La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Levante - 19. listopadu 2017   18:30

0:2
(0:0)
Levante
71' Doukouré  (Toňo) • 79' Jason
Las Palmas
Lizoain – Simón, Navarro, Lemos, D. Castellano – V. Gómez, J. Castellano (77. Rémy), Tana – Vitolo, Calleri (77. Aquilani), Viera (C).
Chichizola – Míchel, Rémy, Bigas, Toledo, Aquilani, Samper.
Levante
Olazábal – Moore, Chema, Postigo (51. Suárez Pier), Toňo – Doukouré, Campaña – Morales (C) (90+3. Samuel), E. Bardi (87. Cabaco), Jason – Ünal.
Fernández – E. Boateng, Ivi, Suárez Pier, Samuel, El Hacen, Cabaco.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - Levante 0:2

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:22.
Je dobojováno. Fotbalisté Levante dnes dokázali přemoct svého protivníka, který vyšel i z dnešního utkání bez jakéhokoliv bodového zisku. Nutno dodat, že hráči Las Palmas byli povětšinu utkání aktivnější, nicméně Levante dokázalo vytěžit z minima maximum.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Samuel.
90+2'
Domácí hráči zřejmě už pochopili, že dnes to na body zkrátka nebude a spíše už jen kombinují uprostřed hrací plochy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává José Luis Morales (Levante UD).
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardi, přichází Erick Cabaco.
85'
Domácí hráči se opět řítili kupředu, jejich snaha ale končí už čtvrtým odmávaným ofsajdem. Mezitím nám na hrací plochu ulehl Bardhi.
84'
Další z řady nedovolených zákroků znamenal volný kop pro Las Palmas. Ani tato rozehrávka ale nepřinesla nic nebezpečného.
83'
Domácí výrazně zvýšili obrázky a soupeř je nyní pod drtivým tlakem. Moore před malým momentem zasáhl včas, Vitolo se daleko nedostal.
82'
Balón si k exekuci připravil Viera, jehož bochánek hledal zkušeného Simona. Domácí zadák hlavičkoval v záklonu pouze za sebe.
81'
Žlutou kartu dostává Toňo (Levante UD).
81'
Aquilani vysunul na pravém křídle Simona, který před pokutovým územím spadl k zemi. Následovat bude standardka z ostrého úhlu.
80'
Tato branka byla zřejmě poslední kapkou pro domácí příznivce. Ty v početném roji začali opouštět tribuny stadionu.
79'
Levante právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, hosté totiž odskakují na rozdíl dvou branek! JASON to udělal na pravé straně moc hezky, balón si navedl na pravou nohu a poté technicky zacílil ke vzdálenější tyči.
79'
Střídající Rémy to ihned zkusil individuálním způsobem, přičemž si navedl balón na pravou nohu a poté vypálil prudce několik metrů vedle.
79'
Třetí rohový kop mířil k hranici malého vápna, kde si na něj v poklidu počíhal pozorný Ünal. Levante se ale musí bránit dalšímu nájezdu.
78'
Castellano oslovil ve středu hrací plochy Tanu, který vzápětí nasměroval přihrávku na Calleriho. Ta se neujala, nicméně domácí se dostanou k rohu.
77'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Javi Castellano, přichází Loïc Rémy.
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Alberto Aquilani.
76'
Nakonec to byl přeci jenom Bardhi, který místo centru zvolil střelu přímo na bránu. Oier musel jeho projektil krotit nadvakrát.
75'
Makedonský záložník Bardhi to udělal hodně chytře, a dokonce vybojoval standardní situaci. Tu zřejmě rozehraje křidelník Jason.
74'
Morales dokázal procedit balón kolem nohou Lemose. K míči se tak dostal Ünal, jehož driblink trval jen malý okamžik. Domácí se okamžitě ženou na opačnou stranu.
73'
Domácí hráči to budou mít v tuto chvíli hodně složité. Nejen, že prohrávají o jednu branku, do konce zápasu zbývá už jen necelých dvacet minut.
72'
Opět na vlastní polovině kombinovala stoperská dvojice Lemos – Navarro, načež druhý jmenovaný vyslal pas na Vieru. Této přihrávce ale chyběla větší přesnost.
71'
Tak to je šok! Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr, který zakončil CHEICK DOUKOURÉ přesnou hlavičkou k tyči. Raúl se po míči natahoval zcela marně.
71'
Hostující hráči si vybojovali zhruba ze třiceti metrů. Odpovědnost na sebe vzal Bardhi, jehož rána olízla horní síť domácí brány.
70'
Castellano obdržel přihrávku "do špeku", odkud pouze dloubl do míče. Ten dorazil pouze do prostoru, kde se nacházelo hned několik hráčů v opačných dresech.
69'
Castellano byl po narážečce poslán k zemi, tento pád hlavní arbitr ale ignoroval. Z ochozů se tak pochopitelně ozývá vydatné pískání.
68'
A rázem tu byla šance! Zničehonic se Vitolo zjevil až uvnitř vápna, odkud střílel pouze do Oiera. Ten míč vyrazil naštěstí pro hosty těsně vedle dobíhajícího protihráče.
67'
Levante stále výborně brání a domácí hráči to mají při svých útočných výpadech hodně složité. Na hřišti není moc volného prostoru.
66'
Ünal nedokáza uspět v hlavičkovém souboji a následně se jeho kolega dopustil faulu. Domácí okamžitě rozehráli nabízenou standardku.
61'
Máme za sebou hodinu utkání a na úvodní branku stále čekáme. Las Palmas je sice směrem dopředu aktivnější, Oiera však stále nemůže překonat.
60'
Hostující strážce tyčí měl další práci. Tana si našel za šestnáctkou odražený balón, který naštěstí pro hosty poslal pouze do náruče Oiera.
59'
Ze vzdálenosti dvaadvaceti metrů to zkusil sám faulovaný, tedy Viera. Technický obstřel ale nepřeletěl ani zeď. Opravdu nepovedený pokus.
58'
Viera byl faulovaný těsně před pokutovým územím a pro domácí se tak naskýtá velmi dobrá pozice z přímého kopu.
57'
Žlutou kartu dostává Mauricio Lemos (UD Las Palmas).
57'
Po delší době se také hráči Levante dostali na delší časový úsek na útočnou polovinu. Tono ale hrál už v zámezí a tak domácí budou vhazovat.
56'
Simon spolupracoval na pravé straně s Vitolem, načež druhý jmenovaný přihrál Vierovi. Lehký bochánek za obranu ale nepochopil Calleri.
55'
Las Palmas je v úvodu druhého dějství o poznání aktivnější. Těžiště hry je povětšinu času na pravé straně, kde úřaduje aktivní Vitolo.
54'
Viera tak dlouho čekal s míčem, až ho poslal k zemi vracející se Doukouré. Ten si od hlavního sudího vyslechl zřejmě poslední napomínání.
53'
Razantní odkop vrátil zpět do nebezpečného prostoru Lemos, avšak v tento moment se ve vápně nepohyboval žádný z jeho kolegů.
52'
Castellanova přihrávka mířila na Vitola, který chytře propouštěl balón za svá záda. Tam byl ale připravený roj hráčů ve světle fialových dresech.
51'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Roberto Suárez Pier.
51'
Moore ještě dokázal odkopnout balón před přechodem za brankovou čáru. Domácí se ale okamžitě dostali zpět k šestnáctce soupeře.
50'
Hostující Tono se nešťastně srazil s vyběhnuvším Oierem a v tuto chvíli leží na hřišti. Opravdu hodně tvrdý střet, na nic vážného to ale nevypadá.
49'
Následný rohový kop dopadl na hlavu Lemose, který odvrátil hrozící nebezpečí. Posléze se neujalo přenesení hry na Jasona.
48'
Hned v úvodu se Levante hodně rychle prokombinovalo až k zakončení. Ünal oslovil na pravé straně Jasona, jehož ránu musel Raúl zneškodnit.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nenabídlo žádnou branku. Sledovali jsme ale velice vyrovnaný poločas, ve kterém jsme viděli i několik šancí. Domácí hráči dokonce dopravili míč do sítě, jejich radost ale překazil praporek pomezního.
45'
42'
Calleri se vymotal z ošemetné situace a z otočky pálil slabě po zemi. Oier neměl s jeho zakončením žádný problém.
41'
Viera zkusil šajtlí najít velmi aktivního Calleriho, před kterým včas odehrál balón tuším, že Chema. Levante opět začíná pouze bránit.
40'
Calleri se nedokázal svojí rychlostí dostat do zakončení, a tak se s míčem dostal mimo střelecký úhel. Jeho spoluhráči posléze přišli o hrací předmět.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Tono si hodil balón dopředu, v dalším souboji se ale poroučel k zemi. Hlavní sudí ale faul neodpískal a domácí hráči se tak dostali zpět k míči.
37'
Byl to právě makedonský záložník, kdo zahrával druhý rohový kop svého celku. Ten ale nepřinesl nic nebezpečnéhl, bude se vykopávat.
36'
Na druhé straně to nejdříve zkusil Ünal, který nepřošel přes dvojici protivníků. Následná Bardhiho rána pořádně protáhla Raúla.
35'
Domácí hráči to hodně často zkouší nakopávanými míči. Po jednom z nich si na centr naskočil Calleri, kterému chyběl k zakončení opravdu jen kousek.
34'
Vitolo dnes hraje výborný zápas. Bývalý hráč Sevilly vyslal nádhernou kolmici na Calleri, který se unáhlil a zpětnou přihrávku poslal úplně do jiného prostoru.
33'
Vitolo přihrával pod sebe, míč se dostal k Tanovi, který si ještě všiml na šestnáctkou Viery. Technická rána z jeho nohy ale skončilo pouze v rukavicích Oiera.
32'
Lemos poslal polovysoký centr na Vieru, který těžkou přihrávku pouze lehce přizvedl. Za jeho zády se ale pohyboval kolega Tana, jenž nyní operuje s míčem.
31'
Nyní se hostující hráči pokoušejí uklidnit poněkud rozhárané poslední minuty utkání. Momentálně sledujeme kolotoč přihrávek u půlící čáry.
30'
Na opačné straně vhazoval Moore, který si jako adresáta vybral Ünala. Ten pro změnu přiťukl Jasonovi, jenž narazil na val hráčů v opačném zbarvení.
29'
Další slušnou přihrávku za obranu obdržel Vitolo, který v pádu zkoušel propasírovat míč na Calleriho. Ten ale udělal chybu, neboť se v době přihrávky zastavil.
28'
Poslední minuty patří výhradně domácím hráčům, kteří si začínají rozumět. Naopak Levante je postupem času stále více pasivnější.
27'
Nádherná akce domácích skončila úvodní brankou, ta ale nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Calleri byl o pár čísel za obranou soupeře.
26'
Vitolo si udělal tělem prostor, což donutilo Mooreho faulovat. Las Palmas okamžitě rozehrál nabízenou standardku, nicméně nepřesnost ho připravila o balón.
25'
Další útočný výpad putoval po ose Viera – Calleri – Castellano. Přihrávka třetího jmenovaného na Calleriho ale trefila pouze nohu Chemy.
24'
Calleri dostal ideálně přihrávku do nohy, poté ho ale zakřižoval Postigo, který alespoň odehrál balón za čáru. Domácí tak budou vhazovat.
19'
K rozehrávce volného kopu se postavil Viera, který to zkusil centrovaným míčem. Ten ale neměl potřebné parametry, naopak skončil až u brankáře.
18'
Máme tu první žlutou kartu utkání. Hostující Campaňa musel zatáhnout za záchrannou brzdu a v rukou sudího uviděl kartónek žluté barvy.
17'
Rázem tu byla obrovská šance! Morales vysunul do samostatného úprku Ünala, jehož slabou ránu Raúl vyrazit za brankovou čáru.
17'
Morales postupoval směrem k šestnáctce, načež přihrál naběhnuvšímu Campaňovi. Přihrávka byla ale příliš dlouhá, Raúl bude vykopávat.
16'
O něco povedenější akce se udála na opačné straně. Moore uplatnil své rychlé nohy a křížem nalezl Moralese. Ten z první vypálil hodně vedle.
15'
O první střelecký pokus se přihlásil domácí forvard Calleri. Urostlý Argentinec si našel prostor ve vápně, nicméně jeho hlavička byla příliš slabá.
14'
Jeden z hostujících hráčů poslal prudkou přihrávku na Oiera, kterému nezbývalo nic jiného, než odkopnout balón za postranní čáru.
13'
Hostující křidelník Jason to udělal před malým momentem moc hezky, když se dokázal prodrat kolem protihráče. Pro balón si ale došel Raúl.
12'
Castellano převzal balón od Lemose a posléze se snažil rozvinout akci pasem na Vieru. Do dráhy letu míče ale strčil nohu Jason.
11'
Viera nedokázal zalepit těžkou přihrávku a následně se při snaze o zisk míče dopustil nedovoleného zákroku. Hlavní sudí pochopitelně píská.
10'
Morales dokázal vyvézt balón od vlastní šesntáctky a poté si zkoušel naběhnout na kolmici za obranu. Jako první byl u míče pozorný Raúl.
9'
Navarro chtěl přenést hru na levou stranu na Vitola, při pokusu o realizaci ale podklouzl. Míč z jeho kopačky tak zamířil pouze k Moorovi.
8'
Viera si všiml na levé straně Vitola, který proti dvojici protihráčů neměl šanci na úspěch. Velmi dobře to udělal Moore, jenž zabránil průnikové přihrávce.
7'
Na pravé straně operoval s balónem Simon. Domácí zadák se ale do ničeho nepouštěl a pouze nahrál vedle stojícímu Gómezovi.
6'
Rozehrávky se chopil technicky velmi dobře vybavený Bardhi, jehož vzdušná nabídka doputovala přesně na hlavu jednoho z protihráčů.
5'
Jason dokázal předat hrací předmět Moorovi, který otřel svůj centr o protihráče. Budeme svědky úvodního rohového kopu.
4'
Úvodní minuty jsou hodně poklidně, ani jeden z celků se nikam nežene. Las Palmas nyní vede kombinaci u středového kruhu.
3'
Také hráči Levante se poprvé seznámili s míčem, na pravé straně ale Morales nepřesně přihrával Ünalovi. Míč je momentálně u Oiera.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

UD Las Palmas: Lizoain – Simón, Navarro, Lemos, D. Castellano – V. Gómez, J. Castellano, Tana – Vitolo, Calleri, Viera.
Náhradníci: Chichizola – Míchel, Rémy, Bigas, Toledo, Aquilani, Samper.

Levante UD: Olazábal – Moore, Chema, Postigo, Toňo – Doukouré, Campaña – Morales, E. Bardi, Jason – Ünal.
Náhradníci: Fernández – E. Boateng, Ivi, Suárez Pier, Samuel, El Hacen, Cabaco..
Levante UD

Na druhé straně se nováček soutěže nachází v trochu lepší pohodě, neboť se zatím nachází na čtrnácté pozici. Předsezónní cíle v podobě záchrany v nejvyšší soutěže zatím nabírají reálnému řešení, přičemž na sestupové pozice má hostující celek dnešního utkání šestibodový náskok. Levante se dá považovat za remízového krále, neboť tento valencijský celek remizoval už v šesti případech. Levante navíc čeká na ligovou výhru už šest zápasů.
UD Las Palmas

Fotbalisté Las Palmas by na start letošního ročníku určitě rádi zapomněli. Celek z Kanárských ostrovů se v tuto chvíli pohybuje až na druhé sestupové pozici, přičemž na první nesestupovou činí dvoubodové manko. Las Palmas letos dokázali zvítězit pouze ve dvou ligových zápasech a navíc už sedm utkání čekají na jakýkoliv bodový zisk. Poslední výhra se datuje až do poloviny měsíce září, kdy Las Palmas zdolalo těsně Bilbao 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi UD Las Palmas a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.