To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 58 % : 42 %
Střely celkem: 17:10
Střely na branku: 6:2
Rohy: 3:5
Fauly: 18:11
A dočkali se. Utkání je u konce a body zůstávají v Elche. Druhý poločas mohl přinést vyrovnání, neboť Levante přidalo na tempu a v 71. minutě měl Rubén García k dispozici pokutový kop. Jenže stejně jako v první půli Fajr nechal vyniknout brankáře, Tytoń jeho střelu vyrazil. V závěru to bylo dosti křečovité a tak Elche hubený náskok udrželo a raduje se z důležitých tří bodů.
90+3
90+3
Tytoń poslal dopředu dlouhý výkop, domácí už čekají na závěrečný hvizd.
90+2
Roh pro hosty, jenže bez využití, Elche odvrátilo na aut.
90+1
Na druhé straně se do kontru dostal Jonathas. zleva si udělal úkrok na střed, jenže jeho následná střela skončila nad brankou.
90+1
Po dlouhém autu a hlavičkovém přizvednutí skončil míč v náručí gólmana Tytońe
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
89
Ještě jedna žlutá karta a to za zbytečný faul v podání domácího Adriána Gonzáleze.
88
Elche šlo do brejku čtyři na tři, jenže vše skončilo nepříliš přesnou přihrávkou na Jonathase.
87
Hostům se velice rychle krátí čas na případné vyrovnání, proto posílají dopředu dlouhé nákopy.
86
Tytoń drží domácím vedení, musel totiž likvidovat velice nepříjemnou střelu zpoza vápna, která navíc šla přes obránce.
84
Na parádičky možná není ten nejlepší čas a i domácí publikum ocenilo nepovedenou patičku pískotem.
82
A aby toho nebylo málo, poslední změnu udělalo i Elche. Do hry vstoupil Coro, místo mu uvolnil Víctor Rodríguez.
80
A o pár vteřin později naposledy vystřídalo Levante. Simãa Juniora nahradil Andreas Ivanschitz.
79
Střídání domácích. Mario Pašalić má pro dnešní večer odehráno, poslední minuty budou patřit Rafaelu Gálvezovi Cerillovi.
78
Elche to zkoušelo po levé straně, nejprve nevyšla klička, o pár vteřin později narazil na Lópeze Giménez Candela a ze souboje odkulhal.
76
Druhou změnou je odchod Nabila El Zhara a nástupu Rafaela Martinse.
76
Dnešní zápas skončil pro Rubéna Garcíu, místo něj nastoupil Jordi Xumetra.
75
Na straně Levante se chystá střídání a to hned dvojnásobné.
74
Nenápadný centr do pokutového území Elche, k hlavičce se tam dostal Casadesús, Tytońovu branku však o asi metr minul.
73
Na zemi se ocitl domácí Giménez Candela, takže následuje přímák pro Elche. Dá se čekat dlouhý nákop na útočnou polovinu.
72
Míč si vzal García, jenže svou střelu neumístil a Tytoń ji zvládl vykopnout! Stále je to 1:0 pro Elche.
71
A jelikož se Suárezův faul odehrál v pokutovém území, je tu penalta pro Levante!
71
Žlutá karta pro domácího Damiána Suáreze.
70
Přímý kop pro hosty. García poslal do vápna centr, který se od chumlu hráčů odrazil za brankovou čáru. Rozhodčí ukazuje k rohovému praporku.
68
Ofsajd domácích a v něm čerstvý Giménez Candela. Rychlost mu tedy neschází...
66
Domácí střídají, dolů jde Aaron Ñíguez, do zápasu se dostává Álvaro Giménez Candela.
65
Rána Roca z dálky byla sice ambiciózní, ale velmi nepřesná. Z hlediště se začíná ozývat pískot.
63
Teď už to ale za kartu je, Simão Junior na půlce srazil Ñígueze.
62
Začíná se trochu přitvrzovat, sudí je ale v klidu, ve druhé půli kartami šetří.
61
López vhodil další delší aut, ale ani tentokrát toho hráči Levante nedokázali využít.
61
Dlouhý aut do pokutového území Elche, domácí obrana nakonec odkopla na další autové vhazování.
60
Pěkná Jonathasova hlavička, jenže doprostřed branky a navíc z ofsajdového postavení.
59
Ponechaná výhoda pro domácí, ti jdou rychlého protiútoku.
57
Juanfran možná prováhal moment na střelu a za pár okamžiků už přišel faul hostujících barev.
56
Sledujeme pasáž utkání, kdy se hraje převážně ve středu hřišté.
53
Mariño zblokoval Jonathasovu střelu, stav je stále 1:0.
51
Žlutou kartu za faul u půlící čáry dostal hostující Víctor Camarasa.
50
Roh nakonec nic nepřinesl, teď už zase domácí tým.
49
Nejprve ale rozhodčí klidní vášně uvnitř vápna, aktivní je tam zejména domácí gólman a hostující El Zhar.
48
Moralesova střela zpoza vápna byla sražena, je tu roh pro Levante.
46
První útok Elche ve druhé půli končí ofsajdem Jonathase.

Fauly: 8:5
Máme za sebou první poločas a domácí po něm vedou 1:0. První důležitý okamžik přišel už v šesté minutě, kdy dostal červenou kartu hostující Navarro a Elche nabídnutou přesilovku využilo už za dalších šest minut. To se hlavou trefil Jonathas. Další kritický okamžik pro Levante dorazil v 19. minutě, ato v podobě penalty. Tu ale Fajr neproměnil. Pak už tempo trochu opadlo a zajímavé akce se daly spočítat na prstech jedné ruky. Zápas určitě není rozhodnutý, Levante se i v desíti pokusí vybojovat alespoň bod.
45+1
45+1
... a po centru, stáčejícím se od branky je tu skutečně konec.
45+1
Domácí celou akci zklidnili odvrácením na roh...
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Ještě jeden přímý kop pro hosty, zřejmě uvidíme centr do šestnáctky.
45
Polovysoký centr se stal kořistí gólmana Mariña, ten okamžitě hledal své spoluhráče v útoku.
43
Rozhodčí dává kázání hostujícímu Simãovi, oba si nakonec podali ruce.
43
Blíží se nám konec první půle a jakoby se hráči už těšili do šaten. Ubylo pohybu a také alespoň trochu zajímavých akcí.
41
Jonathas si opět naskakoval na centr, nyní jej ale míč přelétl a skončil v zámezí. Rozehrává gólman Mariño.
39
Hosté sportovně zakopli míč do zámezí, neboť na trávníku ležel domácí Pašalić a držel se na obličej.
38
Z dálky to zkusil hostující García a Tytoń se určitě při jeho pokusu orosil. Nakonec skončila tato jedovatá střela o kousek mimo.
36
Z něj už nic extra nebylo, u míče jsou hosté.
35
Levante si málem dalo vlastní branku! Zprava přišel do pokutového území přízemní centr a Vyntra pŕi pokusu o uklizení míče málem trefil k tyči. Nakonec to bylo o decimetry, ale mimo. Roh pro Elche.
34
Tytoń musel do vzduchu a nadvakrát krotil centr z pravé strany. Byl u toho docela dost atakován, rozhodčí v tom ale faul neviděl a nechal pokračovat ve hře.
33
No, tohle bylo nebezpečné. Po rozehrávce se míč dostal na zadní tyč ke Casadesúsovi, jehož křížný pokus nevypadal zle. Nakonec ale branku Elche minul.
33
Přímý kop, tentokrát pro Levante. Jonathas si nemyslí, že fauloval, s verdiktem rozhodčího ovšem nic neudělá.
31
Z levé strany napřáhl Jonathas, branku však minul o notný kus a nyní se omlouvá svým spoluhráčům za zbrklost.
30
Přetažený centr nebezpečí nenadělal, přesto se domácí stále snaží o atak.
29
Morales fauloval u postranní čáry, pro domácí to znamená přímák, připomínající rohový kop.
28
Jestliže bylo utkání v úvodních minutách plné akcí, nyní nám tempo dosti upadlo a sledujeme tak jen takovou mezihru.
27
Po Suárezově centru z pravé strany se k nenápadné hlavičce dostal Jonathas a jeho pokus jen o kousek přelétl Mariñovo břevno.
26
Levante se snažilo o postupný útok, po nepřesnostech z toho však vzniklo autové vhazování pro Elche.
24
Přímý kop rozehrál jako signál Rubén García, míč mu ovšem nesedl a sotva dolétl k hranici vápna.
23
Další žlutá karta, nyní ale na straně Elche. Za faul na Garcíu ji dostal Enzo Roco.
22
Vypadalo to na další zákrok proti domácím, nyní ale sudí ukazuje, že to bylo přes míč.
21
K penaltě se postavil Fajr, mířil k tyči, jenže Mariño vystihl směr a vyrazil na roh!
20
Loukas Vyntra navíc dostal žlutou kartu.
19
Penalta pro Elche! Hostům se zatím vše hroutí, neboť po centru fauloval ve výskoku Loukas Vyntra a sudí neváhal ani okamžik.
18
Z asi 25 metrů to zkusil Ñíguez, jeho technická rána postrádala přesnost a skončila o notný kus mimo branku.
18
Polský gólman byl opět v akci, nyní si ze vzduchu stáhl centr z levého křídla.
16
Tytoń uklidňuje situaci ve svém pokutovém území, která byla trochu hektická po přímém kopu a několika odrazech.
15
Akce ale pokračovala, ke střele se dostal Adrián, jenže poslal míč pouze do rukou gólmana Levante.
15
Do pokutového území směřoval další centr, nyní byl ale o poznání prudší a pouze neškodně prolétl.
13
Rázem je na stadionu ještě veseleji. Hráči Elche jsou opět u míče a zakládají další akci.
12
Elche právě vstřelilo branku!
Přesilovka je brzy využita, neboť po rychlé akci přišel Ñíguezův ostrý centr z levé strany a JONATHAS uklidil míč mimo Mariñův dosah!
10
Níguez unikal po levé straně, jenže si dal míč příliš před sebe a nezastihl jej na hrací ploše. Rozehrává se od branky Levante.
9
A jak se dalo čekat, hosté se teď soustředí hlavně na neprostupnou obranu.
8
I po něm vznikl menší závar, už se ale hosté mohou uklidnit, sami jdou vpřed.
8
Mariño musel rychle na zem, ale zvládl to a prudkou ránu vyrazil. O zbytek se postarali obránci a uklidili míč na roh.
7
Samozřejmě následuje další přímý kop, nyní už kousek za hranicí vápna.
6
No pozor, je tu červená karta pro hosty! Elche rozehrálo přímý kop, ale nabíhající hráč byl stažen Davidem Navarrem a k překvapení všech rozhodčí okamžitě vylučoval! Tohle může být pro hosty velká potíž.
5
Faul El Zhara na Rodrígueze, domácí budou rozehrávat přímý kop. Na přímé ohrožení to ale není.
4
Centr Garcíi byl zblokován, domácí se osvobodili a jdou kupředu.
2
Zatím se hraje v poklidném tempu, o něco málo aktivnější jsou hosté.
1

Elche CF: Tytoń – Dam. Suárez, Roco, Pelegrín, Cisma – Rodríguez, Pašalić, Adrián González, Ñíguez – Fajr – Jonathas.
Náhradníci: M. Herrera – C. Herrera, Coro, Giménez Candela, Albacar, Fragapane, Gálvez Cerillo.

Levante UD: Mariño – López, D. Navarro, Vyntra, García Juanfran – Camarasa, Simão – Morales, El Zhar, Rubén García – V. Casadesús.
Náhradníci: J. Fernández – Toňo, Martins, El Adoua, Xumetra, Ivanschitz, Sissoko.

Rozhodčí: Carlos Velasco – Roberto Alonso, Marcos Álvarez.

Náhradníci: M. Herrera – C. Herrera, Coro, Giménez Candela, Albacar, Fragapane.

Zápas na Estadio Manuel Martínez Valero začne ve 21 hodin, takže rozhodně nechoďte spát a sportovní neděli uzavřete našim přenosem, ke kterému jste všichni srdečně zváni.

Dnešní zápas povede jako hlavní Carlos Velasco, kterému budou na pomezí asistovat Roberto Alonso a Marcos Álvarez.
Poslední vzájemný souboj

V prvním letošním vzájemném utkání se žádný z týmů nedaroval z výhry, v srpnovém pozdním večeru se tehdy celky rozešly smírně po výsledku 0:0.
Levante UD

Hosté jsou na tom také hodně špatně, na osmnáctém místě tabulky mají o pouhé dva body více, než dnešní sok a i oni potřebují naplno bodovat. V posledních pěti ligových zápasech sice pouze jednou prohráli, ale také čtyřikrát remizovali a tyto ztráty by mohly klub na konci sezóny mrzet.

Elche CF

Domácí tým je momentálně na sestupové, předposlední příčce a situace začíná být po odehrané polovině kritická. Elche potřebuje nutně body a pokud tým zahraje tak, jako v posledním kole v Bilbau, nemusí být všechno ztraceno. Elche totiž vyhrálo 2:1, když se za klubové barvy trefili Rodríguez a Fajr. Dnes se ale Elche postaví klubu, který je na tom podobně a dá se tak čekat velká řežba.

Elche – Atlético Madrid 0:2
La Coruňa – Elche 1:0
Elche – Málaga 1:2
Elche – Villareal 2:2
Athletic Club – Elche 1:2
Dobrý nedělní večer u sledování španělské Primera División. Dnes pokračuje 19. kolo a v jeho rámci se střetnou Elche CF a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.