La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real Betis - 30. října 2017   21:00

Espanyol
55' G. Moreno (Piatti)
1:0
(0:0)
Espanyol
Pau López – V. Sánchez (C), David López, Hermoso, Caricol – Darder (85. Diop), Fuego – Baptistão, Jurado (79. Melendo), Piatti (66. Sergio García) – G. Moreno.
Diego López – Naldo, Sergio García, Melendo, Javi López, H. Pérez, Diop.
Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos
RCDE Stadium, Cornella de Llobregat
17 856 diváků
Real Betis
Adán – Barragán, Mandi, Amat, Tosca – Ruiz (69. Boudebouz), Javi García, Guardado – Joaquín (C), A. Sanabria (63. León), Nahuel (76. J. Campbell).
D. Giménez – R. Navarro, León, Camarasa, Boudebouz, J. Campbell, Narváez.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Betis 1:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 856 diváků.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:17.
Utkání je u konce a body zůstávají domácímu Espanyolu. O všem rozhodl jediný gól, který padl v 55. minutě. Zleva nacentroval Piatti, Gerard Moreno si zpracoval na prsa a následnou střelou překonal marně zasahujícího Adána. Hostům snahu nelze upřít, koncovka dnes ale nebyla silnou stránkou Realu Betis. Pokud už něco prošlo domácí obranou, brankář Pau López byl na brankové čáře stoprocentní. Nic tak hostům nebylo platné vyšší držení míče, ani více střel na branku, domů jedou s prázdnou. Espanyol je po dnešní výhře na desátém místě s třinácti body, Realu Betis patří osmá pozice s šestnácti body.
90+4'
90+3'
Diop vybojoval míč a ten se pak dostal za obranu na nabíhající spoluhráče. Jenže do ofsajdu...
90+2'
Na trávníku leží domácí Hermoso, do obličeje schytal nepříjemný kopanec od Sergia Leóna. Po chvilce ale vstal a my můžeme pokračovat.
90+1'
Střela Sergia Garcíi byla hodně nepodařená, ztlumil ji hned první bránící hráč Realu Betis.
90'
Budou s nastavovat tři minuty.
89'
Vysoký centr z pravé strany skončil u Pau Lópeze, ten předvedl jisté stažení míče ze vzduchu a pomalu se chystá k rozehrání.
88'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Andrés Guardado.
87'
Sergio León dostal přihrávku za obranu a z plného běhu vyslal na Pau Lópeze střelu z úhlu. Gólman Espanyolu byl na zemi včas a nepříjemný pokus pokryl!
86'
Espanyol v posledních minutách soustředil síly na obranu těsného náskoku, zatím to hráčům vychází.
85'
Konečné došlo na už zmíněný přímý kop, Pau López šel míči naproti a skončil v tvrdém souboji, po kterém zůstal chvíli ležet. Rozhodčí hru nepřerušil a on tak musel rychle na nohy, aby zabránil případné dorážce.
85'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Papakouli Diop.
84'
Na trávníku se ocitli hned dva hostující hráči, je z toho přímý kop z pravé strany.
83'
Následný přímý kop skončil u Adána, tohle se Espanyolu moc nevyvedlo.
82'
Další žlutá karta, za faul na unikajícího Baptistão ji dostal Joaquín.
81'
Nakonec zvolil nepříliš povedenou variantu nakrátko a rázem z toho byl rychlý protiútok. Ten ovšem domácí zakončili chybnou kombinací.
80'
Adán u míče, přemýšlí, komu by rozehrál.
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Oscar Melendo.
78'
Pojistku na náskok teď měl Jurado, když si naběhl na přihrávku z pravé strany. Jenže z dobré pozice branku Realu Betis vysoko překopl!
76'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Matías Nahuel, přichází Joel Campbell.
76'
Žlutou kartu za hru vysokou nohou dostal hostující Matías Nahuel.
74'
Real Betis se pokouší přejít dopředu a udělat něco s nepříznivým stavem, jenže směrem kupředu je to teď opravdu nemastné neslané.
72'
Vzápětí se David López dopustil faulu ve výskoku a byl za něj potrestán žlutou kartou.
71'
Menší zmatek ve vápně Realu Betis. Vše skončilo střelou Davida Lópeze z dálky a míč prolétl kousek vedle Adánovy branky.
69'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Ryad Boudebouz.
69'
Žlutí se. Za faul u půlící čáry byl kartou potrestán domácí Víctor Sánchez.
67'
Barragán hledal své spoluhráče v pokutovém území, jenže jeho přihrávku odhlavičkovali hráči v modrobíle pruhovaných dresech.
66'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Sergio García.
66'
Guardado si nabíhal na prudkou přihrávku, míč ale na hrací ploše i přes veškerou snahu nestihl.
65'
Střídat se za chvíli bude i na straně domácího týmu, zatím se vše chystá a čeká se na přerušení hry.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Sergio León.
62'
Standardní situace nepřinesla úspěch ani zde, s centrem si obrana Realu Betis poradila celkem bez problémů.
61'
Rohový kop i na druhé straně.
60'
Na první tyči zasáhl Baptistão, svou hlavičkou snadno dostal míč z pokutového území.
59'
Rohový kop pro hosty.
59'
Realu Betis nevyšla ani rychlá narážečka u hranice vápna, David López přihrávku přerušil svým zákrokem.
57'
Hosté se snažili o rychlou akci, která by třeba vedla i k vyrovnání, Joaquín se ovšem přes obránce nedostal a nevyšla mu ani reklamace hry rukou. Ta se ani nekonala, rozhodčí rozhodl správně.
55'
Espanyol právě vstřelil branku!
Gól ale padá na druhé straně! GERARD MORENO si v pokutovém území zpracoval na prsa Piattiho přihrávku z levé strany a druhým dotekem poslal na branku nechytatelnou střelu. Espanyol vede 1:0.
53'
Tohle bylo dobře myšlené i dobře zahrané. Zprava si na střed naběhl hostující Barragán a vyslal na Lópeze nepříjemnou střelu. Góman domácích se musel hodně natáhnout, aby na míč u své levé tyče dosáhl!
52'
Do šance se už dostával domácí Baptistão, gólman Adán mu ale vyběhl vstříc a byl u míče o zlomek vteřiny dříve.
51'
Žlutou kartu za faul na Baptistãa dostal hostující Jordi Amat. A byla zcela zasloužená.
50'
V souboji o míč se střetli Piatti a hostující Javi García, souboj dopadl hůře pro domácího hráče, který jej odnesl bolestivým šrámem.
49'
Pokus o rozehrávku a následný centr se Realu Betis moc nevydařil, hra se nám posunula kus od pokutového území.
49'
Roh pro hosty, dnes vůbec první.
47'
O napadání rozehrávky se pokusili domácí hráči, obrana Realu Betis s gólmanem Adánem to ale zvládla bez větších potíží a vyvezla míč po levé straně.
46'

Fauly: 3:7
Je za námi první poločas, ve kterém jsme gól neviděli. Začátek přitom vypadal slibně, už v sedmé minutě se z vlastní poloviny pokusil Hermoso překvapit Adána, ten ale jeho dalekonosný oblouček vyškrábl nad břevno. Gólman hostů si pak poradil i s prudkou hlavičkou Gerarda Morena. Nezaháleli ale ani hosté, nejblíže gólu byl Ruiz, jeho povedená střela ale pouze zatřásla břevnem. Stav je tak 0:0, na góly si musíme počkat po pauze.
45+1'
45+1'
Hlavní sudí nyní přiběhl k lavičce domácích, aby uklidnil trochu nervózního a gestikulujícího trenéra.
44'
Prvotní centr nebyl z povedených, akce ale pokračovala a po další vysoké přihrávce došlo na hranici vápna k souboji, po kterém Barragán objal Hermosa a oba upadli. Dle rozhodčího ale bylo vše v pořádku.
44'
Domácí v protiakci, vybojovali si rohový kop.
42'
Pau López si zachytal, moc práce mu to však nedalo. Pouze zkrotil Sanabriův centr z pravé strany.
41'
Už je na nohou, ale silně kulhá. Ošetřování bude pokračovat za pomezní čárou.
40'
Ten je nyní přerušen, neboť po souboji s Javim Garcíou leží na trávníku domácí Piatti a potřebuje ošetření.
39'
Po delší době se osmělují i hosté a pokouší se o souvislejší tlak.
37'
Vysoká a táhlá přihrávka z přímého kopu skončila v pokutovém území, odkud ji po chvíli odvrátil Barragán. Další z neúspěšných útoků domácího Espanyolu.
35'
Další Baptistãův centr, nyní musel Adán vyvinout více energie, aby přihrávku eliminoval. Zvládl to tygřím skokem a vyboxováním mimo vápno.
34'
Baptistãův centr skončil v rukavicích brankáře Adána, ve vápně to měl opět jednoduché, Baptistãovi spoluhráči byli od něj poměrně daleko...
33'
Zprava to zkusil hostující Matías Nahuel, míč mu však odskočil a obranný zákrok si vzal na starost Hermoso.
31'
Neuspěl ani Piatti, jeho pokus šel mimo branku. Adán s následnou rozehrávkou zrovna nepospíchá.
31'
Útokům na obou stranách schází přesnost a moment překvapení. Gólmani mají svou práci často velmi jednoduchou.
29'
Jordi Amat ve vzdušném souboji přehrál Baptistãa, poté se vydal na krátký výlet po levé straně. Krátký a neúspěšný.
28'
Nevyšel ani nákop vzduchem, před Baptistãem odkopával Mandi.
26'
Espanyol se vydal do rychlého kontru, Javi García jej hasil skluzem a odkopem do zámezí, pád Piattiho přes jeho nohy penaltový rozhodně nebyl, což jasně ukázal i hlavní sudí tohoto utkání.
26'
Nakonec se to na chvíli podařilo, Barragán ale směrem kupředu mnoho nevymyslel.
25'
Espanyol opět nasadil napadání rozehry hostů, Real Betis má potíže přejít na útočnou polovinu.
23'
Jurado nezastihl nepříliš povedenou přihrávku na hrací ploše, hosté jdou přes vlastního gólmana do vlastní akce.
21'
Za hosty zahrozil Guardado, střelu z pravé strany chytil připravený Pau López. Začal se hrát velice aktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Snad to vydrží.
19'
Po rozehrání vznikl ve vápně slušný šrumec, blízko úspěchu byl Moreno, Adán však čisté konto zvládl uhájit a prudkou hlavičku vyrazil.
19'
Ta pokračovala pravou stranou, míč vedl Fuego. Nedokázal sice odcentrovat, bude z toho ovšem alespoň roh.
18'
Pau López začíná akci Espanyolu od vlastní branky.
16'
Oj, hosté byli kousíček od vedoucího gólu. Za pokutovým územím dostal pŕihrávku nekrytý Fabián Ruiz a vyslal na branku technickou střelu. Míč se kroutil do horního rohu, nakonec trefil spojnici tyče a břevna!
15'
Centr se stáčel směrem do branky, přelétl ale největší chumel naskakujících hráčů a Adánovi pak s odvracením pomohl jeden z jeho obránců.
14'
Rohový kop pro domácí tým.
12'
Přihrávka mířila zleva na střed na Javiho Garcíu, domácí obrana ale pas vystihla a přerušila jej. Espanyol jde velice pozvolna do protiútoku.
10'
Stále čekáme na souvislejší nápor jednoho z týmů, převažují souboje uprostřed hrací plochy.
9'
Baptistão to zkusil z levé strany, Adánovu branku však minul o několik metrů. Spíše to vypadalo jako nepovedený pokus o centr.
8'
Samotný roh už nebezpečný nebyl, hra je mimo pokutové území Realu Betis.
7'
Teď si ale Adán musel pospíšit do své brány, aby zvládl zneškodnit Hermosův nákop ještě z obrané poloviny Espanyolu. Zvládl to a vyškrábl míč nad břevno!
7'
Jeho centr z pravého křídla byl obranou odvrácen.
6'
Dlouhého trvání to ovšem nemělo a dopředu už pospíchá Jurado.
5'
Už se zase hraje na druhé straně a domácí se diví, že pomezní dává míč hostům. Verdikt je ale daný a Real Betis buduje svou první akci.
4'
Následoval přímý kop z levé strany a hlavičkový souboj ve vápně, celou situaci pak ukončil pozorný Adán.
3'
Píská se proti hostům a je to hned za kartu. Antonio Barragán ve vzdušném souboji nakopl Martína a rozhodčí byl nekompromisní.
2'
Espanyol hned od úvodu nasadil napadání rozehrávky soupeře, hosté dostali míč z vlastní poloviny pokusem o dlouhý nákop.
1'

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez (C), David López, Hermoso, Caricol – Darder, Fuego – Baptistão, Jurado, Piatti – G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Naldo, Sergio García, Melendo, Javi López, H. Pérez, Diop.

Real Betis: Adán – Barragán, Mandi, Amat, Tosca – Ruiz, Javi García, Guardado – Joaquín (C), A. Sanabria, Nahuel.
Náhradníci: D. Giménez – R. Navarro, León, Camarasa, Boudebouz, J. Campbell, Narváez.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás milerád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky spolu utkaly v březnu letošního roku v rámci uplynulé sezóny a tehdy také domácí Espanyol Barcelona zvítězil těsně 2:1. Oplatí hosté svému soupeři tuto prohru a připíší si třetí výhru v řadě?
Real Betis

Real Betis je totiž sedmý a dýchá na paty týmům umístěným výše pohárovou Evropu tak má stále na dosah. Na své konto si zatím připsali hráči domácího celku šestnáct bodů. Pětkrát vyhráli, jednou remizovali a třikrát prohráli. Naposledy vyhráli doma nad Alavesem 2:0 a také oni v minulém týdnu sehráli pohárové utkání, ve kterém 2:1 porazili Cadiz. Na tyto dvě výhry by hosté rádi navázali i dnes a v utkání budou favoritem. Uvidíme, zda tuto roli na hřišti Espanyolu naváží.
Espanyol Barcelona

Domácí Espanyol Barcelona se v tabulce nejvyšší španělské ligy nachází na třináctém místě, když dosud jeho fotbalisté nasbírali deset bodů za dvě výhry, čtyři remízy a tři prohry. V devátém kole remizovali na půdě Realu Sociedad 1:1 a remízu si připsali také v rámci španělského poháru, kde si s Tenerife rozdělili body za bezbrankový stav 0:0. Dnes na domácím hřišti by domácí hráči rádi bodovali proti Betisu to ale nebude nic jednoduchého.
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu dvě dohrávky desátého kola španělské Primera Division a my budeme sledovat duel mezi týmy Espanyol Barcelona a Real Betis. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.