La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Atlético - 22. prosince 2017   21:30

Espanyol
88' Sergio García (Granero)
1:0
(0:0)
Espanyol
Pau López – Javi López (C), Ó. Duarte, Hermoso, Caricol – Darder (86. Granero), David López, Fuego – Baptistão (72. Piatti), G. Moreno, Sergio García.
Diego López – Navarro, Naldo, Melendo, Piatti, Roca, Granero.
Melero – Torre, Martínez
Atlético
Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín, Luís – Partey (63. Á. Correa), Gabi (C) (85. Augusto Fernández), Saúl Ñíguez, Koke – F. Torres (70. Gameiro), Griezmann.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Atlético Madrid 1:0. Hosté prohráli po roce na hřišti soupeře

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:22.
Je dobojováno. Domácí nakonec v závěru utkání, konkrétně v osmaosmdesáté minutě vsítili první branku zápasu, když se parádně trefil Sergio García a díky jeho trefě domácí berou tři důležité body do tabulky. Hosté naopak ze hřiště Espanyolu odjedou s prázdnou.
90+5'
90+4'
Následně pak se žlutí také na hostující straně. Augusto Fernández byl potrestán kartou stejné barvy za tvrdý faul na soupeře.
90+3'
Pau López dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
Další tlak před domácí brankou hráči Espanyolu ustáli a znovu tak hosty do zakončení nepustili.
90+1'
Hosté přispěchali na polovinu domácích a snažili se o vyrovnání. Střela Fernándeze ale skončila hodně vedle branky Espanyolu, který tak své vedení uhájil.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
90'
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).
88'
Espanyol právě vstřelil branku!
Nyní už se to ale domácím povedlo a v závěru zápasu jdou do vedení. SERGIO GARCÍA dostal přihrávku z pravé strany a v pokutovém území poslal svou střelu ke vzdálenější tyči a ta končí v hostující síti – 1:0. Asistence: Esteban Granero.
87'
Domácí hráči se dostali na polovinu Atlética, ale další jejich střela končí mimo tři tyče.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Esteban Granero.
85'
Saúl Ñíguez dostal nabito do pokutového území, ale poté svou hlavičkou poslal míč vysoko nad domácí branku.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Gabi, přichází Augusto Fernández.
83'
Hned na to uprostřed hřiště si také nedovoleně na svého soupeře počínal Gabi a také on vidí od hlavního sudího žlutou kartu.
82'
Javi López si vyšlápl na Griezmanna a poslal ho nedovoleně k zemi. Vidí za to žlutou kartu.
80'
Závěr zápasu nabízí hodně aktivní hru na obou stranách, ale brankáři obou celků jsou pozorní a stále drží svá dosavadní čistá konta.
78'
Hned na to na druhé straně prakticky z podobné situace střílel Gerard Moreno a také Jan Oblak si připsal úspěšný zákrok svými rukavicemi.
78'
Kévin Gameiro střílel z pravé strany uvnitř velkého vápna na branku domácích a brankář Pau López pak chytá jeho střelu do svých rukavic.
76'
Ángel Correa se snažil probít obranou domácích, to se mu ale nepovedlo a rázem tak skončila akci hostů, která měla pouze jepičí život.
74'
Zápas se přehoupl do své poslední zhruba patnáctiminutovky a oba celky se marně snaží o úvodní branku.
73'
Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid).
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Pablo Piatti.
70'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Fernando Torres, přichází Kévin Gameiro.
70'
Diego Godín hlavičkoval před brankou domácích a jeho šance skončila brankou. Ovšem pro faul domácího hráče hlavní sudí branku neuznává.
68'
To už nyní neplatí. Sergio García napálil míč na branku hostů a ten skončil jen těsně vedle ní! Další velká šance domácího Espanyolu.
66'
Ve druhé půli jsme zatím pořádnou šanci, která by ohrozila branku soupeře, neviděli a hra tak pokračuje v klidném tempu.
65'
Po střele domácích byl míč sražen před velké vápno a poté ho hosté zakopli za zadní čáru a rohový kop budou tentokráte zahrávat domácí hráči.
64'
Ángel Correa nyní chtěl přihrát míč svému spoluhráči, ale trefil jen obránce domácích Óscara Duarteho.
63'
Hosté museli hasit nebezpečí na své polovině, kde zakládali další akci hráči Espanyolu. Dále se však i díky pozorné obraně Atlética nedostali.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Ángel Correa.
62'
Kousek za velkým vápnem střílel Koke a domácí poslali míč za zadní čáru. Hosté tak budou zahrávat rohový kop.
59'
Jan Oblak si naběhl k zadní čáře, kde si převzal míč po neúspěšné domácí střele a hned na to ho odkopl do bezpečí.
58'
Antoine Griezmann marně hledal nabíhajícího Torrese, který byl hlídán domácí obranou a z další slibně se rodící akce Atlética nebylo zhola nic.
57'
Na druhé straně to zkoušel jeden z domácích hráčů, který střílel z levé strany, ale ani tato situace brankou nekončí.
56'
Šime Vrsaljko střílel z hranice velkého vápna, ale jeho střela zamířila pouze vysoko nad domácí branku.
55'
Hosté pak založili další akci, kterou ovšem znovu do zdárného konce nedotáhli. Stále jsme se tak úvodního gólu v tomto duelu nedočkali.
53'
Fernando Torres našel přihrávkou uvnitř velkého vápna po levé straně nabíhajícího Antoineho Griezmanna, ale ten nakonec na míč nedosáhl a branku domácích tak neohrozil.
51'
Saúl Ñíguez dostává žlutou kartu po tom, co poslal k zemi Javiho Lópeze. Viděli jsme tak vůbec první žlutý kartónek této barvy v zápase.
49'
Střelu Sergia Garcíi zastavil Jan Oblak a poté odkopl balón do bezpečí. Jeho tým tak může jít znovu útočit.
48'
Javi Fuego byl zastaven před půlící čárou a sudí píská. Bude následovat volný přímý kop, ovšem z této vzdálenosti domácí hráči těžko branku hostů ohrozí.
47'
Hosté odhlavičkovali nadvakrát pokusy domácích, poté se ale nedostali na opačnou stranu a čelili další střele. Nakonec vše zvládli a zamířili před domácí branku.
46'
Střely na branku: 2 – 0
První poločas tohoto zápasu je za námi. Viděli jsme několik šancí na obou stranách, které ale ke gólovým efektům nevedly. Zatím je tak stále bezbrankový stav a uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně ve 22:35.
45'
45'
Vypadá to, že hlavní sudí v prvním poločase nenastaví ani minutu navíc a první část hry je tedy u konce.
44'
Antoine Griezmann se snažil najít dalekonosnou přihrávkou Fernanda Torrese, ovšem druhý jmenovaný pouze přestřelil domácí branku.
43'
Hosté promarnili další svůj útok a ztrácejí balón. K němu se naopak dostávají fotbalisté Espanyolu Barcelona a spěchají ještě do útoku.
42'
Hostující útočník si poté vyměnil názor s domácím brankářem, ale nakonec vše dopadlo smírem. Domácí tak mohou znovu s míčem na polovinu Atlética.
41'
Pronikající Antoine Griezmann byl poslán domácím brankářem k zemi v pokutovém území a dožadoval se penalty. Jenže hlavní sudí ukazuje, že bylo vše v pořádku a hraje se tedy dál.
39'
Hosté zastavili další pokus domácích a stále jsme tak úvodní branku tohoto zápasu neviděli. Budeme si muset ještě počkat.
37'
Jan Oblak si rovnal míč před svou brankou a poté ho poslal daleko od ní. Je tu tedy další snaha Atlética o další útočnou akci.
36'
Na druhé straně si domácí hráči neporadili s další střelou, kterou poslali mimo tři tyče a nabídli tak hostům další bleskovou akci před jejich bránou. Pau López byl ovšem na svém místě.
34'
Fernando Torres spěchal na kolmou přihrávku od svého spoluhráče, která mířila za čáru. Hostující útočník však nakonec míč zachytil, ale jeden z domácích obránců ho poslal do zámezí. Autové vhazování pro Atlético.
33'
Antoine Griezmann podél levé postranní čáry unikal obraně Espanyolu. Ta se ovšem dokázala vrátit zpět a dalšímu úniku Atlética tak zabránila.
32'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, míč se snesl do pokutového území, kde ho domácí obrana odhlavičkovala mimo ohrožení vlastní branky.
31'
Šime Vrsaljko chtěl míč nacentrovat z pravé strany, ale obránce domácích stál přímo u něho a svým tělem pak Vrsaljkovi nedovolil poslat balón před domácí branku.
30'
Hosté marně i nyní dobývali domácí území. Ke střele se nedostali a hráči Espanylu tak míří znovu na opačnou stranu.
29'
Aktivní domácí hráči byli znovu u zrodu další šance. Jenže tentokráte se ke střele nedostali. Tu vytěsnila obrana hostů a poslala balón do bezpečí.
28'
Antoine Griezmann vystřihl v pokutovém území efektní nůžky. Jenže i kdyby se trefil, branka by uznána nebyla. Byl totiž v ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu neuniklo.
26'
O chvíli později už se ale domácí dostali do další šance. Z hranice velkého vápna svou vzdušnou střelou poslal míč na hostující branku jeden z domácích hráčů a poté ho svou rukou vytěsnil nad branku Jan Oblak.
25'
Aarón Caricol zahrával další volný přímý kop pro Barcelonu, ale nic z toho opět nebylo.
23'
Po obléhání hostující branky odkopl míč do bezpečí Jan Oblak a posílá tak své spoluhráče znovu do útoku.
21'
Fotbalisté Atlética zakopli míč za postranní čáru a je tu autové vhazování pro Espanyol. Ten se tak bude moci přesunout opět na polovinu svého soupeře.
20'
Domácí tak promarnili možnost jít do vedení. Na druhé straně pak střílel Gabi, ale jeho vzdušná rána končí také jen nad brankou domácího celku.
19'
Léo Baptistão byl v obrovské šanci. Řítil se sám na brankáře Jana Oblaka, těsně před ním ale trestuhodně střelu uspěchal a obloučkem ji poslal jen vedle jeho branky.
17'
Sergio García našel krátkou přihrávkou Gerarda Morenu, ten ale svou střelu příliš uspěchal a míč prakticky zadarmo předal hostujícím obráncům.
16'
Poté se na polovinu Espanyolu dostali znovu hosté, ale příliš dlouho se tam neohřáli. Ztrácejí míč, který znovu získali domácí hráči a míří s ním směrem dopředu.
15'
Domácí zahrávali volný přímý kop, míč se po hlavičkovém odrazu dostal přímo na kopačku Sergiho Dardera, který poté prudkou střelou nechal vyniknout Jana Oblaka.
13'
A to ani rána z hranice velkého vápna z kopačky Antoineho Griezmanna. Ten poslal balón přímo do náruče Paua Lópeze.
12'
Hra nabrala na tempu a na obou stranách je tak k vidění více snahy dostat se před branku soupeře. Zatím to ale k nějaké velké šanci, která by ohrozila branku obou gólmanů, nevedlo.
11'
Saúl Ñíguez rozehrál volný přímý kop z velké dálky, poté si míč na pravé straně převzal Fernando Torres, ale jeho střela z úhlu se neujala.
10'
Griezmann sebral domácím míč po jejich další střele, ale otočit hru na opačnou stranu se mu nepodařilo. Domácí hráči tak pokračují ve svém útočném snažení.
10'
Pau López si připsal další zákrok po dalekonosné střele Gerarda Moreny a hned na to pak míč vrátil zpět do hry svým odkopem od branky.
9'
K míči se opět vrátili hráči Atlética Madrid a pomalu založili útočnou akci. Agilní Griezmann ale svou střelu po zemi poslal jen vedle pravé tyče branky Lópeze.
8'
Za chvíli se hosté dostali do další akci, Fernando Torres si zpracoval míč a následně pak ho napálil směrem na Lópeze, ovšem znovu zapracovali obránci Espanyolu.
6'
Antoine Griezmann založil rychlou akci, poté předložil přihrávku jak na zlatém podnosu pro Thomase Parteye, jenž si nabíhal z pravé strany. Jenže poté svou střelu trestuhodně poslal jen vysoko nad domácí branku.
5'
Následně pak se do další akce dostali hráči v červených dresech, tedy hosté, ale jejich střela před brankou Paua Lópeze se neujala.
4'
Gerard Moreno nacentroval míč z levé strany velkého vápna do pokutového území. Tam byl ale při výskoku připraven Jan Oblak a připsal si tak další úspěšný zákrok.
3'
Jeden z hostujících obránců nyní poslal míč na malou domů před dotírajícími domácími útočníky Janu Oblakovi, který pak odkopl tento daleko od své branky.
2'
Thomas Partey dostal přihrávku před velké vápno, dostal se ke střele, ale ta skončila na pozorné domácí obraně. Nicméně bal´on se dostal zpět na kopačky hostů, kteří i pro tuto chvíli zůstanou na polovině Espanyolu.
1'
Pau López po neúspěšné akci hostů zachytil míč do svých rukavic a poté ho odkopl daleko od své branky. Do blízkosti Jana Oblaka tak nyní půjdou znovu domácí hráči.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu a už směřují poprvé do útočné akce, tedy na polovinu Atlética Madrid.
1'

Espanyol Barcelona: Pau López – Javi López (C), Ó. Duarte, Hermoso, Caricol – Darder, David López, Fuego – Baptistão, G. Moreno, Sergio García.
Náhradníci: Diego López – Navarro, Naldo, Melendo, Piatti, Roca, Granero.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín, Luís – Partey, Gabi (C), Saúl Ñíguez, Koke – F. Torres, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – Ferreira-Carrasco, Á. Correa, Augusto Fernández, Lucas Hernández, Juanfran, Gameiro.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly v dubnu letošního roku. Bylo to také na hřišti Espanyolu Barcelona a tehdy Atlético zvítězilo těsně 1:0. Domácí tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.
Atlético Madrid

Hosté z Atlética Madrid jsou na tom podstatně lépe. V tabulce jsou druzí s šestatřiceti body a na první Barcelonu ztrácejí šest bodů. Zatím tak drží nejen naděje na zisk ligového titulu, ale také na postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Zejména by znovu rádi zopakovali účast v prestižní evropské soutěži. Letos se jim nepovedl postup ze skupiny do jarních vyřazovacích bojů, nebudou ale chybět v play-off Evropské ligy. Dnes si jedou do Barcelony pro tři body. Potvrdí proti domácímu Espanyolu svou formu? Poslední zápas odehráli doma proti Alavésu a zápas ve čtyřiasedmdesáté minutě rozhodl Fernando Torres, jenž do hry naskočil pět minut před gólem.
Espanyol Barcelona

Domácí celek, Espanyol Barcelona je v tabulce španělské ligy na šestnáctém místě se ziskem sedmnácti bodů a jeho hráči tak nejsou daleko od pásma sestupu do druhé ligy. Proto musí sbírat trpělivě bod po bodu, aby se této skutečnosti vyhnuli. I dnes na domácím hřišti by chtěli získat alespoň bod, proti hostům z Madridu to ovšem nebudou mít vůbec jednoduché. Favoritem rozhodně budou právě hosté. Stát se ale může cokoli a Espanyol se pokusí svého soupeře alespoň potrápit.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu sedmnácté kolo španělské Primera Division a my v jeho rámci budeme sledovat utkání mezi týmy Espanyol Barcelona a Atlético Madrid. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.