La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Celta Vigo - 27. února 2018   21:30

Girona
15' Portugués (Planas)
1:0
(1:0)
Girona
Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Granell, Pons, Planas – Portugués (90+1. Timor), Stuani (84. Lozano), B. García (71. Aleix Garcia).
Lizak – Timor, Douglas Luiz, Aleix Garcia, Mojica, Muniesa, Lozano.
Trujillo – Álvarez, Escuela
Estadi Municipal de Montilivi
6392 diváků
Celta Vigo
Blanco – Mallo, Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass (75. Boyé), Lobotka, Jozabed (75. Radoja), Mor – Aspas, Gómez.
S. Álvarez – Radoja, P. Hernández, Boyé, Sisto, Mazáň, Portela.

To je z mé strany pro tentokrát vše, příště na počtenou!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:10.
Je za námi nepříliš zajímavé utkání dvou týmů ze středu tabulky, které nakonec zaslouženě ovládla Girona. O vítězství katalánského klubu rozhodl už v patnácté minutě Portugués, načež se hra výrazně uklidnila a svěřenci Pabla Machíse si těsný náskok pohlídali až do konce. Gironští se tak oklepali z víkendového debaklu 1:6 proti Barceloně a díky zisku tří bodů se posunuli na sedmé místo tabulky.
90+3'
90+2'
Polovina tříminutového nastavení už je minulostí a závěrečný tlak Viga je zatím hodně jalový, domácím se teď znovu podařilo odkopnout kulatý nesmysl do bezpečí.
90+1'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází David Timor.
90'
Centr Huga Malla z pravé stany nikoho v blankytně modrém dresu nenašel a Juanpe poté pro jistotu zakopl míč do autu.
89'
Lucas Boyé si nedokázal zpracovat prudký Lobotkův pas, hosté ale ještě pokračují v kombinaci.
88'
Hráčům Celty už na vyrovnání mnoho času opravdu nezbývá, domácí fotbalisté si teď navíc v poklidu vyměňují míč na vlastní polovině.
87'
Dnešní utkání sleduje 6392 diváků.
86'
Aleix Garcia příliš vehementně reklamoval Lobotkův faul, za což mu sudí Trujillo ukázal žlutou kartu.
85'
Domácí měli k dispozici rohový kop, po němž se do bleskové protiakce vydal útočník Celty Maximiliano Gómez, který ale prováhal ideální moment ke střele a z ostrého úhlu poslal míč jen do boční sítě.
84'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Anthony Lozano.
83'
Z následného rohového kopu ale svěřenci kouče Unzuého nevymysleli vůbec nic a na opačnou stranu už se po levém křídle vydává Cristian Portugués.
82'
Lucas Boyé na sebe navázal pozornost dvou protihráčů a poté přenechal míč Castrovi, jehož následný centr ke vzdálenější tyči ale defenzíva Girony zblokovala do zámezí.
81'
Po nařízené standardní situaci obránci Celty úplně zapomněli na Bernarda Espinosu, jeho následná střela ale nebyla vůbec přesná a míč skončil až kdesi ve dvacáté řadě.
80'
Po faulu Emreho Mora navíc budou domácí zahrávat přímý kop, turecký křídelník navíc dostal žlutou kartu.
78'
Vigským fotbalistům se čas na vyrovnání začíná rychle krátit, domácí svůj těsný náskok navíc bez potíží kontrolují.
77'
Cristhian Stuani vybojoval míč na Granella, který poté uklidnil hru zadovkou na Aleixe Garciu, který v Gironě hostuje ze spřáteleného Manchesteru City.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Lucas Boyé.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Nemanja Radoja.
74'
Nákop střídajícího Aleixe Garcii na útočné polovině nikoho z gironských fotbalistů nenašel, hosté ale poté odevzdali míč zpět soupeři.
72'
Rychlou protiakci Viga táhl Iago Aspas, daleko se ale nedostal a hráči v blankytných dresech teď zakládají další akci z vlastní poloviny.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Aleix Garcia.
70'
Gironští se usadili na útočné polovině, nakonec z toho byl ale jen přetažený Granellův centr z levé strany, který nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.
68'
Pětadvacet minut před koncem se na hřišti nic moc neděje, domácí mají dění na trávníku zcela pod kontrolou.
67'
Rubén Blanco se srazil s vlastním spoluhráčem, přesto se nepochopitelně jal protestovat a dožadovat se faulu poblíž stojícího Stuaniho, arbitr Trujillo mu však na lep neskočil.
66'
Iago Aspas už si rovnal míč ke střele, čistě jej ale o míč připravil Pere Pons a Gironští už zakládají rychlou protiakci.
64'
Maffeo se dožadoval odpískání pokutového kopu po souboji s Lobotkou, jednalo se ale o souboj rameno na rameno a sudí Trujillo nechává ve hře pokračovat.
63'
Centr Emreho Mora z levé strany byl značně přetažený a míč skončil v zámezí, svěřenci Carlose Unzuého se za hodinu hry ještě prakticky nedostali k ohrožení Bonovy svatyně.
62'
Ponsova přihrávka na Portuguése byla značně nepřesná a míče se ujal Jonny Castro, který nyní společně s Mallem zakládá protiakci Celty.
61'
Domácí zahrávali přímý kop z pravé strany a následný centr do předbrankového prostoru našel hlavu Jonáse Ramalha, jenž poslal míč těsně nad břevno!
60'
Jonny Castro u postranní čáry povalil k zemi Pabla Maffea, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
59'
Po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil, domácí jsou i nadále častěji na míči, do šancí se ovšem nedostávají.
58'
Borja García to při bránění schytal Morovým loktem do obličeje, čehož si sudí Trujillo zprvu nevšiml, nakonec ale přeci jen přerušil hru.
56'
Adresátem dalekonosného nákopu z poloviny hřiště byl Bernardo Espinosa, který hlavou prodloužil míč na volného Stuaniho, ten se ale zapomněl v ofsajdu.
55'
Borja García byl na polovině hřiště sražen k zemi vracejícím se Mallem, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
54'
Jozabed před dotírajícím Portuguésem roztáhl hru na Mora, který se nenápadně prokličkoval až do pokutového území, jeho následný pas do předbrankového prostoru ale skončil jen u Juanpeho.
53'
Cristhian Stuani znovu protestoval a rozhodčí mu za to ukázal žlutou kartu.
51'
Hostující fotbalisté nějakou dobu drželi míč na vlastní polovině, než o něj sice přišli, následná kolmice na Portuguése ale skončila v autu.
50'
Cristhian Stuani se teatrálně skácel k zemi po souboji s Facundem Roncagliou, sudí Trujillo nechává ve hře pokračovat.
48'
V úvodu druhé půle se na hřišti nic zajímavého neděje, Gironě i Celtě viditelně vázne rozehrávka.
47'
Iago Aspas byl faulován ve středu hřiště, krátce po rozehrávce ale hosté o míč zase přišli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:30.
Sudí Trujillo nenastavil nad rámec první půle ani minutu, do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro katalánský celek. Girona vstoupila do utkání aktivněji a po čtvrthodině hry se zásluhou Portuguése dostala do vedení, načež se hra trochu uklidnila, svěřenci Pabla Machíse však byli i nadále lepším týmem.
45'
43'
Lobotka se provinil zbytečným útočným faulem na Cristhiana Stuaniho, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
42'
Roncaglia přenesl hru na pravou stranu, kde číhal volný Hugo Mallo, který se poté pokusil prokličkovat až do pokutového území, jeho záměr ale vystihl Álex Granell.
40'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Jonás Ramalho, jeho pokus ale zamířil přímo do náruče vigského brankáře Blanca.
39'
Granellův nákop do šestnáctky byl pro Stuaniho příliš prudký, celek z městečka nedaleko Barcelony však bude mít ještě k dispozici roh.
38'
Necelých deset minut před poločasovým hvizdem Jonás Ramalho roztáhl hru na volného Ramalha, jeho následný centr z pravé strany byl ale značně přetažený.
36'
Gironští se pokusili tuto standardku vyřešit nacvičeným signálem, Bernardo Espinosa ale vyběhl příliš brzy a skončil v ofsajdovém postavení.
35'
Álex Granell se ochotně svalil k zemi po kontaktu s Castrem u postranní čáry, domácí tak budou mít k dispozici rozehrávku z pravé strany hřiště.
34'
Stanislav Lobotka opět neměl komu přihrát a nakonec jej o míč připravil napadající Borja García, následná protiakce Girony ale neměla dlouhého trvání.
32'
Lobotka nic nevymýšlel a vrátil balon Roncagliovi, jehož následný nákop z poloviny hřiště doletěl až do náruče brankáře Bona.
31'
Aktivní Maximiliano Gómez si užuž rovnal míč ke střele uvnitř pokutového území, hostující forvard ale uvízl v minimálně metrovém ofsajdu, což neuniklo pozornosti sudích.
29'
Málem jsem to zakřikl. Emre Mor našel povedenou kolmicí na hranici pokutového území Maximiliana Gómeze, jemuž ale Juanpe čistým skluzem na poslední chvíli zabránil v zakončení!
28'
V této pasáži zápasu sledujeme festival ztrát a nepřesností v podání obou týmů, Rubén Blanco i Bono se v posledních minutách musí vyloženě nudit.
27'
Krátce po nařízené rozehrávce pro Celtu ale hosté o míč přišli, k velké radosti tribun bude ligový nováček znovu vhazovat.
26'
Krátce po zmiňovaném vhazování ale Emre Mor domácím vypíchl balon a vydal se s ním kupředu, načež Pablo Maffeo tureckého reprezentanta zatahal za dres a vykoledoval si za to žlutou kartu.
24'
Autora úvodního gólu utkání nakonec dostihl vracející se Hugo Mallo a zakopl míč do autu, domácí tak budou vhazovat.
23'
Akce slovenského legionáře ovšem neměla dlouhého trvání a po levém křídle už do rychlého protiútoku peláší Cristian Portugués.
21'
Gironští vybojovali další rohový kop, tentokrát ale z této standardky vůbec nezahrozili a na opačnou stranu už vyráží Stanislav Lobotka.
20'
Po inkasovaném gólu působí vigští fotbalisté poněkud zaskočeným dojmem a nedaří se jim dostat ani za půlící čáru.
19'
Nyní se hra opět uklidnila, hráči v červeno-bílých dresech si nerozuměli v kombinaci na půli hřiště a balon jim ujel do autu.
17'
Po nařízeném vhazování se právě Planas prokličkoval až do pokutového území, kde mu ale míč ujel za brankovou linii, a Blanco tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
16'
Domácí pokračují v útočení, Planasův centr z levé strany však Jonny Castro zblokoval do autu.
15'
Girona právě vstřelila branku!
A po něm se Girona dostává do vedení! Carles Planas z okraje pokutového území poslepu našel neobsazeného CRISTIANA PORTUGUÉSE, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě.
13'
Rohový kop nyní vybojovali pro změnu domácí, Rubén Blanco se tak bude muset mít opět na pozoru.
12'
Oba týmy se snaží prezentovat útočným fotbalem, po prvních deseti minutách zápasu se ale hra poněkud uklidnila.
10'
Tentokrát už byl Bono v permanenci, dalekonosnou střelu Maximiliana Gómeze ale bez sebemenších problémů vyrazil.
9'
Z něj ale žádné nebezpečí pro Bona nepramenila a v Kanadě narozený brankář reprezentující Maroko uvede míč zpět do hry odkopem od své svatyně.
8'
Mladík Emre Mor svůj centr z levé strany do pokutového území nedostal, fotbalisté Celty však budou mít k dispozici alespoň rohový kop.
7'
Stanislav Lobotka fauloval ve středu hřiště, svěřenci Pabla Machína ale krátce po nařízené rozehrávce o balon zase přišli.
6'
Další akce Gironských už tak povedená nebyla a Rubén Blanco má nyní spoustu času na rozehrávku.
4'
Před Blancem bylo poprvé velmi rušno. Po zblokované střele se v pokutovém území dostal k míči Cristhian Stuani a bez váhání vypálil, Uruguaycova střela ale proletěla těsně vedle levé tyče!
3'
Maximiliano Gómez si nedokázal zpracovat prudký pas od Jozabeda a hráči v červeno-bílých dresech poté odkopli míč hluboko na útočnou polovinu.
2'
Utkání začalo ve velmi pozvolném tempu, fotbalisté Celty nyní drží míč na polovině hřiště a nikam se neženou.
1'

Girona FC: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Granell, Pons, Planas – Portugués, Stuani, B. García.
Náhradníci: Lizak – Timor, Douglas Luiz, Aleix Garcia, Mojica, Muniesa, Lozano.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo, Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed, Mor – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – Radoja, P. Hernández, Boyé, Sisto, Mazáň, Portela.

Rozhodčí: Trujillo – Álvarez, Escuela.
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Celta se v této sezóně rozehrávala spíše pozvolna, asturijský celek se ale postupně začal sunout tabulkou vzhůru a nyní je už sedmý s náskokem jednoho bodu na devátou Gironu. V minulém kole dokázali vigští fotbalisté odčinit nedávný nezdar v podobě debaklu 0:3 proti Espanyolu a porazili konkurenční Eibar 2:0. V případě úterního vítězství by Celta stáhla ztrátu na šestou Sevillu na jediný bod, Los Blanquirrojos však budou mít utkání s poslední Málagou k dobru.
GIRONA FC

Nováček z Girony si zatím vede nad očekávání dobře. Na sešup zpět do druhé ligy to rozhodně nevypadá, severošpanělský celek drží velmi slušné deváté místo v tabulce a na sestupové pásmo má už komfortní patnáctibodový náskok. Klub majetkově spadající pod šejky z Manchesteru City v poslední době pravidelně střídá výhry s porážkami. V minulém kole Girona padla proti Barceloně vysoko 1:6, o týden dříve ovšem v důležitém souboji přemohla Leganés přesvědčivě 3:0. Přidají svěřenci Pabla Machína další body proti Vigu?
Španělská Primera División má během týdne na programu vložené 26. kolo a už v úterý jsou na programu první dva z nich. My se zde společně zaměříme na ten od 21:30, v němž Girona FC přivítá Real Club Celtu de Vigo. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.