním kole Valladolid bodoval na plno, odnesla to Celta Vigo, která prohrála rozdílem třídy 3:0.
Espanyol vstupuje do utkání s vidinou toho, že ve španělském poháru se prokousal již přes čtvrté kolo, když v odvetném zápase vyhrál nad Realem Jaén 2:0 a zajistil si tak postup. V lize se naposledy představil tento celek v Almeríi a výsledná remíza 0:0 je spíše zklamáním.
Oba týmy patří svým postavením do spodních pater tabulky, Espanyolu patří 13. místo s devatenácti body, hosté jsou na tom dokonce ještě hůře, když uhráli bodů patnáct a krčí se na šestnáctém místě.
Nedělní program španělské Primera Division již tradičně otevírá souboj na pravé poledne. Dnes se střetne Espanyol Barcelona s Realem Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.