La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Bilbao - 14. ledna 2018   18:30

Espanyol
29' G. Moreno
1:1
(1:1)
Bilbao
36' I. Williams  (Saborit)
Espanyol
Pau López – Javi López (62. Navarro), Ó. Duarte, Hermoso, Caricol – Granero, V. Sánchez, Darder – Baptistão (87. Melendo), G. Moreno, Jurado (52. Vilà).
Diego López – Navarro, Naldo, Vilà, Melendo, Roca, Sergio Sánchez.
Trujilo – Álvarez, Escuela
RCDE Stadium, Barcelona
Bilbao
Herrerín – Lekue, Núñez, Laporte, Saborit – M. Rico, Iturraspe – I. Williams, Raúl García (90. Etxebarria), Susaeta (84. I. Córdoba) – Aduriz (73. Merino).
Simón – Bóveda, Etxebarria, Etxeita, Vesga, Merino, I. Córdoba.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol Barcelona - Ath.Bilbao 1:1

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:16.
Je konec! Espanyol Barcelona se po výsledku 1:1 rozchází s Athleticem Bilbao smírně! Dlouho jsme čekali na úvodní šanci. Hra byla na obou stranách plná nepřesných přihrávek. Po chybě Mikela Rica se ve 29. minutě prosadil Gerard Moreno ! Jenže vedení domácímu celku dlouho nevydrželo! Ve 36. minutě totiž domácí stopeři neuhlídali Iňakiho Williamse, jež hlavou uklidil míč do horního rohu branky! Hned po přestávce mohl Moreno poslat Espanyol do vedení, ale Iago Herrerín vytáhl dobrý zákrok! Na hřišti od té doby kralovaly obě defenzívy a další možnosti jsme se už nedočkali.
90+4'
90+3'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Aymeric Laporte, který vyslal technický pokus levačkou, jenže jeho pokus prolétl nad domácí zdí a skončil nad břevnem.
90+2'
Utkání už podle všeho směřuje k remíze. Ani jeden z týmů se stále nemůže dostat za pozornou obranu soupeře. Bilbao ale vybojovalo přímý kop.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Beñat Etxebarria.
89'
A další žlutá karta! Za druhý faul v posledních deseti minutách ji vidí Sabin Merino.
88'
Zraněný Hermoso se už stačil vrátit zpět do hry. Domácí stoper vypomůže svým spoluhráčům v závěrečných minutách důležité utkání.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Oscar Melendo.
86'
Domácí zadáka si museli vzít do parády lékaři Espanyolu. Hermoso má totiž roztržený ret a krvácení musí být zastaveno. Domácí hrají chvíli v oslabení.
85'
Mario Hermoso dostal pěknou přihrávku na polovinu Espanyolu, jenže v souboji naložil Hermosovi, který po zásahu loktem zůstává ležet na trávníku.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iñigo Córdoba.
83'
Merino se vydal napadat rozehrávku Espanyolu v blízkosti pokutového území, ale obránci domácího celku rychle rozehráli daleko od branky.
82'
Zadáci Bilbaa se usadili na polovině soupeře a snaží se najít skulinku v domácí obraně. Ofenzivním hráčům Bilbaa však v posledních minutách schází pohyb.
81'
S karetními tresty se v posledních minutách roztrhl pytel! Za šlapám na Víctora Sáncheze ji vidí Raúl García.
80'
Aarón Caricol tentokrát podpořil útok domácího celku dlouhým sprintem po levém křídle. Domácí zadák se dokonce prodral k odcentrování, ale jeho pobídku schoval Iago Herrerín do rukavic.
79'
Aarón Caricol fauloval na polovině hrací plochy ostrým šlapákem a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
78'
Tempo hry v posledních minutách pořádně opadlo. Ani jeden z týmů nemůže najít recept na pozornou obranu soupeře.
76'
Ani po něm však Espanyol defenzívu soupeře nepřekvapil. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde kraloval důrazný obránce Aymeric Laporte.
75'
Sabin Merino fauloval Víctora Sáncheze na polovině Bilbaa. Domácí celek tak bude zahrávat další přímý kop ze slibné pozice.
74'
Střídající Merino se ihned zapojil do napadání rozehrávky domácího celku. Pozorný Víctor Sánchez si jej včas všiml a pomohl si malou domů.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Sabin Merino.
72'
Espanyol zahrával přímý kop z těsné blízkosti pokutového území. Exekuce se chopil Víctor Sánchez, jehož ránu přizvedla zeď na rohový kop.
71'
Raúl García se v hlavičkovém souboji opřel o zády Óscara Duarteho. Rozhodčí jeho zákrok posoudil jako nedovolený a nařídil přímý kop pro Espanyol.
70'
Víctor Sánchez se pokusil překvapit pozornou obranu Bilbaa vysokým obloučkem. Léo Baptistão jeho úmysl nepochopil a rozběhl se opačným směrem.
69'
Aritz Aduriz táhl bleskový protiútok Bilbaa středem hrací plochy. Hostující kanonýr nabil Iturraspemu, jemuž rána vůbec nesedla. Balón ohrozil jen diváky na tribuně.
68'
Ander Iturraspe fauloval v hlavičkovém souboji s Morenem a za úder loktem vyfasoval žlutou kartu.
67'
Gerard Moreno se v pokutovém území akrobatickým způsobem opřel do centru z pravé strany. Domácí útočník sice vyslal prudkou střelu, ale jeho rána minula zařízení.
66'
Enric Saborit se skvěle vrátil se sprintujícím Granerem. Hostující obránce se mu na poslední chvíli položil pod nohy a zakopl balón do zámezí.
65'
Bilbao je v posledních minutách aktivnějším celkem. Hosté se nastěhovali na polovinu Espanyolu a snaží se najít skulinku v domácí defenzívě.
64'
Aritz Aduriz spěchal na malé vápno, kam přiletěl nadýchaný centr z pravé strany. Brankář Pau López vyrazil na malé vápno, zazmatkoval a konečky prstů vytěsnil míč těsně vedle branky.
63'
Iñaki Williams operoval s míčem u nohy v blízkosti rohového praporku. Hostující obránce si míč krásně přehodil na levačku, ale nestačil odcentrovat.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází Marc Navarro.
61'
Na světě je první žlutá karta dnešního utkání! Mario Hermoso ji vidí za faul na Raula Garcíu.
60'
Léo Baptistão našel volného Morena, který si bleskově připravil balón ke střele, jenže jeho rána levačkou nabrala opačnou rotaci a prolétla kolem branky.
59'
Mikel Rico vykouzlil parádní centr do pokutového území. Za jeho nadýchanou pobídkou spěchal Aduriz, ale Pau López si pro centr došel ven z branky.
58'
Markel Susaeta byl faulován u postranní čáry. Na hřišti v posledních minutách začalo přibývat nedovolených zákroků. Uvidíme, kdy bude muset sudí vytáhnout kartu.
57'
Rico fauloval u postranní čáry. Hostující středopolař se dnes často pouští do debat s hlavním rozhodčím. Tyhle prupovídky by jej mohly mrzet.
56'
Gerard Moreno si v dalším souboji s hostujícím stoperem pomohl loktem. Hlavní rozhodčí okamžitě odpískal nedovolený zákrok, ale stále neudělil žlutou kartu.
55'
Sergi Darder dirigoval rozehrávku Espanyolu na polovině soupeře. Domácí fotbalista dlouho váhal s přihrávka a obrana Bilbaa se stačila srovnat.
54'
Gerard Moreno se tentokrát ocitl v roli centrujícího fotbalisty. Na jeho pobídku si brousil zuby Léo Baptistão, jenže stoper Laporte míč na poslední chvíli přizvedl.
53'
Gerard Moreno zahodil obrovskou šanci! Po centru do pokutového území k němu propadl míč, jenže brankář Iago Herrerín jeho přízemní střelu stačil vyrazit!
52'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Dídac Vilà.
50'
Aarón Caricol odkopl míč z pravé strany hrací plochy na polovinu Bilbaa. Domácí fotbalista však přihrál nepřesně.
49'
Iñigo Lekue uspěl v souboji s Morenem. Domácí útočník se sice dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
48'
Ander Iturraspe zahrával přímý kop Bilbaa z dobré pozice. Nadýchaný centr poslal na značku pokutového kopu, odkud hlavičkoval Laporte, jenže zakončil vysoko nad břevno.
47'
Iñaki Williams si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území, jenže musel hlavičkovat ve velmi těžké pozici a daroval Lópezovi snadný zákrok.
46'
Domácí Espanyol obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Vysoký nákop za obranu Bilbaa však bez větších problémů odvrátil Laporte.
46'
První poločas je minulostí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně zajímavý průběh hry! Dlouho jsme čekali na úvodní šanci. Hra byla na obou stranách plná nepřesných přihrávek. Po chybě Mikela Rica se ve 29. minutě prosadil Gerard Moreno ! Jenže vedení domácímu celku dlouho nevydrželo! Ve 36. minutě totiž domácí stopeři neuhlídali Iňakiho Williamse, jež hlavou uklidil míč do horního rohu branky! Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+1'
45'
Bilbao v závěru prvního poločasu zahrávalo přímý kop ze zajímavé pozice. Lekue poslal centr na malé vápno, kde se do zakončení dostal García, jehož rána byla hodně nepřesná.
44'
Iñaki Williams si skvěle pokryl míč v blízkosti rohového praporku. Dotírající Esteban Granero mu přišlápl kopačku a dopustil se nedovoleného zákroku.
43'
Markel Susaeta to v souboji s Lópezem přehnal s agresivitou. Hostojící fotbalista si z úst hlavního arbitra vyslehl důraznou domluvu. Příště si vyslouží kartu.
42'
Aktivní Aduriz napadal pomalou rozehrávku Espanyolu. Javi López při snaze posunout míč podél postranní čáry podklouzl a daroval Bilbau vhazování.
41'
Aritz Aduriz se dostal k odraženému balónu, nicméně Óscar Duarte jej skvělou hrou tělem rozhodil a Aduriz neudržel míč pro sebe. Espanyol může uklidnit hru.
40'
Javi López vybojoval balón na vlastní polovině a bez váhání se zapojil do přechodu na polovinu Bilbaa. Jurado však celou akci zazdil příliš prudkou pobídkou.
39'
Léo Baptistão dostal pěknou přihrávku na polovinu soupeře, zbavil se obránce a odcentroval. Jeho vysoký centr však bez větších problémů zastavil Herrerín.
38'
Bilbao je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzené. Hosté se znovu ženou do útoku. Markel Susaeta však neměl nikoho ze spoluhráčů ve výhodné pozici.
36'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Domácímu celku vedení moc dlouho nevydrželo! Také Bilbao udeřilo hned z první šance! Na krásný centr z levé strany hrací plochy si mezi stopery naskočil IŇAKI WILLIAMS a přihrávkou do horního rohu vyrovnal!
35'
Ander Iturraspe se pokusil překvapit obranu Espanyolu obloučkem za obranu. Nikdo v červenobílém dresu jeho pobídku nepochopil a míč proskákal k Lópezovi.
34'
Aritz Aduriz neustál souboj s Víctorem Sánchezem a upadl. Hlavní rozhodčí měl souboj přímo před sebou a rozhodl se odpískat nedovolený zákrok.
33'
Domácí celek nyní zahrával rohový kop. Esteban Granero vyslal centr na malé vápno, kde se do zakončení tlačil Gerard Moreno, jenže v pádu neposlal míč mezi tři tyče.
32'
Jurado motal hlavu Lekuemu. Domácí fotbalista si však netroufl na individuální průnik do pokutového území a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
31'
Bilbao se okamžitě snažilo přispěchat s odpovědí. K odraženému míči se v pokutovém území prodral Aritz Aduriz, jež slabou hlavičkou brankáře neohrozil.
29'
Espanyol právě vstřelil branku!
Espanyol se z ničeho nic dostává do vedení! GERARD MORENO obral Rica o míč na hranici pokutového území, přehodil si míč na levačku a přesnou střelou otevřel gólový účet utkání! Ani brankář Herrerín nemá čisté svědomí!
28'
Javi López zatím hraje velmi aktivně. Krajní obránce Espanyolu vyslal další nadýchaný centr do pokutového území, jenže našel jen hlavu stopera Laporteho.
27'
Lekue dostal prostor na pravé straně. Domácí obránce okamžitě odcentroval do pokutového území, jenže obránce Hermoso nepustil soupeře k zakončení.
26'
Léo Baptistão si zpracoval přihrávku na polovinu hřiště, navedl si míč na pravačku a z úctyhodné vzdálenosti vypálil. Jeho rána prosvištěla daleko od branky Bilbaa.
25'
Mikel Rico rozjel akci Bilbaa z vlastní poloviny. Hostující středopolař roztáhl kombinaci na pravou stranu hřiště, nicméně obrana Espanyolu se bleskově srovnala.
24'
Javi López si naběhl na prudkou přihrávku na polovinu soupeře. Domácí obránce odcentroval na malém vápně, kde číhal připravený Herrerín.
23'
Pau López měl další práci. Domácí brankář si tentokrát bez větších problémů došel pro vysoký centr z pravé strany hrací plochy.
22'
Iñaki Williams se vydal napadat statickou rozehrávku domácího celku. Pod tlak dostal také brankáře Lópeze, ale k balónu se nakonec neprodral.
21'
Espanyolu se zatím vůbec nedaří. Domácí trápí při přechodu na polovinu soupeře velké množství nepřesných přihrávek. Zadáci Bilbaa se nenadřou.
20'
Iago Herrerín vyrazil ven z branky a doběhl dobrých deset metrů za hranici pokutového území, odkud odkopl míč před rozběhnutým Morenem.
19'
Markel Susaeta si skvěle pokryl míč na polovině hrací plochy a dotírající soupeř jej poslal k zemi. Vše se zatím obejde bez karetního trestu. Bilbao může pokračovat v kombinaci.
18'
Iñaki Williams sprintoval za dlouhou přihrávkou na polovinu soupeře. Hostující rychlík se nedostal před dobře postaveného obránce a balón nezískal.
17'
Espanyol zahrával po faulu Mikela Rica přímý kop z blízkosti pokutového území. Jeho exekuce se ujal Gerard Moreno, jenže levačkou trefil jen hráče ve zdi.
16'
Javi López chtěl poslat prudkou přihrávku podél pravé postranní čáry. Domácí obránce ale trefil jen prvního hráče soupeřova celku a získal pouze vhazování.
15'
Javi López si zpracoval přihrávku na polovinu Bilbaa, krásně si míč přehodil na levačku a odcentroval do pokutového území. Obrana Bilbaa byla na místě.
14'
Pau López vyrazil ven z brankové čáry a došel si pro vysoký centr z pravé strany hrací plochy. Dotírajícího Adurize si vzali do parády domácí stopeři.
13'
Iñaki Williams si naběhl na vysokou přihrávku na polovinu soupeře. Hostující rychlík musel podstoupit souboj s důrazným Caricolem, z nějž si odnese bolestivou vzpomínku.
12'
Domácím se vůbec nepovedla rozehrávka. Lekue zastavil prudkou přihrávku na polovinu soupeře.
11'
Aymeric Laporte dirigoval rozehrávku hostujícího celku. Hostující stoper poslal vysokou přihrávku, jenže Aritz Aduriz v souboji se stoperem neuspěl.
10'
Iñaki Williams dostal přihrávku do nohy na pravou stranu pokutového území. Hostující rychlík se rozhlédl, jenže jeho vysoký centr schoval Pau López do rukavic.
9'
Na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci tlačí Espanyol do útoku, jenže úvod utkání zatím jednoznačně patří hostujícímu Bilbau.
8'
Iñaki Williams dělal domácí obraně problémy na pravé straně pokutového území. Hostující křídelník chtěl obejít Caricola, jenže domácí zadák byl důrazný.
7'
Ander Iturraspe vybojoval balón na vlastní polovině a přihrávkou na osamoceného Lekueho uklidnil hru. Hosté mohou rozvinout další útočný výpad.
6'
Esteban Granero číhal na vysokou přihrávku na polovinu soupeře, jenže vysokou přihrávku nemohl za žádnou cenu udržet na hrací ploše. Vhazovat bude Bilbao.
5'
Javi López operoval s míčem v blízkosti pokutového území Bilbaa. Místo přihrávky na pravou stranu však zkusil odcentrovat, jenže trefil prvního obránce.
4'
Bilbao vlétlo do utkání velice aktivně! Lekue si tentokrát naběhl na přihrávku na levé křídlo, jenže nemohl pokračovat kvůli odmávanému ofsajdu.
3'
Agilní Lekue tentokrát operoval na pravé straně s Williamsem. Nakonec z toho byla přihrávku do pokutového území, jenže Mikel Rico získal pro Bilbao pouze roh.
2'
Iñigo Lekue dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně pokutového území. Hostující obránce okamžitě odcentroval, jenže Hermoso byl pozorný.
1'
Athletic obstaral výkop do dnešního utkání. Bilbao se hned v úvodu vydalo do útoku, jenže Aritz Aduriz neuspěl v hlavičkovém souboji s Hermosem.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Espanyol bude hrát v modrém, zatímco Bilbao přijelo do Barcelony v červenobílých dresech.

Espanyol Barcelona: Pau López – Javi López, Ó. Duarte, Hermoso, Caricol – Granero, V. Sánchez, Darder – Baptistão, G. Moreno, Jurado.
Náhradníci: Diego López – Navarro, Naldo, Vilà, Melendo, Roca, Sergio Sánchez.

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Núñez, Laporte, Saborit – M. Rico, Iturraspe – I. Williams, Raúl García, Susaeta – Aduriz.
Náhradníci: Simón – Bóveda, Etxebarria, Etxeita, Vesga, Merino, I. Córdoba.

Rozhodčí: Trujilo – Álvarez, Escuela.
Espanyol Barcelona

Espanyol je na tom podobně. Méně věhlasný celek z katalánské metropole vybojoval třiadvacet bodů, ale v našlapané tabulce je až čtrnáctý. Co se týče produktivity, je na tom ještě hůře. Dosud totiž nasázel soupeřům pouhých patnáct branek. Doma však body jen tak zadarmo body nerozdává. Dokázal zde porazit třeba Atlético Madrid nebo Celtu Vigo. V minulém kole navíc vyhrál v Málaze a v týdnu si výhrou na půdě Levante zajistil postup v rámci Copa del Rey.
Athletic Bilbao

Bilbao se po nepovedeném začátku sezóny dostává do vyšších pater tabulky. Aktuálně má na svém kontě dvacet čtyři bodů a patří mu desátá pozice. V případě výhry se ale může dotáhnout na sedmý Eibar. Venku navíc patří mezi lepší celky v soutěži. Letos se mu ale nedaří střílet branky. Dosud jich soupeřům nasázelo jen osmnáct. V minulém kole zvládlou derby s Deportivem Alavés a doma vyhrálo 2:0.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům španělského fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Primera Division mezi Espanyolem Barcelona a Athleticem Bilbao. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.