Zápas je u konce. Atlético Madrid po nevýrazném výkonu v první půli potvrdilo roli výrazného favorita zápasu a nakonec zvítězilo 2:0. O první branku se postaral hlavičkující Raúl García, na 2:0 zvýšil po rychlém brejku Diego Costa. Stále tak žije naděje, že souboj o titul ve španělské lize nebude pouze boj mezi Barcelonou a Realem. Také Atlético ukazuje svou kvalitu. To je pro tuto chvíli vše, mějte se fajn.
90+3
Zápas končí nepřesná střela Gilberta Garcíi z přímého volného kopu.
90+3
Baptistao ještě fauloval Ramu.
90+2
Atlético Madrid tak také po tomto duelu udrží kontakt s Barcelonou. Oba celky jsou v letošní sezoně i nadále bez ztráty bodu. Barcelona o chvilku dříve dokázala zvítězit ve Vallecanu 4:0. Na čele tabulky se tak nic nezmění.
90+1
Costa faulován Garcíou, hra se kouskuje a zápas míří ke svému konci.
90+1
Nastavují se obligátní tři minuty.
90
Teď navíc utíkal po pravém křídle Sastremu hbitý a především čerstvý Baptistao. Zase míč pro Atlético.
89
Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch, ale chybí kvalita a přesnost centrů.
88
Jen to stadinem zašumělo. Ke střele napřáhl ze vzdálenosti zhruba 22 metrů Suaréz a míč letěl těsně vedle levé tyče Mariňovy branky.
88
Turan hledal svým centrem v pokutovém území Baptistaa, toho pokryl Rueda.
87
Hodně naivně si střídající Osorio chtěl vymodlit faul na Mirandovi. Spadl dříve, než se ho vůbec soupeř dotkl. Zápas se dohrává poměrně v klidu. O vítězi je rozhodnuto.
85
Vynikající zákrok brankáře Mariňa. Obrana domácích totiž pustila do velké šance Cristiána Rodrígueze, jehož střelu z hranice penalty vytěsnil brankář Valladolidu rozštěpem.
85
Poslední střídání Diega Simeoneho. Leo Baptistao nahradí pro poslední minuty Kokeho.
84
Před belgickým brankářem madridského týmu je stále více rušno. Domácím však kromě většího klidu v koncovce chybí stále čas. Klidně se ale můžeme dočkat třetího gólu.
83
Poslední střídání domácích. Unaveného Eberta nahradí Gilberto Garcia.
82
Asi největší šance domácích v celém utkání. Rukavina krásně uvolnil Osoria, ten nasadil Courtoisovi kličku, ale mezitím se stihli do brány vrátit tři zadáci Atlética a Manquillo střelu Osoria nakonec z brankové čáry dokázal vykopnout.
81
Ojedinělou vlaštovku druhého poločasu vyslal Courtoisovi pohotový Ebert. Podle mého soudu nejlepší hráč Valladolidu.
79
Střela Gabiho sice byla z nadějné pozice, střelci ovšem vůbec nevyšla. Míč letěl vysoko nad branku.
77
Pro Diega Costu je jeho dnešní zásah potvrzením vynikající střelecké fazony. Letos vstřelil už pět gólů a patří k nejlepším střelcům soutěže. Má průměr gól na zápas.
76
Střídá také Atlético, Raul García přepouští místo Cristiánu Rodríguezovi. Výborný zápas záložníka Atlética.
74
Střídání v domácím týmu, Manucho nahradil Guerru.
72
Atlético právě vstřelilo branku!
Je asi rozhodnuto. Pravidlo nedáš, dostaneš se opět osvědčilo v celé své kráse. Koke uvolnil do rychlého brejku DIEGO COSTU a ten tváří vtvář brankáři Mariňovi nezklamal.
72
Po něm vznikl v pokutovém území Atlética pořádný závar. Nejblíže k balonu měl Rama, ale nakonec ho před ním na poslední chvíli ukopl Raúl Garcia. To byla slušná možnost na vyrovnání. Zůstala však nevyužita.
71
Přece jen ale světlejší chvilky Valladolidu. Budou pokračovat rohovým kopem.
70
Po čase jsme byli svědky zajímavého míče také před brankáře Mariňa. Osorio se natahoval po hlavičce, ale nakonec příležitost k vyniknutí nedostal. Stopeři madridského klubu se o něj postarali.
68
Gabi si proti Rossimu počínal ve středu hřiště dost nevybíravě, žlutá karta je tu po právu.
67
Už se po další rychlé kombinaci hnal dopředu štírek Koke, tentokrát byl včas zakřižován Rukavinou. Obrovská převaha Atlética Madrid v posledních minutách stále trvá.
65
Centr Filipeho do pokutového území minul všechny včetně Garcii.
64
Atlético i nadále s přehledem kontroluje hru, domácí obrana neví, kde jí hlava stojí.
62
Simeone řádí u postranní čáry, je spokojený s tím, co teď jeho tým předvádí. Slalomové branky si z domácích obránců dělal Turan, ale nakonec se až do střely neproháčkoval.
59
Osorio nahradil Rámose.
60
Další obrovská šance pro fotbalisty Atlética. Hra Valladolidu je nyní v rozkladu, což svou katastrofální rozehrávkou potvrdil také brankář Mariňo. Ten totiž pokazil výkop, balonu se chopil Diego Costa, udělal kličku Ruedovi, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi souboj prohrál. Do brány se nevešla ani dorážka Raúla Garcii z krkolomné pozice.
58
Ještě před gólem bylo chystáno střídání, které se nakonec skutečně zrealizuje. Turan nahradil nevýrazného Davida Villu.
57
Teď už se ale RAÚL GARCÍA dočkal! Rohový kop se totiž po zásahu domácí obrany vrátil zpět ke Kokemu, ten poslal další balon do pokutového území z voleje právě na Garcíu, který zády k bránce hlavou trkl míč tak, že se Mariňo natahoval úplně zbytečně. Přece jen tedy tlak hostů byl vyjádřen gólově.
56
Obrovská šance hostů! Jednou tečovaný balon se nakonec snesl na hlavu Raúla Garcii a jen vynikající zákrok pohotového Mariňa uchránil Valladolid od útraty branky!
55
Atlético setrvává na útočné polovině, bude rozehrávat pátý rohový kop!
54
Centrovaný míč v podání Kokeho ovšem přeletěl úplně všechny aktéry dění v pokutovém území.
53
Další lavinu fotbalistů Atlética směrem na branku Mariňa přerušil Rossi žlutým faulem.
51
Hraje se nahoru dolů, Atlético přidalo na obrátkách. Diego Costa už motal hlavy v pokutovém území zadákům Valladolidu, ale ke střele se nedostal.
50
Omar nabíjel na hranici pokutového území Ebertovi, ale ten opřel svo ustřelu pouze do bloku složeného z obránců Atlética.
49
Atlético už také mělo šanci! Dlouhý balon propadl až do pokutového území k nohám Kokeho, který ho ale nezpracoval ideálně a následně se ho tak chopil Mariňo! To mohla být zajímavá možnost.
48
Pro úplnost dodejme, že se o přestávce nestřídalo v ani jednom z táborů.
47
Atlético je aktivní, i s centrem Manquilla si však obrana Valladolidu poradila.
46
Costa se ihned po začátku druhého poločasu vřítil do pokutového území, kde však o balon přišel.
46
Tradiční zvyk španělské soutěže. Nenastavit v prvním poločase ani minutu navíc. Sledovali jsme zápas, v němž bylo Atlético o malinko nebezpečnější, mělo však pouze jednu gólovou šanci. Paradoxně poté, co se míč odrazil do břevna branky Valladolidu po hlavičce domácího Ruedy. Domácí tak i v tomto zápase potvrzují poměrně defenzivní charakter týmu a Atlético to nebude mít snadné. Pokud si tedy bude chtít v domácí soutěži udržet opět čistý štít.
45
Diego Costa zahrál u půlící čáry rukou, to už běží poslední minuta první půle.
44
Villa opět naprosto v pohodě pokrytý Ruedou. Zatím je vyhlášený španělský kanonýr úplně utopený.
43
Teď navíc vystihl pozvolnou rozehrávku Atlética pozorný Sastre.
42
Jedno je jisté, Valladolid alespoň prozatím přestál tlak týmu, který v dosavadním průběhu letošní sezony neztratil ani bod. Domácí by to rádi dokázali až do konce poločasu.
40
Miranda si následně u rohového praporku pohlídal dotírajícího Eberta. Je to však dobrá odpověď ze strany domácích. Musí nalézt protihru, jinak v tomto duelu dopadnou opravdu špatně.
39
Trocha vzruchu také před Courtoisem. Ramos Suarez nic nevymýšlel, vzal balon a přízemní střelou ohrozil branku supeře. Hostující gólman ale zasahovat nemusel.
38
Další centr hledal v pokutovém území Davida Villu, nicméně ten své polonůžky netrefil. Hosté touží po gólu do šatny. Konec poločasu se totiž blíží.
37
Atlético i nadále tlačí na pilu. Koke z jedné uvolnil Costu, kterého ale včas zakřižoval vracející se Bergdich.
36
Domácí tým uchránilo od nejhoršího dobře postavené břevno! Rozehrávky standardní situace se totiž chopil Koke a jeho dobrý míč srazil valladolidský obránce Rueda pouze do brankové konstrukce. Co chybělo a byl by tu první gólový moment zápasu.
35
Diego Costa si seběhl pro dlouhý pas letící na útočnou polovinu a byl evidentně faulovaný. Opět na hřišti vzplály emoce. Rossi si pomohl jasným nedovoleným zákrokem.
34
Následně míč skutečně až k Villovi propadl. Trochu ho ale uvnitř pokutového území zradilo zpracování.
32
Mariňo si ve spolupráci s Ruedou poradil v další ošemetné situaci, míč opět v moci domácích. Atlético ale přitlačilo. David Villa nicméně stále zůstává neviditelný.
31
Krásná přímočará akce Atlética, která už po gólu volala! Gabi totiž nádhernou přihrávkou oslovil rozběhnutého Manquilla, ten místo střely z výborné pozice chtěl ještě vylepšit akci zpětnou přihrávkou, ale vracející se Rueda jeho úmysl zmařil. Valladolid tak i nadále drží čistý štít. Už 220 minut v kuse.
30
Hezký moment na druhé straně. Rukavina s obtížemi dostal nadvakrát míč do pokutového území soupeře, tam si pro něj doběhl Omar, ale z hranice vápna ho poslal těsně nad branku.
29
Střílený centr Gabiho z pravé strany pouze prosvištěl kolem všech jeho spoluhráčů i protihráčů.
28
Koke si zpracoval a následně také pokryl balon, udělal s ním pár kroků a v pokutovém území hledal Raúla Garciu. Centr na něj ale přestřelil.
26
Opět byl ve středovém kruhu faulován Ebert. Domácí zůstávají mírně aktivnějším týmem.
25
Zápas zatím má tempo, ale lemuje ho řada nepřesností. Teď se ke střele z nějakých dvacetiosmi metrů dostal Ebert, ale jeho rána letěla vysoko nad branku.
23
Hostující trenér Diego Simeone prožívá zápas společně s týmem, vytrvale stepuje u postranní čáry a udílí pokyny.
22
Diego Costa se už málem do šance dostal. Rychlonohý forvard pořádně motal hlavu Ruedovi, ten ho nakonec i za cenu drobného potažení do ohrožení branky nepustil.
21
Pokus o dlouhé přenesení hry na Suaréze sice vyšel, ale domácí hráč stál v ofsajdu.
20
Měli jsme možnost vidět sice hodně emotivních dvacet minut hry, na druhou stranu však fotbalově průměrných. Na pořádnou šanci čekáme.
18
Suarez dostává stejný prohřešek za řeči.
18
Ostrý souboj Sastreho s Costou, po němž vidí domácí středopolař žlutou kartu.
18
Do pokutového území měl namířeno Rukavina, míč však zkrotit nedokázal.
17
Následně přerušil taktickým faulem rychlý kontr Valladolidu Gabi.
16
Před Mariňem vznikl pořádný zmatek, nic závažného se ale nestalo.
15
Po centru Gabiho se do hlavičky položil Koke a je z toho nejenom roh, ale také další porce emocí na straně domácích.
14
Zápas je zatím hodně nervózní, Costa se teď ohnal po pomezním rozhodčím, který ukázal odkop od brány místo rohového kopu.
13
Omar se nejprve neprobil hrází fotbalistů Atlética Madrid až do šance, následně Koke nepřesnou přihrávkou uvolňoval Costu.
12
Centr od rohového praporku se však stal kořistí Mariňa.
11
Costa proti přesile soupeřových obránců vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
9
Hodně ostrý zákrok v blízkosti půlící čáry předvedl na Eberta obránce Atlética Godín. Obešlo se to bez karty.
8
Do první šance Atlética se hnal David Villa, dokonce se dostal i do úniku a k následné gólové střele, ale byl pískán ofsajd.
6
První vážnější šance zápasu! Guerra se dostal s míčem na kopačkách do pokutového území, ale obránci Atlética mu nedovolili vystřelit.
5
Domácí operují s míčem kolem pokutového území Atlética.
3
Atlético hájí svoji neporazitelnost, zatím se však hraje ve středu pole.
1

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Rueda, Peña, Bergdich – Sastre, Rossi, Omar, Ebert – Guerra, Rama.
Náhradníci: Jaime Jiménez – Barmettler, Baraja, G. García, Osorio, Manucho.

Atlético Madrid: Courtois – Godín, Filipe, Miranda, Manquillo – M. Suárez, Koke, Raúl García, Gabi – David Villa, D. Costa.
Náhradníci: Bounou – Torres Juanfran, Alderweireld, Tiago, Turan, C. Rodríguez, Baptistão..
Obrana domácích si tentokrát bude muset dát pozor zejména na produktivního Costu a také na Garciu a Kokeho. To jsou fotbalisté, kteří v dosavadním průběhu sezony dali více než jeden gól.
Valladolid je zatím naopak mnohem nenápadnější. V úvodních dvou kolech prohrál vždy shodně 1:2, od té doby ale zpevnil obranu a začal bodovat. Po výhře nad Getafe 1:0 uhrál bod v Elche a dostal se z absolutního dna tabulky.
Imponuje navíc také svým skóre. 14:4, tím se může pochlubit pouze Barcelona, která se pyšní navlas stejným rezultátem. Atlético navíc podobně jako další tři španělské týmy bojuje v Lize mistrů. Na úvod zdolalo doma ruský Petrohrad.
Řadě favoritů vstup do dalšího ročníku Primera División vůbec nevyšel. Atlético Madrid je ale v tomto směru světlou výjimkou. Celek ze španělské metropole totiž dosud neztratil ani bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.