Já se s vámi pro dnešní večer loučím a přihlásím se opět zítra, tentokrát na zápase mezi Zbrojovkou Brno a Teplicemi. Přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče 66:34, střely na bránu 7:4, střely mimo: 4:1, rohy: 6:7. Konečný výsledek 1:2 (1:2).
Je dobojováno, poločasový výsledek 1:2 zůstal i po konci zápasu. Sice hrál Betis celou část přesilovku, ale nedokázal tuto možnost přetavit v alespoň vyrovnávací branku. Elche je potřeba pochválit za výborně pracující obranu a pokud bylo třeba, pomohl jistým výkonem brankář Herrera. Tři body tedy putují pro hostující celek.
90+3
A to je samozřejmě zase něco pro Herreru, který nebude nikam pospíchat.
90+2
Žlutou kartu dostává Manu Herrera (Elche CF).
90+2
Už jsem chtěl napsat, že domácí měli obrovskou tutovku, ale vše ruší praporek sudího. Ačkoliv trefil Molina tyč, nebylo to nic platné.
90
Už se hraje devadesátá minuta, nastavovat se budou tři minuty.
88
Nacho fauloval na útočné polovině protihráče a bude se kopat od Herrerovy brány. Ten bude samozřejmě držet co nejvíc čas.
87
Ještě se bude hrát něco kolem pěti minut i s nastavením, i v deseti jsou hosté nebezpeční a málem před chvílí definitivně rozhodli.
86
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Coro, přichází Richmond Boakye.
85
Už to tak být nemuselo. Hostující Mantecón se řítil sám na bránu a tváří v tvář Sarovi trefuje pouze jeho nohu, která se v pravý moment vymrštila proti míči. Mohlo být rozhodnuto.
83
Střela Amaya neměla také potřebnou kvalitu a Elche tak stále drží těsný náskok.
82
Kdepak, střela Péreze nemohla brankáře hostů překvapit. Letěla vysoko nad bránu.
80
Betis zahrával rohový kop a na centr Juanfrana si naběhl útočník Molina, jenže hlavičkoval pouze doprostřed brány, kde byl Herrera. Po hříchu to byla snad největší šance ve druhém poločase.
79
Neujala se ani hlavička Reyese, kterého hledal na zadní tyči střídající Verdú. Stále se skóre nemění.
77
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Javi Márquez, přichází Carlos Sánchez.
76
Posléze střílel Juan Carlos Pérez, ale ani on nedokázal zakončit přesně. Navíc ta střela byla slaboučká.
75
Možná až teď si jakous takous šanci vytvořil Molina, který ovšem netrefil ideálně míč a Herrera jej nadvakrát zpacifikoval do rukavic.
74
Stále je to stejná písnička, Elche hraje výborně v defenzivě a nedovoluje protivníkovi vůbec kombinovat.
72
Jdeme do poslední dvacetiminutovky a domácí fotbalisté si začínají hrát tak trochu na házenkáře. Obléhají území soupeře, leč stále nepřichází nějaká střela, či zakončení.
71
Fidel dlouho váhal se zakončením, nakonec na hranici vápna fauloval a bude se kopat směrem k bráně, kterou hájí Sara.
70
...jenže Molina si počínal až příliš tvrdě a ve výskoku poslal k zemi obránce Suaréze.
69
Betis zahrával roh a následně i standardku...
68
Real už vyčerpal všechny možnosti ke střídání a pokusí se vrhnotu všechnu sílu do útoku.
67
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Cedrick.
66
Jorge Molina byl velice blízko gólmanovi Herrerovi, ale ten dokázal v poslední moment vyběhnout a zakončení mu překazit. Domácí borec je navíc otřesen po zmíněném souboji.
65
Domácí potřebují vyrovnat, ale nedostávají se do šancí a už vůbec do nějakého tlaku. I proti deseti se hraje někdy velice špatně.
64
Střely na bránu 2:3, střely mimo 1:1, držení míče 66:34. Takový je dosavadní statistický sumář zápasu.
63
Elche zahrávalo roh hodně špatně. Místo toho se urodil brejk, který však Molina nedokázal zakončit ideálně.
62
Žlutou kartu dostává Juanfran (Real Betis).
60
Přichází právě teď. Autor prvního gólu jde do kabin, nahrazuje jej Mantecón.
59
Betis již dvakrát vystřídal, hosté s nějakou změnou vyčkávají.
58
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Javier Matilla, přichází Joan Verdú.
58
Real to evidentně rozčiluje a také mu poněkud tečou nervy.
56
Elche hraje hodně trpělivě, narušuje neustále rozehrávku soupeře.
55
Nepodařilo se to ani teď, Molina byl v těsném ofsajdu.
54
Kouč Pepe Mel nabádá své svěřence k větší aktivitě, ale proti poctivě bránícím hráčům se nelze prozatím prosadit.
52
Betis zahrával rohový kop, pro míč si došel v poklidu brankář prozatím vedoucího mužstva.
51
Dle očekávání se však hraje u brány, kterou střeží Herrera. Fidel překazil centr do vápna z kopačky Moliny.
50
Uvidíme, co předvedou nyní hráči Elche. Je jasné, že se do nějakých velkých akcí dostávat nebudou, ovšem brejky by mohly hrát svou úlohu.
49
A hned je rušno před Herrerovou bránou, ale obrana si zatím dokázala poradit a do ran se vrhala úspěšně.
48
Tak, není třeba hovořit o tom, že nás čekají ještě zajímavé momenty. Real bude hrát přesilovku a má jednobrankovou ztrátu.
47
Hosté budou hrát celý druhý poločas v deseti. Po druhé žluté kartě je vyloučen Cisma a již putuje k nelibosti své a trenéra pod sprchy.
46
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Javi Chica, přichází Chuli.
46
Hráči se pozvolna vrací na hřiště, za pár chvil se pustíme do druhého poločasu.
Střely na bránu 2:3, střely mimo 1:0, držení míče 64:36, rohy: 1:5. Takový je zatím stručný sumář poločasu. Pokračujeme po 20 hodině.
Ten právě teď přišel. Po první části vedou hosté z Elche 2:1. Nejprve otevřel skóre del Moral, o pět minut později ho napodobil kolega Fidel. Domácí se však nevzdali a důležitou kontaktní branku vstřelil čtyři minuty před koncem poločasu Molina. Tak tedy 1:2, ve druhém poločase se ještě bude o co hrát.
45
Real si ale celou situaci pohlídal a čeká se na závěrečný hvizd sudího.
45
Ještě uvidíme roh pro Elche, nastavovat se bude jedna minuta nad rámec poločasu.
44
Pokud jsme sledovali nezáživných třicet minut, tak následně se hraje výborný fotbal a nechybí ani góly.
42
Žlutou kartu dostává Salva Sevilla (Real Betis).
41
Real Betis právě vstřelil branku!
Povedla se dokonale. JORGE MOLINA dostal přesný centr na hlavičku, nikým ve vápně nebyl atakován a zamířil naprosto přesně do Herrerovy brány. A Real je zpět v kontaktu, velice důležitá branka na konci poločasu. Asistence: Salva Sevilla.
41
Domácí budou zahrávat standardku, zhruba pět minut před koncem poločasu.
40
Žlutou kartu dostává Alberto Botía (Elche CF).
39
Další střelecký pokus vyslal Manuel Moral, ale tentokrát jeho ráně chyběla přesnost.
37
A jsou viditelně při chuti. Stále operují s míčem a nepouští k němu soupeře.
36
Během pěti minut je tak rázem stav daleko lepší pro hosty, kterým skutečně stačilo jen málo a dvěma góly si vytvořili výbornou pozici do další fáze utkání.
34
Elche právě vstřelilo branku!
To jsou věci. Další brejk a znovu je z toho brejk. Hosté se dostali do šance pouze ve dvojici, ale zvládli celou situaci dokonale. Coro si udělal z obránců soupeře vyloženě dobrý den, počkal si na naběhnuvšího CHAVESE FIDELA a ten střelou po zemi poslal Sarovi další navštívenku. Asistence: Ferrán Coro.
32
Hosté v podstatě nevystřelili a zahrozili z rychlého brejku. Ten se zadařil na jedničku
30
Vzhledem k průběhu utkání je tento gól hodně důležitý. Do této chvile se hrál nezáživný fotbal s minimem šancí.
29
Je to tady. Z ničeho nic hosté udeřili. Předvedli takřka smrtící přečíslení a zadařilo se gólově. Z vůbec první šance a střely, tak otevírají skóre. MANUEL DEL MORAL si naběhl na přesný centr, který vyslal Cisma a pro hráče Elche už nebyl problém dostat míč do sítě. Asistence: Domingo Cisma.
27
Ještě se však hraje a v ofsajdu byl nyní hostující Fidel, který se zapomněl za obránci.
26
Zdá se, že Betis bude střídat, u lajny jsme zaznamenali pohyb jednoho z hráčů v zelených dresech.
25
Již tři žluté karty jsme viděli v tomto mači, bohužel je to horší se střeleckou potencí. Střely mimo sice 3:0, ale na bránu 0:0.
24
Další žlutá karta, začíná se nám to maličko hrotit. Hráči nedokáží udržet nervy na uzdě a teď zbytečně zajel Cisma do Moliny a je za to potrestán žlutým kartonkem.
23
Žlutou kartu dostává Javier Matilla (Real Betis).
21
Domácí se dožadovali penalty, ve vápně měl dle nich zahrát jeden z protihráčů rukou, ale rozhodčí i přes tlak fanoušků a hráčů Realu zůstává v klidu.
20
Jinak se toho za dvacet minut mnoho nestalo a stále čekáme na nějakou výraznější tutovku.
19
První pokusy domácích jsou zde. Nejprve pálil Juanfran a trefil jen ve vápně stojícího obránce, od něj se míč odrazil na kopačky Matilly, který ale ranou z první přestřeluje branku, kterou střeží Herrera.
18
Ostrý centr předvedl del Moral, jeho pokus směřem do vápna zastavila obrana CF Elche.
17
A když už se někdo dostane za obranu, je z toho ofsajd. Jako v tomto případě, kdy Molina přepálil start na míč.
16
Je to taková vyčkávaná, oba týmy trpělivě čekají na chyby, ty však nepřichází.
15
Rozhodně se nehraje v rukavičkách, dohrávají se souboje a hráči se s tím nepářou. Rozhodčí proti musí kouskovat hru.
13
Z levé strany se snažil odcentrovat Juanfran, jenže se ukopl a vůbec nezamířil dobře.
12
Prozatím je ten duel hodně rozháraný, plný nepřesností. Vázne kombinace, oběma celkům chybí finální přihrávka. Proto jsme doposud neviděli jedinou solidní šanci.
11
Ten nedopadl dvakrát dobře a hra se odstěhovala před Herrerovu bránu.. Jenže i útok Betis měl spíše jepičí život.
10
Byl zahrán poněkud kostrbatě, na krátko si hosté příliš nerozumněli v kombinaci, přesto prakticky z ničeho vybojovali další exekuci rohu.
9
Reyes zastaven nedovoleně a bude z toho standardka pro hostující tým.
8
Pozitivní informací je, že bude pokračovat. Už je v pořádku.
7
V souboji se srazil Moral s Molinou, hůře dopadl hostující hráč, který se drží za hlavu a je značně otřesen.
6
Hezkou přihrávku za obranu dostal Molina, ale jeho snaha byla zbytečná, byl pískán ofsajd.
5
Nic zásadního se ale nestalo a Real může rozehrávat v klidu od svého brankáře.
4
Oddechnout si ale nemůže domácí obrana, protože se bude před brankářem Sarou odehrávat rohový kop.
3
Hned v úvodu zápasu inkasuje žlutou kartu domácí Amaya. Dle všeho to byla jeho čtvrtá, takže si v příštím zápase bude muset nuceně odpočinout.
2
Mírným favoritem zápasu jsou domácí, ale při pohledu na tabulku by to mělo být vyrovnané utkání. Hosté mají zatím o jeden bod víc, což je možná překvapení.
1
Obecenstvo je připraveno na tento zápas, již před zápasem slyšíme mohutné povzbuzování diváků, kterých se na stadionu Betis sešlo velké množství.
Utkání za pár chvil odstartuje, hráči nastupují na skvěle připravený pažit.

Real Betis: Sara – Chica, Paulão, Amaya, Nacho – Matilla, Moreno Juanfran, Sevilla, Pérez, L. Reyes – Molina.
Náhradníci: Andersen – Vilà, Perquis, Verdú, Igiebor, Cedrick, Chuli.

Elche CF: M. Herrera – D. Suárez, Botía, Lombán, Cisma – Pérez, Fidel, Márquez, del Moral, Gil – Coro.
Náhradníci: Toño – Rivera, Ñíguez, Mantecón, Generelo, C. Sánchez, Boakye.

Rozhodčí: Velasco – Alonso, Yuste.
Betis naopak své předpoklady nenaplňuje. Prohrál totiž v Getafe a předtím doma zdolal Villarreal. V evropské lize pouze remizoval na půdě chorvatské Rijeky.
Před reprezentační pauzou vyhrálo Elche na hřišti Celta Vigo a také zdolalo Espanyol, formu tedy má solidní. Dá se očekávat, že tento celek bude bojovat spíše o záchranu.
Oba nedělní soupeře dělí v tabulce jedno místo. Možná překvapivě je na tom lépe Elche, které má však před Betisem náskok pouze jediného bodu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.